Gmina Bralin

W świątecznej atmosferze – spotkania opłatkowe w gminie Bralin

W okresie przedświątecznym na terenie gminy Bralin odbywały się liczne spotkania opłatkowe organizowane przez sołectwa, koła gospodyń wiejskich oraz koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Każde z nich było wyjątkowe i stanowiło piękny przykład pielęgnowania bożonarodzeniowych tradycji, a także okazję do wspólnych rozmów i spędzania czasu w serdecznej, świątecznej atmosferze.

Spotkania rozpoczęły się 9 grudnia 2025 r. uroczystością zorganizowaną przez Koło nr 2 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Chojęcinie, a dzień później, 10 grudnia 2025 r., odbyło się spotkanie w Kole nr 1 PZERiI Oddział Rejonowy Bralin. 11 grudnia 2025 r. opłatkiem podzielili się członkowie Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Mielęcinie. Kolejnego dnia, 12 grudnia 2025 r., wspólne spotkanie świąteczne zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich z Chojęcina, a także sołectwa: Chojęcin, Chojęcin-Parcele oraz Działosze.

W dniu 13 grudnia 2025 r. odbyło się spotkanie opłatkowe Zarządu Gminnego OSP, natomiast 14 grudnia 2025 r. miała miejsce tradycyjna wieczerza wigilijna w sołectwie Mnichowice. 16 grudnia 2025 r. opłatkiem podzielili się uczestnicy spotkania w Klubie Senior+, a także społeczność Zespołu Szkół im. Ks. Michała Przywary w Nowej Wsi Książęcej. Następnie, 18 grudnia 2025 r., odbyło się spotkanie Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nosalach, a cykl przedświątecznych uroczystości zakończyło spotkanie Koła Gospodyń Wiejskich w Bralinie, które miało miejsce 20 grudnia 2025 r.

W tych uroczystych wydarzeniach uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych: wójt gminy Bralin Karol Wanzek, zastępca wójta Magdalena Iwan oraz sekretarz gminy Ewelina Pieles, którzy składali zgromadzonym świąteczne i noworoczne życzenia, życząc przede wszystkim zdrowia, spokoju, radości oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku.

Spotkania te stały się nie tylko okazją do podtrzymywania świątecznych zwyczajów, lecz także do wzmacniania więzi międzyludzkich. Przedświąteczny czas, spędzony razem w atmosferze wzajemnej życzliwości i otwartości, na długo pozostanie w pamięci uczestników jako piękne wprowadzenie w okres Świąt Bożego Narodzenia.

Spotkanie opłatkowe w Klubie Senior + w Bralinie, ksiądz, dzieci z chóru w zielonych strojach, wójt z bombkąSpotkanie opłatkowe w Chojęcinie, zdj grupoweSpotkanie opłatkowe w Chojęcinie, zebrani siedzą przy stole wigilijnymKsiądz stoi obok wójta, wójt przemawiaZebrani siedzą przy wspólnym stoleZebrani przy wspólnym stole świątecznymChór podczas spotkania opłatkowego w BralinieSpotkanie opłatkowe w ChojęcinieSpotkanie opłatkowe, wieczerza wigilijna przy wspólnym stoleSpotkanie opłatkowe w ChojęcinieSpotkanie opłatkowe w WeronikopoluSpotkanie opłatkowe w WeronikopoluSpotkanie opłatkowe w Bralinie

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności