Gmina Bralin

Święto Niepodległości w gminie Bralin

Mieszkańcy gminy Bralin dali świadectwo patriotyzmu uczestnicząc w tegorocznych Gminnych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które miały miejsce w sołectwie Nowa Wieś Książęca. 

Odprawiono okolicznościową mszę św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. Daniel Wawrzyniak. Po jej zakończeniu uczestnicy nabożeństwa, poczty sztandarowe oraz delegacje szkół i organizacji przeszli pod obelisk Jana Nowaka, bohaterskiego obrońcy Poczty Polskiej, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.

Pod pomnikiem wszystkie delegacje i grupy społeczne złożyły wieńce i wiązanki kwiatów, a także zapaliły znicze. Mieszkańcy wspólnie odśpiewali hymn narodowy. Uczniowie z Zespołu Szkół im. Ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej pod kierunkiem nauczycieli: Małgorzaty Piotrowskiej, Teresy Kurant, Iwony Zając oraz Andrzeja Mirowskiego przygotowali wzruszający montaż słowno-muzyczny. O dekorację zadbały: Alicja Hetmańczyk, Iwona Zając, Justyna Rybczyńska oraz Milena Lorenc.
Tego samego dnia władze samorządowe: wójt gminy Bralin Piotr Hołoś, zastępca Karol Wanzek oraz sekretarz gminy Ewelina Pieles uczcili pamięć bohaterów pod Pomnikiem Ofiar Represji i Walki o Wolność w Bralinie.

Organizatorami tegorocznych obchodów był Zespół Szkół im. ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów  w Nowej Wsi Książęcej, Urząd Gminy Bralin oraz Klub Senior + w Bralinie.

Poczty sztandarowe z terenu gminy bralinŚwięto Niepodległości w Nowej Wsi Książęcej, występ artystyczny

Galeria zdjęć

IMG_8602 IMG_8620 IMG_8619 IMG_8621 IMG_8622 IMG_8624 IMG_8626 IMG_8605 IMG_8607 IMG_8608 IMG_8611 IMG_8616 IMG_8627
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności