Gmina Bralin

Konkurs Ortograficzny o tytuł "Małego Mistrza Ortografii"

Dnia 13 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkół w Nowej Wsi Książęcej odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II - III o tytuł „Małego Mistrza Ortografii”.

Celem konkursu było uwrażliwianie na piękno języka ojczystego, podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych uczniów oraz doskonalenie umiejętności stosowania zasad ortograficznych.

Do konkursu przystąpiło 6 uczniów z terenu Gminy Bralin – laureatów etapów szkolnych.

Zadaniem uczestników było napisanie dyktanda konkursowego, nawiązującego tematyką do zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Nad przebiegiem konkursu czuwała Komisja Konkursowa w składzie: Karol Wanzek – przewodniczący oraz nauczycielki: Katarzyna Albert, Teresa Kurant i Justyna Rybczyńska – członkowie Komisji Konkursowej.

Tytuł „Małego Mistrza Ortografii” otrzymała uczennica klasy 3 Szkoły Podstawowej w Bralinie – Marta Labryszewska, a wicemistrzynią została Jagoda Stencel – uczennica 2 klasy Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Książęcej.

 Nagrody ufundowane zostały przez Wójta Gminy Bralin.

Justyna Rybczyńska

Laureaci konkursu ortograficznego

źródło: https://zsnwks.pl

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności