Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 23 kwietnia 2024
Imieniny: Jerzy, Wojciech
słonecznie
-1°C

Gmina Bralin z perspektywy ostatnich pięciu lat 2019 – 2024

Wójt Gminy Bralin Piotr Hołoś podsumował 5-letni okres swojej kadencji. Podsumowanie to zaprezentujemy w kilku odsłonach publikowanych każdego piątku na stronie internetowej gminy Bralin www.bralin.pl.

 

W dniu dzisiejszym publikujemy pierwszą strefę życia mieszkańców – szeroko pojęte bezpieczeństwo osobiste i zdrowotne.

Podsumowanie osiągnięć mijającej kadencji samorządu terytorialnego należy rozpocząć od podkreślenia faktu, że współtworzenie planów, ich realizacja oraz odbiory i rozliczenia zadań to efekt wspólnej pracy Radnych Rady Gminy, Sołtysów i Rad Sołeckich, pracowników UG, jednostek organizacyjnych gminy, organizacji i stowarzyszeń działających na rzecz naszej społeczności. Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję.

W latach 2019 – 2023 wybudowaliśmy 15 odcinków dróg gminnych w różnych lokalizacjach i łącznej długości blisko 7 km. Kolejno powstawały drogi w Nowej Wsi Książęcej, Bralinie, Mielęcinie, Taborze Wielkim, Taborze Małym, Goli, Chojęcinie – Szum, Nosalach i Czerminie. Wybudowaliśmy, w miejsce zniszczonego, nowy most na rzece Niesób i 900 m ścieżki rowerowej w Chojęcinie-Szum, a także parkingi w Chojęcinie Parcelach – modernizacja i nowy parking przy szkole w Nowej Wsi Książęcej. 

 

Most na rzece Niesob

Most na rzece Niesob

 

Ścieżka pieszo-rowerowa w Chojęcinie

Ścieżka pieszo-rowerowa w Chojęcinie

Parking w sołectwie Chojęcin-Parcele

Parking przy Domu Ludowym w Chojęcinie

Parking w Nowej Wsi Książęcej


Parking przy szkole w Nowej Wsi Książęcej

 Łącznie inwestycje drogowe pochłonęły 7 067 921,82 złote.  

Aby korzystanie z tych i innych dróg w naszej gminie było bezpieczne wymieniliśmy 234 oprawy lamp na energooszczędne, z czego najwięcej w Bralinie, Goli, Chojęcinie, Działoszach i Taborze Małym oraz w wielu pojedynczych lokalizacjach wskazanych przez mieszkańców. Zbudowaliśmy nowe przystanki autobusowe w Chojęcinie i Taborze Wielkim.

Na potrzeby właściwego funkcjonowania ochrony przeciwpożarowej zakupiliśmy dwa nowe, średnie wozy strażackie dla jednostek z Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego w Bralinie i Nowej Wsi Ks. Jednostka w Chojęcinie otrzymała nowszy, lepszy średni wóz pożarniczy. OSP w Czerminie posiada pozyskany z PSP w Kępnie mały samochód ratowniczy. Systematycznie wszystkie jednostki doposażane są w nowy sprzęt i inwestują w remizy. Jesteśmy w pełni gotowi na niesienie naszym mieszkańcom i nie tylko, pomocy przez profesjonalnie wyszkolonych druhów z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu.

               Ze środków Gminy Bralin zakupiliśmy nowy radiowóz dla Posterunku Gminnego Policji w Bralinie oraz garaż na potrzeby tego i jeszcze jednego pojazdu. Systematycznie wspieraliśmy Komendę Powiatową Policji w sprzęt – alkomat i co rocznie w zestaw narkotestów.

 

Samochód policyjny dla Policji w Bralinie

Radiowóz Gminnego Posterunku Policji w Bralinie

 

Narkotesty dla Policji w Kępnie

Przekazanie narkotestów

Partycypowaliśmy w kosztach rozbudowy i remontów w SPZOZ – Szpitala w Kępnie oraz Oddziału Zamiejscowego w Grębaninie.

Zakupiliśmy nowy samochód do bezpiecznego przewozu osób niepełnosprawnych do Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi i Środowiskowego Domu Pomocy w Kępnie.

 

Samochód dla niepełnosprawnych

9-cio miejscowy samochód osobowy, specjalnie przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych

Klub Senior + w Bralinie
Otwarcie Klubu Senior + w Bralinie

               W trosce o seniorów powstał cieszący się ogromnym zainteresowaniem Klub Senior+. Udało się uruchomić Program Karty Seniora pozyskując do realizacji kilkunastu Partnerów wśród przedsiębiorców z naszej Gminy. Swoim wsparciem obejmujemy Koła Bralińskiego Oddziału PZERiI.

Nasze dzieci i młodzież w ramach transportu zbiorowego jest dowożona do placówek oświatowych na terenie gminy. Współfinansujemy transport publiczny z odległych zakątków naszej Gminy do stolicy powiatu w zamian zlikwidowanego Przedsiębiorstwa PKS. 

Troska o bezpieczeństwo naszych mieszkańców była, jest i będzie dla mnie zadaniem priorytetowym.  

                                                                                     Piotr Hołoś
                                                                                               Wójt Gminy Bralin

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.