Dzień Bibliotekarza w Gminie Bralin
8 maja br., z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek w Urzędzie Gminy Bralin odbyło się spotkanie z bibliotekarkami pracującymi na terenie gminy. Wójt podkreślił ogromne znaczenie działalności pracowników bibliotek w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców gminy, a także w organizowaniu licznych wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. Życzył wszystkim Paniom nieustającej pasji, wielu inspirujących spotkań z czytelnikami, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym.
Podczas spotkania listy gratulacyjne z rąk wójta otrzymały:
Wiesława Mirowska z Zespołu Szkół im. Ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej,
Dorota Nowak oraz Joanna Mikołajczyk ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie,
Ewa Jędrysiak – dyrektor Biblioteki Publicznej w Bralinie.
„Książka jest jak ogród, który można nosić w kieszeni” – to właśnie dzięki pracy bibliotekarek mieszkańcy mogą każdego dnia odkrywać świat książek, wiedzy i wyobraźni. Wszystkim pracownikom bibliotek życzymy wielu powodów do dumy, nieustającej motywacji oraz kolejnych pięknych inicjatyw, które będą inspirować mieszkańców do sięgania po książki i aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym gminy.


