Gmina Bralin

Zielona integracja w Kole Gospodyń Wiejskich w Chojęcinie

Koło Gospodyń Wiejskich w Chojęcinie zakończyło realizację projektu „Zielona integracja” w ramach projektu „Działaj lokalnie” finansowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Wrota Wielkopolski.

W okresie lipiec- wrzesień zainicjowano funkcjonowanie Chojęcińskiej sekcji spacerowej, która spotykała się raz w tygodniu w celu wspólnych spacerów z kijkami po terenie Gminy Bralin i Baranów poznając urokliwe miejsca i piękno natury, a jednocześnie aktywizując mieszkańców do aktywności fizycznej.

Drugim elementem projektu była organizacja pikniku na Pólku, podczas którego można było podzielić się swoimi przysmakami oraz spróbować pysznych dań przygotowanych przez członkinie KGW w Chojęcinie. Dla osób, które przybyły w sposób niezmotoryzowany organizatorzy przygotowali torby bawełniane jako prezent dla uczestników imprezy. Ilość przygotowanych i wydanych porcji zupy, ciasta i chleba ze smalcem była przeogromna. Imprezie towarzyszyła piękna pogoda oraz tradycyjny odpust na Pólku dzięki czemu frekwencja uczestników była bardzo wysoka. Piknik na Pólku jest bardzo dobrą formą integracji mieszkańców.  

Koło Gospodyń Wiejskich, kobiety przed Domem Ludowym w Chojęcinie z kijkami Nord WalkingSześć kobiet z kijkami Nord Walking na polnej drodzeKobiety na spacerze z kijkami Nord WalkingKoła Gospodyń Wiejskich w Chojęcinie podczas odpustu ze stoiskiem gastronomicznymNamiot pod którym Panie z KGW częstują domowymi wyrobami

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności