Mała wielka gmina... Bralin

Menu dodatkowe

Treść strony

Warsztat z Urzędem Skarbowym na temat sporządzania sprawozdań finansowych w 2019 r.

Zapraszamy na warsztat z Urzędem Skarbowym na temat sporządzania sprawozdań finansowych w 2019 r.
Spotkanie jest poświęcone zmianom jakie dotyczą już najbliższego sprawozdania finansowego i sposobu jego składania. Spotkanie przeznaczone jest dla NGO, a w szczególności członków Zarządów oraz księgowych i księgowe waszych organizacji.
Podczas spotkania eksperci opowiedzą dokładnie o obowiązkach sprawozdawczych dla NGO w 2019 roku oraz pokażą krok po kroku jak składać i podpisywać sprawozdania.

DATA: 25 marca (poniedziałek) 2019

MIEJSCE: ul. Bukowska 27/29, Poznań (siedziba WRK i prowadzone przez nas poznańskie centrum wspierania organizacji pozarządowych i wolontariatu współfinansowane z budżetu m. Poznań)

GODZINA: 12.00-15.00

Na spotkanie obowiązują zapisy poprzez naszą stronę: http://wrk.org.pl/warsztat-z-urzedem-skarbowym-na-temat-sporzadzania-sprawozdan-finansowych-w-2019-r/

Zachęcamy także do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2019 roku

Wójt Gminy Bralin ogłasza wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2019 roku w obszarach:

1. Kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego poprzez:

  • organizację zajęć kulturalnych dla dzieci i młodzieży oraz mieszkańców Gminy Bralin, w tym wyjazdów lub wycieczek o charakterze kulturalnym,
  • organizację festiwali, konferencji, konkursów, kursów, plenerów, przeglądów, seminariów, warsztatów, wystaw oraz innych wydarzeń kulturalnych i artystycznych mających istotne znaczenie dla kultury na terenie Gminy Bralin,
  • organizację międzynarodowej wymiany kulturalnej;

2. Wspierania i upowszechnianie kultury fizycznej poprzez:

  • upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, poprzez prowadzenie zajęć w różnych dyscyplinach sportu,
  • organizację imprez sportowych i sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz mieszkańców gminy, w szczególności zawodów sportowych, festynów, turniejów.

Rusza V edycja konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich

Przed nami V edycja konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorem wydarzenia jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem przedsięwzięcia jest promowanie regionalnych potraw przygotowanych z polskich produktów.

                                                               

                                                                                                     KOMUNIKAT

Informujemy o przerwach w dostawie energii elektrycznej w dniu 09.03.2019 r. w godzinach 08:00-17:00, 8.30-10.00 oraz 15.30-17.00 dla odbiorców zamieszkałych w Bralinie na ulicach: Wrocławska, Pólkowska, Lipowa, Namysłowska, Wiosenna, Ogrodowa, Spokojna, Nowa, Południowa, Zielona, Jabłonkowa, Marii Konopnickiej, Wiśniowa, Kępińska, Rzemieślnicza, Chojęcin ,Chojęcin-Szum , Chojęcin-Parcele. Bliższych informacji udziela Pogotowie Energetyczne, tel. 991 lub 801 456 456.

Zaproszenie na spotkanie autorskie z Aleksandrą Hołubecką-Zielnicą

Towarzystwo Świętego Marka w Sycowie oraz  Dyrektor  LO Syców zapraszają na: Spotkanie autorskie z panią Aleksandrą Hołubecką – Zielnicą i promocję książki  Był taki czas… (wyd. II poprawione i uzupełnione)

SZKOLENIA DLA ROLNIKÓW

W zakresie zasad przyznawania płatności obszarowych w 2019r.

 

12 marzec 2019r. godz. 10:00, Urząd Gminy Rychtal ul. Rynek 1, 63-630 Rychtal

19 marzec 2019r. godz. 10:00, Dom Ludowy, Myjomice 124, 63-600 Kępno

 

Zapraszamy na zajęcia gimnastyczne "Terapia ruchem"

Rada Sołecka sołectwa Bralin zaprasza wszystkich chętnych (młodzież oraz osoby dorosłe) na zajęcia gimnastyczne p.n. „Terapia Ruchem”, które odbędą się w poniedziałek 11 marca w godzinach: 18.00-I grupa, 19.00-II grupa w świetlicy Profilaktyczno-Środowiskowej Tęcza w Bralinie przy ul. Lipowej 14. Będą to zajęcia pilotażowe. Koszt zajęć: 8 zł od osoby. Informacje i zapisy pod numerami telefonu: 693-353-223 lub 536-311-304.

Zapisy na bezpłatny kurs języka angielskiego

Serdecznie zapraszamy do zapisów na bezpłatny kurs języka angielskiego, który odbywać się będzie raz w tygodniu w godzinach popołudniowych na terenie gminy Bralin. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 62 78 11 206. W celu zgłoszenia się na kurs należy pobrać i wypełnić ankietę zgłoszeniową, która znajduje się poniżej. Ankiety znajdują się również w Urzędzie Gminy Bralin. Wypełnioną ankietę należy zostawić w pokoju nr 11 UG Bralin. Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 11.03.2019 r.

Powołano komisję konkursową do otwartych konkursów ofert

Informujemy, że Wójt Gminy Bralin zarządzeniem nr 24/2019 z dnia 5 marca 2019 r. powołał komisję konkursową do opiniowania ofert w otwartych konkursach ofert. Poniżej publikujemy treść zarządzenia.

                                               KOMUNIKAT WÓJTA GMINY BRALIN

Zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Bralin

z dnia 01.03.2019r.,

 sprawy dotyczące wydania Karty Dużej Rodziny  od 01 marca 2019r. będą załatwiane

w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej

w Bralinie ul. 3 Maja 9.


 

Turniej Tenisa Stołowego w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie

10.03.2019 r. (niedziela) od godziny 10.00 w sali przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie odbędzie się Otwarty Turniej Tenisa Stołowego z okazji Dnia Kobiet. Zapisy na miejscu, pół godziny przed rozpoczęciem turnieju. Organizatorami zawodów są Urząd Gminy Bralin oraz MUKS Bralin. Wszystkie zainteresowane Panie serdecznie zapraszamy do udziału w turnieju.

Zapraszamy na bezpłatne badanie wzroku

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Bralin na bezpłatne badanie wzroku,które odbędzie się 6 marca 2019 r. (w godzinach 13.00 -16.00) w świetlicy Profilaktyczno-Środowiskowej "Tęcza" w Bralinie, przy ulicy Lipowej 14 A. Zapisy pod numerem telefonu 733 250 033 

Żyj aktywnie! Żyj zdrowo!

PITBULL'S FIGHT CLUB ZDZIESZOWICE zaprasza na pokazowy trening, który odbędzie się 1 marca w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie o godz. 10.00. Celem spotkania jest rozpowszechnianie aktywnego spędzania czasu. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

więcej (Żyj aktywnie! Żyj zdrowo!)

Twój e-PIT bez tajemnic

Już od 15 lutego na stronie podatki.gov.pl Krajowa Administracja Skarbowa udostępni podatnikom automatycznie wypełnione formularze PIT. Nowa usługa Twój e-PIT uprości złożenie zeznania do kilku szybkich kroków.

Oddział Rejonowy PZERiI zaprasza na wycieczkę

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy z siedzibą w Bralinie w dniu 3 kwietnia 2019 r. organizuje wycieczkę do Uniejowa na którą serdecznie zapraszamy wszystkich członków PZERiI.

Otwarty konkurs ofert ogłoszony

Informujemy, że ogłoszony został otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w 2019 r. w formie wspierania zadania w obszarach: kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Zapraszamy do składania ofert.

Ogłoszenie o naborze członków komisji konkursowej

Wójt Gminy Bralin ogłasza nabór na wskazanych przez organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie członków komisji konkursowej do zaopiniowania ofert w otwartych konkursach ofert realizowanych w trybie ww. ustawy w 2019 r.

IV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Bralin

To już IV turniej współorganizowany przez Radę Sołecką sołectwa Mnichowice oraz REFERAT OŚWIATY, KULTURY, SPORTU, PROMOCJI GMINY Bralin. Turniej odbędzie się 24 lutego br. w Domu Ludowym w Mnichowicach, od godziny 11:00. Turniej przeznaczony dla mieszkańców Gminy Bralin.

Zaktualizowane informacje o funkcjonowaniu posterunku policji w Bralinie

Posterunek Policji w Bralinie podzielony jest na cztery rejony służbowe dzielnicowych:

REJON nr 1 dzielnicowy sierż. sztab. Michał Jurowicz

Obejmuje sołectwa: Bralin

REJON nr 2 dzielnicowy st. asp. Bogdan Garczarek

Obejmuje sołectwa: Chojęcin (sołectwa: Chojęcin-Wieś i Chojęcin-Parcele), Czermin, Działosze, Lipnik, Mielęcin, Mnichowice, Nosale, Tabor Wielki, Tabor Mały, Utrata, Weronikopole.

REJON 3 dzielnicowy asp. sztab. Adrian Szlag

Obejmuje sołectwa: Brzezie, Chałupki, Gęsia Górka, Gola,  Koza Wielka, Miechów Ludwiczyn, Nieprosin, Perzów, Słupia pod Bralinem, Turkowy, Wygoda Turkowska

REJON 4 dzielnicowy st. asp. Arkadiusz Bober

Obejmuje sołectwa: Domasłów, Domasłów Szczęście, Ligota, Miechów, Nowa Wieś Książęca, Trębaczów, Zbyczyna.


Pełniącym obowiązki Kierownika Posterunku Policji jest asp. Piotr Świeściak

tel. służbowy 627915341/342, 506212613

DANE TELEADRESOWE DZIELNICOWYCH

lst. asp. Bogdan Garczarek – tel. 786936275, 7915340, dzielnicowy.ppbralin2@po.policja.gov.pl
lsierż. sztab.Michał Jurowicz – tel. 786936276, 7915340, dzielnicowy.ppbralin1@po.policja.gov.pl
lasp. sztab. Szlag Adrian – tel. 786936282, 7861097, dzielnicowy.ppbralin3@po.policja.gov.pl
lst. asp. Arkadiusz Bober – tel. 786936272, dzielnicowy.ppbralin4@po.policja.gov.pl

 

I Otwarty Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Bralin

Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne drużyny do udziału w I otwartym turnieju piłki siatkowej o PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY BRALIN MARKA MARKIEWICZA. Zawody odbędą się 17 lutego 2019 r. o godz. 10.00 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej. Zapisy oraz wszystkie szczegóły pod nr tel. 62 78 11 218

Świetlica Profilaktyczno-Środowiskowa "Tęcza" zaprasza

Świetlica Profilaktyczno - Środowiskowa "Tęcza" w Bralinie zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 6 do 16 lat od poniedziałku do czwartku w godzinach 13.30-16.00 na zajęcia.

Warsztaty pt. „Obowiązki podmiotów w zakresie korzystania ze środowiska"

Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu organizuje trzy tury warsztatów pt. „Obowiązki podmiotów w zakresie korzystania ze środowiska", które odbędą się w dniu 19 lutego, 20 lutego i 26 lutego 2019 r. w godzinach od 10.00 do 15.00  w siedzibie tut. Urzędu - al. Niepodległości 34, Poznań, sala konferencyjna II.

Urząd Gminy Bralin informuje

W związku z awarią transformatora na ul. Przemysłowej w Bralinie nastąpiła przerwa w zasilaniu oświetlenia ulicznego w rejonie ulic zasilanych z tego urządzenia (m.in. ul. Lipowa, Poprzeczna i Przemysława oraz ulice w ich sąsiedztwie)


 

Poszukiwany właściciel psa !

Poszukujemy właściciela zagubionego w śniegu pieska. Po łagodnym usposobieniu widać, że ma dobry i bliski kontakt z ludźmi. Suczkę znaleziono dzisiaj w Bralinie pomiędzy ulicą Kępińską a Południową. Prosimy właściciela o odbiór kundelka z siedziby Urzędu Gminy Bralin, kontakt telefoniczny pod numerem 62 78 11 225

Spotkanie konsultacyjno-informacyjne

Wójt Gminy Bralin informuje, że w dniu 08.02.2019 r. o godz. 10.00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy Bralin odbędzie się spotkanie konsultacyjno-informacyjne w sprawie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2019 roku. Zachęcamy organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do wzięcia udziału w spotkaniu.

Nie tylko emeryci dostaną PlT z ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę ok. 9,5 mln deklaracji podatkowych PlT do wszystkich, którzy w ubiegłym roku pobierali świadczenia z funduszu ubezpieczeń społecznych.

Uwaga producenci rolni - akcyza

Od dnia 01.02.2019 do dnia 28.02.2019 Gmina Bralin przyjmuje wnioski I raty zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego na rok 2019. Wnioski wraz z fakturami potwierdzającymi zakup oleju napędowego ( ON zakupiony od dnia 01.08.2018 do dnia 31.01.2019 ) należy składać w Urzędzie Gminy Bralin pokój nr 9 codziennie od godziny 7.30 do godziny 15.30.

 

Akcja zima - placówki noclegowe

W związku z sezonem zimowym informujemy, że na stronach internetowych Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu w zakładce Akcja Zima znajdują się wykazy placówek noclegowych tj.:  schronisk, noclegowni i ogrzewalni wraz z danymi teleadresowymi.

Ponadto informujemy, że na terenie Powiatu Kępińskiego działa Noclegownia – Mianowice 3D, 63 – 600 Kępno.

Akcja zima - pomoc bezdomnym


 

Ogłoszenie

Wójt Gminy Bralin wraz z Pawłem Wróblem z Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Poznaniu i sołtysami wszystkich sołectw zapraszają każdego rolnika z Gminy Bralin na badanie gleby. Zakres badań obejmuje oznaczenie odczynu pH (zakwaszenia) gleby oraz zawartości makroskładników, czyli: fosforu, potasu i magnezu.

Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy Biznes.gov.pl

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wspólnie z innymi resortami prowadzi szereg działań , które mają na celu umożliwienie realizacji jak największej liczby spraw na linii urząd - obywatel czy przedsiębiorca, drogą elektroniczną. Jednym z takich zadań jest stworzenie nowoczesnego serwisu informacyjno-usługowego dla firm, dostępnego pod adresem www.Biznes.gov.pl.