Gmina Bralin

Zespół Szkół im. Ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej obchodził święto patrona

31 października br. Zespół Szkół im. Ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej uroczyście obchodził święto swoich patronów. Wydarzenie rozpoczęło się od mszy świętej, która zgromadziła uczniów, nauczycieli, przedstawicieli władz lokalnych. Po mszy świętej, delegacja złożyła kwiaty i zapaliła znicze na grobach Ks. Michała Przywary oraz członków rodziny Salomonów. W ten sposób uczczono pamięć i wkład patronów w lokalną społeczność. W uroczystościach wzięli udział wójt gminy Bralin Karol Wanzek, zastępca wójta Magdalena Iwan oraz sekretarz Ewelina Pieles, podkreślając swoją obecnością znaczenie patronów dla tradycji szkoły.

Po oficjalnej części uroczystości uczniowie mogli uczestniczyć w licznych konkursach i zadaniach, które przygotowano specjalnie na tę okazję. Konkursy te były związane z wiedzą o patronach, ich działalnością oraz wartościami, które promowali.

 

Uczniowie, nauczyciele przed pomnikiemMsza święta, młodzież i dzieci siedzący w ławkachDwie dziewczynki ze zniczami i pani w szarym płaszczu z kwiatamiKobieta z dwoma dziewczynkami składa kwiaty pod pomnikiemKobieta w brązowym płaszczu, mężczyzna w czarnej kurtce i kobieta w czarnym płaszcz składają kwiatyUczniowie pod pomnikiem

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności