Gmina Bralin

106. rocznica Powstania Wielkopolskiego

W rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego przedstawiciele władz samorządowych gminy Bralin oddali hołd Bohaterom, którzy walczyli o wolność i niepodległość Wielkopolski. Symboliczny gest pamięci pod Pomnikiem Ofiar Represji i Walk o Wolność w Bralinie złożyli: wójt gminy Bralin Karol Wanzek, zastępca wójta Magdalena Iwan oraz sekretarz gminy Ewelina Pieles.

Powstanie Wielkopolskie, które wybuchło 27 grudnia 1918 roku było jednym z nielicznych zwycięskich powstań w historii Polski, którego efektem było przyłączenie Wielkopolski do odradzającej się Rzeczypospolitej.

W rocznicę Powstania Wielkopolskiego władze samorządu Gminy Bralin złożyły kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Represji i Walk o Wolność w Bralinie

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności