Gmina Bralin

Jubileusz 80-lecia istnienia Osp Chojęcin

W sobotę, 10 maja 2025 r. w Chojęcinie-Parcelach miały miejsce obchody Jubileuszu 80-lecia istnienia Osp Chojęcin połączone z Gminnym Dniem Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu pocztów sztandarowych przed Remizę OSP przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej w Ostrzeszowie. O godzinie 15:00 odprawiona została Msza Święta polowa w intencji Strażaków. Po zakończeniu nabożeństwa, wiceprezes zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP Mateusz Jasiak złożył meldunek o gotowości do rozpoczęcia uroczystości Członkowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa wielkopolskiego oraz wiceprezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kępnie Markowi Frasowi, który po przeglądzie przywitał pododdziały komendą: „Czołem druhny i druhowie!". Następnie druhowie, delegacje, poczty sztandarowe, zaproszeni goście oraz mieszkańcy odśpiewali wspólnie hymn państwowy.

W części oficjalnej Prezes Zarządu OSP Chojęcin Ewelina Krawczyk powitała wszystkich zgromadzonych na uroczystości oraz przedstawiła historię jednostki OSP Chojęcin. Jubileusz 80-lecia był okazją do wręczenia zasłużonym strażakom odznaczeń i medali.  Z rąk Członka Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa wielkopolskiego Marka Frasa oraz Prezesa Zarządu OSP Chojęcin Eweliny Krawczyk odznaczenia otrzymali:

- Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza: Józef Pazek

- Srebrny medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”: Rafał Dirbach

- Brązowy medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”: Beata Standziak, Sławomira Dirbach oraz Katarzyna Zielińska

- Odznaka „strażak wzorowy”: Miłosz Możdżanowski

Z okazji obchodów Gminnego Dnia Strażaka Wójt Gminy Bralin Karol Wanzek wręczył medale pamiątkowe "Za zasługi dla Pożarnictwa Gminy Bralin". Odznaczenia te będą corocznie przyznawane jednemu druhowi bądź druhnie z każdej jednostki OSP z terenu gminy Bralin.

W ramach tegorocznych obchodów Dnia Strażaka wyróżnieni zostali:

- Dh Henryk Lisiecki - OSP Bralin

- Dh Zenon Ilski - OSP Chojęcin

- Dh Błażej Jasiak - OSP Czermin

- Dh Daniel Kłodnicki - OSP Gola

- Dh Kacper Szkudlarek - OSP Mnichowice

- Dh Zbigniew Gogół - OSP Nowa Wieś Książęca

- Dh Mateusz Jasiak - OSP Tabor Wielki

- Dh Piotr Krzemiński - OSP Weronikopole

Głos zabrali również zaproszeni goście, którzy dziękowali za dotychczasową działalność strażaków z OSP Chojęcin, jak również życzyli dalszych sukcesów oraz tyle samo powrotów z akcji, co wyjazdów. Dowódca uroczystości wiceprezes zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP Mateusz Jasiak złożył Członkowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa wielkopolskiego Markowi Frasowi meldunek o zakończeniu uroczystego apelu, po którym wszyscy zgromadzeni udali się na poczęstunek.

Panie w mundurach strażackich, OSP ChojęcinMężczyzna w garniturze, obok pani w mundurze strażackim z etuiMieszkańcy, zebrani pod niebieskim namiotemUroczysta msza polowa, strażacy ze sztandarami, ołtarz pod czerwonym namiotemPrzemarsz strażaków w mundurach ze sztandaramiPrzemarsz strażaków w mundurachStrażacy w mundurachOdznaczeni zebrani, mężczyzna w garniturze, strażacy w mundurachMężczyzna w czarnym garniturze, mównica czerwona, obok pani w czarnej marynarce

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności