Gmina Bralin

Przypominamy o obowiązku zgłoszenia źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

30 czerwca br. upływa termin złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw w nieruchomościach. Zgłosić należy każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW. 
1 lipca 2021 r. wszedł w życie obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację.

Deklarację można złożyć w prosty sposób przez Internet – www.zone.gunb.gov.pl – nie wychodząc z domu. Wystarczy, że posiada się Profil zaufany/bankowość elektroniczną/e-dowód. Jeżeli nie ma się dostępu do Internetu deklarację można złożyć osobiście w urzędzie gminy właściwym dla lokalizacji zgłaszanej nieruchomości. 

Na wysłanie deklaracji obywatele mają 12 miesięcy w przypadku źródeł ciepła lub spalania paliw kiedykolwiek uruchomionych przed 1 lipca 2021 r. W przypadku źródeł ciepła lub spalania paliw uruchomionych po 1 lipca 2021 r. będzie to 14 dni od instalacji źródła ciepła lub spalania paliw.

Do pobrania:
Formularz A - budynki i lokale mieszkalne
Formularz B - budynki i lokale niemieszkalne

Pliki do pobrania:

Klauzula informacyjna
Format: docx, 38.81 kB
Formularz A
Format: pdf, 356.73 kB
Formularz B
Format: pdf, 382.84 kB
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności