Gminny Konkurs Ortograficzny o Tytuł Mistrza Ortografii 2025/2026 rozstrzygnięty
W dniu 24 kwietnia br. w Zespole Szkół im. Ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii, w którym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Bralin. Wydarzenie było doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz promowania poprawnej pisowni wśród młodzieży.
Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii klas IV–VI: I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii zdobyła Jagoda Stencel z Zespołu Szkół w Nowej Wsi Książęcej, II miejsce zajęła Martyna Lar ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie.
W kategorii klas VII–VIII: I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii uzyskała Marta Labryszewska ze Szkoły Podstawowej w Bralinie, II miejsce zajęła Maria Pieczonka, również ze Szkoły Podstawowej w Bralinie.
Nagrody i dyplomy dla uczestników wręczyli Wójt Gminy Bralin Karol Wanzek oraz Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej Elżbieta Kuropka-Waly.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz uczestnikom konkursu. Życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu pasji i umiejętności!


.jpg)

