Mała wielka gmina... Bralin

Menu dodatkowe

Treść strony

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

W dniu 9 października 2019 r. do Urzędu Gminy Bralin wpłynęła oferta na realizację zadania publicznego pt. „Warsztaty rękodzieła – odnawiamy tradycje” złożona przez Koło Gospodyń Wiejskich w Chojęcinie.

Świetlica "Tęcza" z programem dla dzieci

Rozpoczął się nowy rok szkolny w szkołach na terenie gminy Bralin. Jak co roku o tej porze swoją działalność rozpoczyna Świetlica Profilaktyczno- Środowiskowa "Tęcza". Mamy nadzieję, że lekko zmodernizowany program znajdzie uznanie w oczach najmłodszych mieszkańców naszej gminy.
Zapraszamy do zapoznania się programem i do zobaczenia na zajęciach.

Pomoc z tytułu wystąpienia suszy w uprawach rolnych

Zamieszczamy informację od wojewody wielkopolskiego w sprawie pomocy z tytułu wystąpienia suszy w uprawach rolnych.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej https://www.arimr.gov.pl/ oraz w oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kępnie.  

Więcej informacji po otwarciu informacji.

Konsultacje projektu „Rocznego Programu Współpracy Gminy Bralin z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2020 rok”

Wójt Gminy Bralin zaprasza zainteresowane organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do wzięcia udziału w konsultacjach.

Konkursy Grantowe - Stowarzyszenie Wrota Wielkopolski

Stowarzyszenie Wrota Wielkopolski informuje o możliwości składania wniosków o powierzenie grantów.

Od 19 września do 3 października mogą składać wnioski organizacje pozarządowe.

Polecamy, naprawdę warto!

Harmonogram Zebrań Wiejskich dot. Funduszu Sołeckiego

Jak co roku do końca września sołectwa w całym kraju muszą podjąć uchwały zebrania wiejskiego na temat przeznaczenia Funduszu Sołeckiego na kolejny rok 2020.

Od 1 września br. można będzie składać wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym w formie stypendium szkolnego

Wniosek o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym w formie stypendium szkolnego należy złożyć w Urzędzie Gminy Bralin, pokój nr 11, w terminie od 1 do 15 września 2019 r.

Gmina Bralin zaprasza na szkolenia

Jeszcze tylko we wrześniu i w październiku w gminie Bralin odbywać się będą bezpłatne szkolenia dla mieszkańców z obsługi komputera i Internetu.

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

W dniu 13 sierpnia 2019 r. do Urzędu Gminy Bralin wpłynęła oferta na realizację zadania publicznego pt. „Poznajemy dziedzictwo kulturalne naszego kraju” złożona przez Koło Gospodyń Wiejskich w Chojęcinie.

Sierpniowy Rajd Rowerowy - Finałowy

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Bralińskiej serdecznie zaprasza na Sierpniowy Rajd Rowerowy - Finałowy!
Rajd odbędzie się 11 sierpnia 2019 roku i wystartuje z bralińskiego Rynku o godzinie 15:00.

UWAGA PRODUCENCI ROLNI - AKCYZA

Od dnia 01.08.2019 r. do dnia 31.08.2019 r.
Gmina  Bralin przyjmuje wnioski II raty  zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego na rok  2019.

75. rocznica Powstania Warszawskiego

W związku ze zbliżającą się rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego na prośbę starosty kępińskiego informujemy, że w dniu 1 sierpnia 2019 roku o godzinie 17:00 w naszej gminie i całym powiecie uruchomione zostaną syreny alarmowe na znak pamięci o bohaterach powstania.

Ostrzeżenie meteo 29.07.2019 r.

Ostrzeżenie meteorologiczne !

BURZE Z GRADEM/2
od godziny 15:00/29.07 do godziny 24:00/29.07.2019 r.
Deszcz 50 mm, porywy 95 km/h
Prawdopodobieństwo 90 %

Biblioteka nieczynna

Szanowni Czytelnicy! Informujemy, że w dniach od 29 lipca do 16 sierpnia 2019 r.

Biblioteka Publiczna w Bralinie będzie nieczynna.

Informacja dla mieszkańców o workach na papier i odpady BIO.

Informujemy wszystkich mieszkańców, że worki niebieskie na papier dostarczone zostaną w sierpniu wraz z workami żółtymi w dniu odbioru tworzyw sztucznych, a worki brązowe przekazane będą we wrześniu, również w dniu odbioru plastików.

Lipcowy Raj Rowerowy

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Bralińskiej serdecznie zaprasza na Lipcowy Rajd Rowerowy.
28 Lipca 2019 r., godzina 15:00 z Rynku w Bralinie
Polecamy!

Uwaga rolnicy! Można składać wnioski suszowe.

W związku z piątym raportem systemu monitoringu suszy rolniczej na terenie Polski (raportowanie 01.05 – 30.06.2019 r.), który stwierdził deficyt opadów dla upraw rolniczych m. in. na terenie Gminy Bralin rozpoczynamy prace związane z szacowaniem szkód.

Harmonogram wywozu śmieci na II półrocze 2019 r.

W związku z prośbami mieszkańców, udostępniamy ponownie nowy harmonogram wywozu śmieci na II półrocze 2019 r.

 

Tęczowe Wakacje 2019

Świetlica Profilaktyczno- Środowiskowa "Tęcza" w Bralinie zaprasza dzieci w wieku od 6 do 15 lat na zajęcia od 1 do 31 lipca.

Ostrzeżenie meteo 6.06.2019 r.

Przed burzami z gradem od godziny 18:00 w dniu 6.06.2019 r. do 2:00 w dniu 7.06.2019 r.

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

W dniu 16 kwietnia 2019 r. do Urzędu Gminy Bralin wpłynęła oferta na realizację zadania publicznego pt. „Na dwóch kółkach po okolicy” złożona przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Bralińskiej.

Wydłużone godziny pracy przedszkola w Nowej Wsi Książecej

Publiczne Przedszkole Samorządowe w Nowej Wsi Książęcej informuje, że od września 2019 roku wydłuża godziny pracy. Przedszkole bedzie otwarte w godzinach 6.30 do 15.30 (tj. 9 godz. dziennie).

Zaproszenie na bezpłatne szkolenia online

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach online, w których bierze udział nasza gmina. Szkolenia przygotowane są w ramach projektu "e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści" https://e-mocni.org.pl/ .

                                                                     


 

Koło Gospodyń Wiejskich w Chojęcinie zaprasza na Warsztaty Wielkanocne

Koło Gospodyń Wiejskich w Chojęcine serdecznie zaprasza na Warsztaty Wielkanocne, które odbędą się 6 kwietnia 2019 r. w Domu Ludowym w Chojęcinie.  Liczba miejsc ograniczona, zapisy pod numerem tel. 695 379 786. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapraszamy wszystkich chętnych!

KOWR czeka na zgłoszenia do "Bitwy Regionów"

Przypominamy, że do 31 marca br. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przyjmuje zgłoszenia do kolejnej edycji "Bitwy Regionów".

                                                  

Finalista "Mam Talent" ze swoim magicznym show w Nowej Wsi Książęcej

Serdecznie zapraszamy na pełne magii i iluzji show w wykonaniu finalisty programu "Mam Talent" Bartosza Lewandowskiego. Występ odbędzie się 23.03.2019 r. o godzinie 17.00 w Domu Ludowym w Nowej Wsi Książęcej. Bilety w cenie 20 zł od osoby do nabycia przed pokazem.

Zapraszamy na zwariowane show Hity Niby Elity

Serdecznie zapraszamy na zwariowane show: HITY NIBY ELITY w wykonaniu burmistrzów, kierowników, dyrektorów oraz wójtów , które odbędzie się 31.03.2019 r.  o godzinie 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Perzowie. Dobra zabawa gwarantowana, serdecznie zapraszamy.

                                                  

Warsztat z Urzędem Skarbowym na temat sporządzania sprawozdań finansowych w 2019 r.

Zapraszamy na warsztat z Urzędem Skarbowym na temat sporządzania sprawozdań finansowych w 2019 r.
Spotkanie jest poświęcone zmianom jakie dotyczą już najbliższego sprawozdania finansowego i sposobu jego składania. Spotkanie przeznaczone jest dla NGO, a w szczególności członków Zarządów oraz księgowych i księgowe waszych organizacji.
Podczas spotkania eksperci opowiedzą dokładnie o obowiązkach sprawozdawczych dla NGO w 2019 roku oraz pokażą krok po kroku jak składać i podpisywać sprawozdania.

DATA: 25 marca (poniedziałek) 2019

MIEJSCE: ul. Bukowska 27/29, Poznań (siedziba WRK i prowadzone przez nas poznańskie centrum wspierania organizacji pozarządowych i wolontariatu współfinansowane z budżetu m. Poznań)

GODZINA: 12.00-15.00

Na spotkanie obowiązują zapisy poprzez naszą stronę: http://wrk.org.pl/warsztat-z-urzedem-skarbowym-na-temat-sporzadzania-sprawozdan-finansowych-w-2019-r/

Zachęcamy także do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2019 roku

Wójt Gminy Bralin ogłasza wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2019 roku w obszarach:

1. Kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego poprzez:

  • organizację zajęć kulturalnych dla dzieci i młodzieży oraz mieszkańców Gminy Bralin, w tym wyjazdów lub wycieczek o charakterze kulturalnym,
  • organizację festiwali, konferencji, konkursów, kursów, plenerów, przeglądów, seminariów, warsztatów, wystaw oraz innych wydarzeń kulturalnych i artystycznych mających istotne znaczenie dla kultury na terenie Gminy Bralin,
  • organizację międzynarodowej wymiany kulturalnej;

2. Wspierania i upowszechnianie kultury fizycznej poprzez:

  • upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, poprzez prowadzenie zajęć w różnych dyscyplinach sportu,
  • organizację imprez sportowych i sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz mieszkańców gminy, w szczególności zawodów sportowych, festynów, turniejów.

Rusza V edycja konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich

Przed nami V edycja konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorem wydarzenia jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem przedsięwzięcia jest promowanie regionalnych potraw przygotowanych z polskich produktów.