Mała wielka gmina... Bralin

Menu dodatkowe

Treść strony

Zapraszamy na przedstawienie

„Skarb to nie tylko złoto”, to bajkowe przedstawienie, na które bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.

Kolejny projekt z dofinansowaniem-„Nowy żłobek-szansa dla rodziców”

W dniu 12.03.2019 r. wójt Piotr Hołoś przy kontrasygnacie skarbnik Grażyny Mosch podpisał umowę dotyczącą dofinansowania projektu pod nazwą „Nowy żłobek-szansa dla rodziców” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uczyli się, jak ratować ludzkie życie

Okazuje się, że w przypadku zatrzymania akcji serca w Polsce jedynie około 4 % osób wraca w pełni do zdrowia. To ludzie, którym przypadkowi świadkowie udzielili pierwszej pomocy. W krajach zachodnioeuropejskich ten odsetek sięga nawet 40 %, dlatego tak ważna jest potrzeba posiadania wiedzy i umiejętności, które staną się nieodzowne w sytuacji zagrożenia czyjegoś życia.

Dzień Kobiet u emerytów w Bralinie

5 marca b.r. członkinie Koła nr 1 Bralin Oddziału Rejonowego PZERiI spotkały się w restauracji „Złoty Kłos” na uroczystości z okazji Dnia Kobiet. W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 Pań.

Święto Kobiet w gminie Bralin

Obchodzony 8 marca Międzynarodowy Dzień Kobiet był świetną okazją do wspólnej zabawy dla wszystkich Pań z terenu Gminy Bralin. W tym roku mieszkanki sołectw: Tabor Wielki, Chojęcin oraz Mnichowice postanowiły w szczególny sposób obchodzić to wyjątkowe święto.

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa składamy wszystkim Paniom i Panom sołtysom serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, wytrwałości w realizacji dalszych planów i zamierzeń na rzecz mieszkańców, pozytywnej energii i satysfakcji oraz zadowolenia z pełnienia funkcji . Niech ta codzienna służba będzie źródłem satysfakcji oraz osobistego spełnienia, a energia, wytrwałość i należne uznanie społeczne niech towarzyszą Państwu każdego dnia. Jednocześnie pragniemy podziękować za trud codziennej pracy na rzecz lokalnej społeczności oraz efektywne współdziałanie z samorządem Gminy Bralin. Z wyrazami szacunku:                                          Przewodniczący Rady Sołtysów                                                              Wójt Gminy Bralin
                                          Ziemi Kępińskiej - Stanisław Niechciał                                                   Piotr Hołoś

Eliminacje do Gminnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

7 marca 2019 r. w Świetlicy Profilaktyczno-Środowiskowej „Tęcza’ w Bralinie odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” 2019.

Pierwsze dyplomy w akcji Mała Książka-Wielki Człowiek!

Miło nam poinformować, że w Bibliotece Publicznej w Bralinie Antonia Słowińska i Tymon Grossek otrzymali dyplomy Małego Czytelnika wraz z drobnymi upominkami. Laureaci wytrwale przychodzili do biblioteki, wypożyczali książki i jako pierwsi zebrali komplet naklejek na swojej Karcie Małego Czytelnika. Gratulujemy i życzymy dalszych przygód z książkami.

Szanowne Panie,

   Z okazji Międzynarodowego Święta Kobiet pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji wynikającej z łączenia różnych ważnych ról społecznych. Chcemy dzisiaj wyrazić naszą wdzięczność za Waszą obecność w życiu społecznym, zawodowym i rodzinnym. To dzięki niej codzienność staje się piękniejsza, lepsza i bardziej wartościowa. Dziękujemy za nieocenione ciepło i mądrość, które niesiecie nam każdego dnia. Niech uśmiech rozpromienia wasze twarze, a szczęście osobiste towarzyszy Wam codziennie. Życzymy nieustającej radości życia, pogody ducha i wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności i podejmowaniu licznych wyzwań.
                            Z najlepszymi życzeniami:

                             Przewodniczący Rady Gminy Bralin                                                       Wójt Gminy Bralin

                             Marek Markiewicz                                                                                      Piotr Hołoś

Odbyły się bezpłatne badania wzroku dla mieszkańców gminy Bralin

6 marca br. w Świetlicy Profilaktyczno-Środowiskowej „Tęcza” w Bralinie odbyło bezpłatne profilaktyczne badanie wzroku dla mieszkańców naszej gminy. Badania zorganizowane przez Urząd Gminy Bralin przeprowadziła firma „Na Oku”.

Spotkanie z okazji Dnia Kobiet w Nowej Wsi Książęcej

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet w Domu Ludowym w Nowej Wsi Książęcej odbyło się 2 marca 2019 r. uroczyste spotkanie dla wszystkich mieszkanek sołectwa.

 

Szkoła w Nowej Wsi Książęcej z certyfikatem „ Cyfrowa Szkoła Wielkopolska@2020”

Dnia 1 marca 2019 roku w Poznaniu odbyła się inauguracja XXIII Targów Edukacyjnych oraz wręczenie certyfikatów uczestnictwa w Projekcie „ Cyfrowa Szkoła Wielkopolska@2020”. Zespół Szkół im. ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej reprezentowała dyrektor szkoły Elżbieta Kuropka, która odebrała certyfikat z rąk Marzeny Wodzińskiej-Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Zakończył się cykl zebrań sprawozdawczych OSP z terenu gminy Bralin

W dniach 25.01.2019 r.-02.03.2019 r. w poszczególnych sołectwach gminy Bralin odbyły się walne zebrania sprawozdawcze Ochotniczych Straży Pożarnych za rok 2018.

Podsumowanie Szkolnego Tygodnia Profilaktyki

W dniach 25.02- 1.03.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie, odbyła się trzecia edycja Szkolnego Tygodnia Profilaktyki pod hasłem „Żyj aktywnie! Żyj zdrowo!”.

Zapraszamy na bezpłatne badanie wzroku

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Bralin na bezpłatne badanie wzroku,które odbędzie się 6 marca 2019 r. (w godzinach 13.00 -16.00) w świetlicy Profilaktyczno-Środowiskowej "Tęcza" w Bralinie, przy ulicy Lipowej 14 A. Zapisy pod numerem telefonu 733 250 033

Wójt Gminy Bralin przyznał nagrody za osiągnięte wyniki sportowe

W styczniu br. Uczniowski Klub Sportowy Sport Bralin złożył wniosek o przyznanie nagród za osiągnięte wyniki sportowe dla dwóch zawodniczek: Mileny Drelak i Weroniki Przewdzięk.

W Nowej Wsi Książęcej omawiano strategie wspierania uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

W czwartek 28 lutego 2019 roku w Zespole Szkół im. ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej odbyło się szkolenie w ramach realizacji projektu POWERSE pt. „Pomóż mi wyrazić siebie, bo razem możemy więcej czyli jak pomóc dziecku ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”.

Program Pomocy Dzieciom - stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia SPES. Nabór wniosków trwa do 30 marca br.

Niełatwa, ale konieczna decyzja

W tym roku mieszkańcy wielu polskich wsi i miast zapłacą więcej za wywóz śmieci. Trudno pisać, że podwyżka nie ominie również gminy Bralin. Powyższe wynika z konieczności dostosowania stawek opłat za gospodarowanie odpadami do obecnych kosztów funkcjonowania systemu oraz zmian w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych.

Chcesz się napić? Wybierz wodę!

Zgodnie ze stanowiskiem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia oraz Ministra Sportu i Turystyki w sprawie działań podejmowanych przez szkoły w zakresie zdrowego żywienia uczniów, ich obowiązkiem jest zapewnienie uczniom dostępu do wody pitnej. W Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie tak właśnie jest.

Pomóż mi wyrazić siebie bo razem możemy więcej

W ramach prowadzonego projektu POWER "Pomóż mi wyrazić siebie bo razem możemy więcej, czyli jak pomóc dziecku ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi" uczniowie Zespołu Szkół im. ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej biorą udział w międzynarodowych projektach mających na celu rozpowszechnianie umiejętności nabytych podczas szkolenia nauczycieli odbytego w Oxfordzie.

Bajkowy Świat Walta Disney’a w Słupi pod Kępnem!

W ubiegłą sobotę odbył się coroczny integracyjny bal karnawałowy w Zespole Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem. W tym roku szkoła zmieniła się w paryski Disneyland, a na bal przybyli wszyscy bohaterowie bajek Walta Disney’a.

Uczniowie z Nowej Wsi Książęcej na nartach w Zieleńcu

23 lutego 2019 roku uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz pracownicy Zespołu Szkół im. ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów z Nowej Wsi Książęcej uczestniczyli w całodniowym wyjeździe do ośrodka narciarskiego Ski Arena w Zieleńcu.

Transmisja sesji Rady Gminy Bralin

Transmisja sesji Rady Gminy Bralin rozpocznie się dnia 25.02.2019 r. o godzinie 16.00


                                                                              Transmisja do obejrzenia TUTAJ

                                                                              Zapraszamy do oglądania

IV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Bralin

24 lutego br. w sali Domu Ludowego w Mnichowicach odbył się IV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Bralin.

Przyznano dotacje dla klubów sportowych

20 lutego br. wójt gminy Bralin Piotr Hołoś podpisał z przedstawicielami dwóch klubów sportowych działających na terenie naszej gminy umowy na przyznanie dotacji na działalność sportową w 2019 roku.

Szkolny Tydzień Profilaktyki w Bralinie

18.02.2019 r. w Urzędzie Gminy Bralin odbyło się spotkanie dotyczące realizacji w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie Tygodnia Profilaktyki.

Sportowa niedziela w Nowej Wsi Książęcej

W niedzielę, 17.02.2019 r. w sali sportowej Zespołu Szkół w Nowej Wsi Książęcej odbył się I Otwarty Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Bralin Marka Markiewicza.

Przedszkolaki świętowały Dzień Babci i Dziadka

W dniach 12-15.02.2019 r. w Świetlicy Profilaktyczno-Środowiskowej „Tęcza” w Bralinie odbyły się uroczyste występy wychowanków Przedszkola „Kwiaty Polskie” w Bralinie z okazji Dnia Babci i Dziadka. 

Obradowała Rada Gminy

13.02.2019 r. na kolejnej sesji zebrała się Rada Gminy Bralin.

 

Inauguracja nowej kadencji sołtysów

14 lutego br. odbyło się wyjątkowe, inaugurujące nową kadencję, spotkanie Wójta gminy Bralin Piotra Hołosia z sołtysami. W uroczystości udział wzięli również przewodniczący Rady Gminy Bralin Marek Markiewicz oraz sekretarz gminy Bralin Ewelina Pieles.

Transmisja sesji Rady Gminy Bralin

Transmisja sesji Rady Gminy Bralin rozpocznie się dnia 13.02.2019 r. o godzinie 16.00


                                                                              Transmisja do obejrzenia TUTAJ

                                                                              Zapraszamy do oglądania

Spotkanie w sprawie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych

8 lutego br. w sali sesyjnej Urzędu Gminy Bralin odbyło się spotkanie konsultacyjno-informacyjne w sprawie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w roku 2019.

Stypendium sportowe przyznane

W listopadzie ubiegłego roku Stowarzyszenie Wieruszowski Klub Kolarski złożyło wniosek o przyznanie stypendium sportowego dla zawodnika Konrada Bryłki- mieszkańca gminy Bralin.

Odbyło się spotkanie konsultacyjne w sprawie kalendarza imprez na rok 2019

6 lutego br. w sali sesyjnej Urzędu Gminy Bralin odbyło się zorganizowane przez Referat Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji spotkanie w sprawie ustalenia rocznego kalendarza imprez oraz wydarzeń kulturalnych i sportowych na rok 2019.

Bal karnawałowy w przedszkolu

Karnawałowy bal przebierańców to dla przedszkolaków jedna z najważniejszych imprez w roku. Tegoroczny bal odbył się 30 stycznia br. w Przedszkolu "Kwiaty Polskie" na ulicy Wiosennej w Bralinie.

Niezależność i rozwój - spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich

W piątek 1 lutego br. w restauracji "Kamiński a Zdrowie" w Kępnie odbyło się spotkanie na temat "Niezależność i rozwój Kół Gospodyń Wiejskich bez obowiązków i obaw." Organizatorem spotkania była Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju oraz Pełnomocnik do spraw Małych i Średnich Przedsiębiorstw poseł Andżelika Możdżanowska.

Inauguracyjna wystawa dzieł Melchiora Grosska

1 lutego br. w Muzeum Regionalnym w Sycowie odbyła się inauguracja wystawy dzieł Melchiora Grosska pod nazwą „Taniec Śmierci I Wojna Światowa w alegorycznych wycinankach, drukach i szkicach" ze zbiorów Muzeum Górnośląskiego w Ratingen.

Chłopcy z gminy Bralin na szkoleniu Mobilnej Akademii Młodych Orłów

30 stycznia br. czterech chłopców z terenu gminy Bralin wraz ze swoimi trenerami oraz rodzicami wzięło udział w szkoleniu Mobilnej Akademii Młodych Orłów, które odbyło się w hali sportowej w Rychtalu. Mobilna Akademia Młodych Orłów to nowy projekt Polskiego Związku Piłki Nożnej mający na celu wyłowić piłkarskie talenty z małych miejscowości oraz klubów.

Kolejna edycja programu „Umiem pływać” w naszej gminie

Gmina Bralin będzie realizować kolejną edycję programu „Umiem pływać”. Adresatami projektu są uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie oraz Zespołu Szkół im. ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej.

Radni uchwalili budżet gminy na rok 2019

30 stycznia br. roku odbyła się V sesja Rady Gminy Bralin. Najważniejszym punktem obrad było przyjęcie budżetu na rok 2019. Założenia budżetu wraz z autopoprawkami proponowanymi przez Wójta Gminy Bralin zgodnymi z opinią wydaną przez Regionalną Izbę Obrachunkową były szczegółowo omawiane na posiedzeniach Komisji Stałych Rady Gminy poprzedzających sesję.

Transmisja sesji Rady Gminy Bralin

Transmisja sesji Rady Gminy Bralin rozpocznie się dnia 30.01.2019 r. o godzinie 16.00


                                                                              Transmisja do obejrzenia TUTAJ

                                                                              Zapraszamy do oglądania

 

Poznaliśmy laureatów konkursu „Czytelnik Roku 2018”

23 i 24 stycznia br. w siedzibie Biblioteki Publicznej w Bralinie odbyło się coroczne, uroczyste rozstrzygnięcie konkursu "Czytelnik Roku 2018". Aby zdobyć ten zaszczytny tytuł należało systematycznie wypożyczać oraz czytać książki z zasobów Biblioteki Publicznej w Bralinie.

Profilaktyka - w trosce o nasze zdrowie

We wtorek 22 stycznia 2019 roku w Świetlicy Profilaktyczno-Środowiskowej „Tęcza” w Bralinie odbyło się spotkanie inaugurujące projekt „Daj sobie szansę – zbadaj się”. Bezpłatne profilaktyczne badanie jelita grubego zostało realizowane w ramach badań przeprowadzanych na terenie całego województwa wielkopolskiego.

Zagadki Pana Brzechwy rozwiązane

Dzieci biorące udział w zimowych feriach organizowanych przez Świetlicę Profilaktyczno-Terapeutyczną „Tęcza” w Bralinie 22 stycznia br. odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Bralinie. Tam został przygotowany dla nich konkurs czytelniczy pod nazwą „Zagadki Pana Brzechwy”.

Ferie zimowe w Świetlicy „Tęcza” pełne atrakcji

W ciągu tegorocznych ferii zimowych najmłodsi mieszkańcy gminy Bralin mieli możliwość wzięcia udziału w wielu zajęciach zorganizowanych dla nich w Świetlicy Profilaktyczno-Środowiskowej „Tęcza” w Bralinie.

Smerfy odwiedziły dzieci w Bralinie

W poniedziałek 21 stycznia do  świetlicy Profilaktyczno-Środowiskowej „Tęcza” w Bralinie zawitali aktorzy z Teatru Blaszany Bębenek z Trzebini. Goście zaproszeni przez Bibliotekę Publiczną w Bralinie i Urząd Gminy w Bralinie mieli przyjemność obejrzeć spektakl o małych niebieskich stworkach - Smerfach.

Aktywne ferie w szkołach gminy Bralin

Trwające od ponad tygodnia ferie zimowe upływają dzieciom z gminy Bralin niezwykłe aktywnie.

                                                                        Drogie Babcie oraz Drodzy Dziadkowie,

z okazji Waszego święta składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia oraz długich lat życia wypełnionych radością i życzliwością. Życzymy Wam aby każdego dnia omijały Was wszelkie troski i zmartwienia a zdobyte doświadczenie oraz mądrości życiowe służyły innym. Niech uśmiech towarzyszący Wam w tych świątecznych dniach gości na Waszych twarzach jak najczęściej.

                                                                Z wyrazami szacunku:

                                                                        Przewodniczący Rady Gminy Bralin                                      Wójt Gminy Bralin
                                                                        Marek Markiewicz                                                                    Piotr Hołoś 

Komunikat

Żałoba narodowa w związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza będzie obowiązywać od piątku 18 stycznia 2019 r. od godziny 17.00 do soboty 19 stycznia 2019 r. do godziny 19.00. W czasie żałoby narodowej flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztu. Ponadto w sobotę, 19 stycznia, o godzinie 12.00 chcąc uczcić pamięć Pawła Adamowicza, zmarłego w poniedziałek prezydenta Gdańska na jedną minutę zostaną włączone syreny alarmowe.

Seniorzy w Nosalach świętowali Dzień Babci i Dziadka

Z okazji zbliżającego się Dnia Babci oraz Dnia Dziadka 16 stycznia 2019 roku w Domu Ludowym w Nosalach odbyło się spotkanie Koła nr 7 Oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bralinie.

Jubileusz 65-lecia Koła Łowieckiego nr 38 „Hubert” w Bralinie

W sobotę 12 stycznia 2019 r. Jubileusz 65-lecia istnienia obchodziło Koło Łowieckie nr 38 „Hubert” w Bralinie.

Ferie zimowe w Nowej Wsi Książęcej na wesoło

14 i 15 stycznia 2019 roku w  Zespole Szkół im. Ks. Michała Przywary i  Rodziny Salomonów  w Nowej Wsi Książęcej został zorganizowany turniej piłki siatkowej oraz spotkanie z grami planszowymi.

Spotkanie choinkowe w Nosalach

W niedzielę 13 stycznia w Domu Ludowym w Nosalach odbyło się spotkanie choinkowe dla najmłodszych mieszkańców gminy Bralin.

Pierwsze w nowym roku spotkanie z najmłodszymi

Pierwsze w tym roku spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami gminy Bralin odbyło się 11 stycznia w restauracji "Złoty Kłos".

Dzień Babci i Dziadka w Nowej Wsi Książęcej

11 stycznia w Zespole Szkół im. ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów odbyła się niezwykle radosna uroczystość. Z okazji zbliżajacego się wielkimi krokami Dnia Babci i Dziadka społeczność szkoły przygotowała przedstawienie jasełkowe połączone z wystepem artystycznym dla wszystkich babć i dziadków.

Noworoczne spotkanie z emerytowanymi pracownikami Urzędu Gminy Bralin

W czwartek, 10 stycznia br., w sali sesyjnej Urzędu Gminy Bralin odbyło się noworoczne spotkanie Wójta gminy Bralin Piotra Hołosia z emerytowanymi pracownikami urzędu. W spotkaniu udział wzięła również sekretarz gminy Bralin - Ewelina Pieles.

Styczniowe spotkanie z sołtysami

10 stycznia 2019 roku odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie wójta gminy Bralin Piotra Hołosia z sołtysami.

Plan zajęć dla uczniów Szkoły Podstawowej im. M.Kopernika w Bralinie

Zapraszamy wszystkich uczniów do skorzystania z oferty zajęć organizowanych przez  nauczycieli Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Bralinie w okresie ferii zimowych. Harmonogram zajęć TUTAJ . Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Ferie zimowe w Zespole Szkół im. ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej

Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w zajęciach: turniej piłki siatkowej - 14 stycznia 2019 r. od godz. 10.00 do 12.00, miejsce turnieju: szkolna sala gimnastyczna ( wymagany strój sportowy oraz zmienne obuwie), gry planszowe, które odbędą się 15 stycznia 2019 r. od godz. 10.00 do 12.00. Serdecznie zapraszamy.

Zaproszenie na teatrzyk " Smerfy-przygody Ważniaka i Spółki"

Biblioteka Publiczna w Bralinie oraz Świetlica Profilaktyczno-Środowiskowa "Tęcza" serdecznie zapraszają wszystkie dzieci na teatrzyk pt. "Smerfy - przygody Ważniaka i Spółki".

                                      


 

E-mocni - bezpłatne szkolenia dla mieszkańców naszej gminy

Bezpłatne szkolenia online w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem.

Spotkanie choinkowe dla najmłodszych

6 stycznia 2019 roku w Domu Ludowym w Chojęcinie-Parcelach odbyło się noworoczne spotkanie choinkowe dla najmłodszych mieszańców trzech sołectw: Chojęcina-Parcele, Chojęcina oraz Działoszy.

Kolejna edycja akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek”

Biblioteka Publiczna w Bralinie serdecznie zaprasza do udziału w projekcie „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Tym razem Wyprawki Czytelnicze otrzymają dzieci urodzone w roku 2016.

Ewelina Pieles nowym sekretarzem gminy

31 grudnia 2018 roku w Urzędzie Gminy Bralin w obecności wójta Piotra Hołosia oraz skarbnik Grażyny Mosch umowę o pracę na stanowisko sekretarza gminy Bralin podpisała pani Ewelina Pieles.

Ostatnia w tym roku sesja Rady Gminy Bralin

28 grudnia 2018 roku odbyła się ostatnia w tym roku sesja Rady Gminy Bralin.
 

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia komputerowe

W gminie Bralin trwają bezpłatne szkolenia dla mieszkańców z obsługi komputera i Internetu, organizowane przez Urząd Gminy Bralin w ramach projektu „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”.  W grudniu swoje zajęcia zakończyła kolejna grupa naszych mieszkańców.

Transmisja Sesji Rady Gminy Bralin

Transmisja Sesji Rady Gminy Bralin rozpocznie się dnia 28.12.2018 r. o godzinie 10.00


                                                                              Transmisja do obejrzenia TUTAJ

                                                                              Zapraszamy do oglądania

Posiedzenie Rady Powiatowej WIR w Nosalach

20 grudnia 2018 roku w Domu Ludowym w Nosalach odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Kępnie. Gospodarzem spotkania był sołtys wsi Nosale a zarazem radny VIII kadencji Rady Gminy Bralin Stanisław Niechciał.


 

                                                     

Szkolne spotkanie opłatkowe w Świetlicy „Tęcza”

W piątkowe przedpołudnie, 21.12.2018 roku, na zaproszenie dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie Beaty Czaczkowskiej w szkolnym spotkaniu bożonarodzeniowym w Świetlicy Profilaktyczno-Środowiskowej „Tęcza” udział wzięła społeczność szkoły.

                                                                      

Spotkanie opłatkowe pracowników Zespołu Szkół w Nowej Wsi Książęcej

20 grudnia 2018 roku odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe pracowników oświaty Zespołu Szkół im. ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej.

Świąteczna zbiórka żywności w Nowej Wsi Książęcej

W tym roku Zespół Szkół im. ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej  włączył się do akcji ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod hasłem „Razem na Święta".

Przegląd Kolęd i Pastorałek w Nowej Wsi Książęcej

18 grudnia 2018 roku z okazji corocznego Przeglądu Kolęd i Pastorałek sala gimnastyczna Zespołu Szkół im. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej zamieniła się na kilka chwil w magiczny, kolorowy świat.

Spotkanie opłatkowe w Mnichowicach

W niedzielę 16 grudnia w Domu Ludowym w Mnichowicach odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe.

„Gościu, siądź pod mym liściem, a odpoczni sobie!”

Już w XVI wieku Jan Kochanowski dostrzegał wartość przyrody. Doceńmy również i dziś znaczenie drzew, które ułatwiają nam chociażby codzienne oddychanie.

Uczniowie przygotowali świąteczne przedstawienie

W minioną niedzielę, 16 grudnia 2018 roku w Świetlicy Profilaktyczno-Środowiskowej „Tęcza”  odbył się spektakl Bożonarodzeniowy przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie oraz księdza wikarego Przemysława Kapałę.

Spotkanie opłatkowe pracowników Szkoły Podstawowej w Bralinie

W czwartek 13 grudnia 2018 roku w bardzo świątecznej i rodzinnej atmosferze odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe pracowników Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie.

Wieczór poetycko-muzyczny z Jadwigą Miesiąc

10 grudnia  szkołę w Nowej Wsi Książęcej ponownie odwiedziła pani Jadwiga Miesiąc.  Spotkanie autorskie z poetką i malarką Ziemi Kępińskiej było niezwykłym przeżyciem dla wszystkich jego uczestników. 

Eternit cyklicznie usuwany

W 2018 roku zniknęły z terenu gminy Bralin łącznie 22,308 tony materiałów budowlanych zawierających azbest.

Świąteczne spotkanie opłatkowe w Chojęcinie-Parcelach

Tradycyjnie jak co roku w Domu Ludowym w Chojęcinie-Parcelach odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe.

 

                                                                                                          KOMUNIKAT


Uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018r.(Wigilia Bożego Narodzenia) Urząd Gminy Bralin będzie nieczynny. Za wszelkie niedogodności z tym związane przepraszamy.

 

Sesja Rady Gminy Bralin

12.12.2018 r. odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Bralin.

Spotkanie opłatkowe w Mielęcinie

W dniu 12.12.2018 r. odbyło się w Mielęcinie spotkanie opłatkowe dla członków Koła Nr 5 Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bralinie.

Ks. wikary P. Kapała z uczniami Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie zapraszają na spektakl teatralno-muzyczny „ Jezus zmienia wszystko” w dniu 16.12.2018 r. (niedziela) o godzinie 16.00 w Świetlicy Profilaktyczno-Środowiskowej „Tęcza” w Bralinie.

Transmisja Sesji Rady Gminy Bralin

Transmisja Sesji Rady Gminy Bralin rozpocznie się dnia 12.12.2018 r. o godzinie 16.00                                                                              Transmisja do obejrzenia TUTAJ

                                                                              Zapraszamy do oglądania

Spotkanie z Mikołajem w przedszkolu

6 grudnia od samego rana w  Przedszkolu ,,Kwiaty Polskie” w Bralinie panowała radość i poruszenie. Dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa.

Mikołaj w Goli

4 grudnia 2018 dzieci z Goli odwiedził wyjątkowy gość. Dzięki wsparciu finansowemu Gminy Bralin oraz zaangażowaniu sołtys wsi Gola Justyny Kabot około 38 dzieci z sołectwa mogło wziąć udział w spotkaniu ze Świętym Mikołajem.

Świąteczne zabawy z Elfami

Grudzień, to czas kiedy dzieci wyczekują Mikołaja, choinki i pierwszej gwiazdki. W środę 5 grudnia Kwiatuszki z przedszkola „Kwiaty Polskie” w Bralinie wzięły udział w spotkaniu z uroczymi z Elfami. Wizyta gości z dalekiej Laponii miała na celu przygotować dzieci na przyjście Świętego Mikołaja.

Mikołaj zawitał do Taboru Wielkiego

Tradycyjnie, jak co roku w Taborze Wielkim odbyło się spotkanie mikołajkowe dla najmłodszych dzieci z sołectwa. W spotkaniu z Mikołajem udział wzięło ok. 45 dzieci.

Sekcja kolarska LKS „Sokół” Bralin podsumowała sezon

W niedzielę 9 grudnia odbyło się spotkanie podsumowujące sezon 2018 sekcji kolarskiej LKS „Sokół” Bralin.

Grudniowe spotkanie z sołtysami

10 grudnia 2018 roku w sali sesyjnej Urzędu Gminy Bralin odbyło się grudniowe spotkanie wójta gminy Bralin Piotra Hołosia z sołtysami.

Wizyta w Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T.P. Potworowskiego w Kępnie

W ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie Zespołu Szkół im. ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej  mieli niedawno okazję odwiedzić Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T.P. Potworowskiego w Kępnie.

Mikołajkowe czytanie bajek w Nowej Wsi Książęcej

W poniedziałek 3 grudnia w Zespole Szkół. im. ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej odbyło się wyjątkowe wydarzenie – mikołajkowe czytanie bajek.

Uroczyste podsumowanie projektu Latająca Galeria „SZATNIA”

30 listopada 2018 r  w Świetlicy Profilaktyczno – Środowiskowej  „Tęcza” w Bralinie odbył się finał projektu Latająca Galeria „Szatnia”. Projekt był realizowany od czerwca 2018 r. , a jego celem było włączenie się w obchody Święta Niepodległości. Realizacja projektu odbywała się etapami.

Rozmowy dotyczące gazyfikacji Bralina

W piątek 30 listopada 2018 roku w Urzędzie Gminy Bralin odbyło się spotkanie wójta Gminy Bralin Piotra Hołosia z przedstawicielem Polskiej Spółki Gazownictwa sp.z.o.o. Oddział w Poznaniu, kierownikiem Rejonu Dystrybucji Gazu w Kępnie Mariuszem Maślanką.

Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia

29 listopada 2018 r. dzieci z przedszkola „Kwiaty Polskie” obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Warsztaty gipsowe przedszkolaków

27 i 28 listopada 2018 r. w Przedszkolu ,,Kwiaty Polskie” w Bralinie odbyły się warsztaty gipsowe.

Sesja Rady Gminy Bralin

29 listopada 2018 roku w sali sesyjnej Urzędu Gminy Bralin odbyła się Sesja Rady Gminy Bralin.

Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem

Kubuś Puchatek to jeden z najsympatyczniejszych misiów książkowych, ulubieniec wszystkich dzieci, a nawet dorosłych. 23 listopada 2018 r. dzieci z grup Różyczki i Konwalie wzięły udział w spotkaniu z przesympatycznym misiem.

Jubileusz urodzin Cecylii Hałupki

W czwartek 29 listopada 2018 roku wójt gminy Bralin Piotr Hołoś wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Marzeną Urbańską złożyli wizytę Pani Cecylii Hałupce, która 18 listopada 2018 roku obchodziła swoje 98 urodziny.

Podsumowanie projektu „Umiem pływać” na rok 2018

Uroczystym wręczeniem medali zakończyło się podsumowanie projektu „Umiem pływać 2018”.

Transmisja Sesji Rady Gminy Bralin

Transmisja Sesji Rady Gminy Bralin rozpocznie się dnia 29.11.2018 r. o godzinie 16.00


                                                                              Transmisja do obejrzenia TUTAJ

                                                                              Zapraszamy do oglądania

Pracownicy oświaty świętują Dzień Seniora

27 listopada 2018 roku w restauracji Złoty Kłos w Bralinie emerytowani pracownicy Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika świętowali Dzień Seniora.

Gmina Bralin w albumie z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się albumem pt: „ Niepodległa Polska 100. rocznica odzyskania niepodległości 1918-2018 Wielkopolska” wydanego nakładem Wydawnictwa Negatyw.

 

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie powołany

26 listopada 2018 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie odbyła się uroczystość związana z powołaniem podinspektora Mirosława Wiśniewskiego na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie.

Biblioteka Publiczna w Bralinie zaprasza

Biblioteka Publiczna w Bralinie oraz Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne Bralin wraz z uczestnikami projektu „Latająca Galeria SZATNIA” serdecznie zapraszają na uroczyste podsumowanie projektu i otwarcie wystawy Sportowcy Stulecia.

Odwiedziny w bibliotece

Starając się by więź z książką i biblioteką była nierozłączna, uczniowie klas IV z Zespołu Szkół im. ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej wraz z nauczycielem Wiesławą Mirowską 26 listopada br. byli gośćmi Biblioteki Publicznej w Bralinie.

Euroweek 2018 – II edycja

W dniach 14.11.2018r. - 18.11.2018 siedemnastoosobowa grupa uczniów Zespołu Szkół w Nowej Wsi Książęcej z klas IV-VIII wyjechała wraz z dwoma opiekunami: P.Tulij oraz M.Nikodem do Międzygórza (okolice Kłodzka) na 5- dniowy obóz językowy ,,Euroweek”.                  
                                                                                                                         

I sesja nowej Rady Gminy Bralin

22 listopada 2018 r. w sali sesyjnej Urzędu Gminy Bralin odbyła się pierwsza, inauguracyjna sesja Rady Gminy Bralin.

Transmisja I Sesji Rady Gminy Bralin

                                               Transmisja I Sesji Rady Gminy Bralin rozpocznie się dnia 22.11.2018 r
                                                                                         o godzinie 15.30


                                                               Transmisja do obejrzenia TUTAJ

                                                               Zapraszamy do oglądania
 

Uroczyste przekazanie sprzętu jednostkom OSP

21 listopada 2018 r. w Urzędzie Gminy Bralin odbyło się uroczyste przekazanie jednostkom OSP z terenu naszej gminy sprzętu ratującego życie i zdrowie.

Robert Kieruzal nowym Starostą Powiatu Kępińskiego

W poniedziałek , 19 listopada 2018 r. odbyła się pierwsza Sesja Rady Powiatu Kępińskiego nowej kadencji podczas której na stanowisko Starosty Powiatu Kępińskiego w wyniku głosowania wybrany został dotychczasowy sekretarz Gminy Bralin – Robert Kieruzal.

Pasowanie na ucznia w Nowej Wsi Ksiażęcej

14 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Książęcej odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej.

„Zadbaj o swój kawałek nieba” ...

...Pod takim hasłem Ministerstwa Środowiska przystąpiło do przeprowadzenia kampanii społecznej na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce pn. „Czyste Powietrze - zdrowy wybór!”.

           

Sto kilometrów na stulecie niepodległości

Uczestnicy oraz sympatycy projektu „Latająca Galeria SZATNIA” w poniedziałek 12 listopada 2018 r. po raz drugi  uczcili Naszą Niepodległą. Wszyscy wspólnie wzięli udział w  sportowej imprezie rowerowej „100 km na stulecie niepodległości”.

Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Bralinie

Uroczyste obchody przypadającej w tym roku 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się od złożenia przed pomnikiem Pamięci Ofiar, Represji i Walk o Wolność w Bralinie wiązanek kwiatów przez delegacje władz samorządowych, delegacje placówek oświatowych z terenu gminy Bralin oraz delegacje organizacji społecznych i stowarzyszeń.

Patriotyzm bywa trudny, lecz to nie znaczy, że musi być nudny!

Ministerstwo Edukacji Narodowej z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości uznało w tym roku za priorytet krzewienie patriotyzmu. Najlepszym momentem na rozpoczęcie nauki postaw obywatelskich było Narodowe Święto Niepodległości.

Uczniowie uczcili Święto Niepodległości

W dniu 9.11.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie odbyła się uroczystość upamiętniająca 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przebudowa dróg w Nowej Wsi Książęcej postępuje planowo

Zgodnie z planem przebiegają prace przy przebudowie dróg gminnych w Nowej Wsi Książęcej.

Spotkanie sprawozdawcze miłośników gołębi pocztowych

3 listopada br. w restauracji Złoty Kłos odbyła się uroczystość podsumowująca tegoroczną działalność sekcji Bralin Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Podczas spotkania omówiono i oceniono miniony sezon lotowy oraz uhonorowano najlepszych hodowców pucharami i dyplomami.

Teatrzyk lalkowy ,,Drogowa przygoda Bibopa”

30 października br. dzieci z Przedszkola „Kwiaty Polskie” w Bralinie gościły aktorów Teatru Trakt z Wrocławia, którzy zaprezentowali przedszkolakom spektakl pt. „Drogowa przygoda Bibopa”

Jubileusz Anny Dwernickiej

W poniedziałek 5.11.2018 r. jubileusz 93 urodzin obchodziła Anna Dwernicka, mieszkanka Taboru Małego.

Święto Dyni w przedszkolu

29 października dzięki inicjatywie nauczycielki języka angielskiego Magdaleny Dobroś w Przedszkolu Kwiaty Polskie odbyło się „Święto Dyni”.

Jubileusz 30- lecia Przedszkola ,,Kwiaty Polskie” w Bralinie

Kart w kalendarzu ubyło niemało i lat 30 szybko zleciało, lecz jest coś w życiu, co się nie zmienia – to najpiękniejsze przedszkolne wspomnienia…  Przedszkole ,,Kwiaty Polskie” w Bralinie ma już 30 lat. Obchody jubileuszowe odbyły się 28 października  2018 roku  o godzinie 14.00 w przedszkolu na ul. Wiosennej.          

Dzień Patrona w Zespole Szkół im. ks. Michała Przywary

31.10.2018 roku społeczność Zespołu Szkół im. ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej świętowała obchody Dnia Patrona.

 

A może teraz ty?

Kolejna, sześcioosobowa grupa zakończyła szkolenie z zakresu obsługi komputera i poruszania się w internecie.

100 minut aktywności na 100-lecie niepodległości

Uczestnicy oraz sympatycy projektu „Latająca Galeria SZATNIA” w sobotni poranek 27 października br. po raz pierwszy uczcili Naszą Niepodległą.

Uroczyste pasowanie na Starszaka

25 października br. w Świetlicy Profilaktyczno – Środowiskowej „Tęcza” w Bralinie odbyła się uroczystość pasowania przedszkolaków z grup Różyczki, Maczki oraz Konwalie na Starszaka.

Poznań i okolice – wycieczka szkolna ,,Wielkopolanie dla Niepodległej”

W dniach 16-17 października uczniowie Zespołu Szkół im. Michała Przywary i Rodziny Salomonów z Nowej Wsi Książęcej w ramach projektu ,,Niepodległa” udali się na dwudniową wycieczkę do Śmiełowa, Poznania, Kórnika, Puszczykowa i Rogalina. Spośród 23 wycieczkowiczów zdecydowana większość do tej pory nie zwiedzała tej części naszego województwa.

Dzień Seniora w Oddziale PZERiI w Bralinie

18 października 2018 roku odbyło się spotkanie z okazji Dnia Seniora organizowane przez Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bralinie.

Dzień Seniora w Mielęcinie

17.10.2018 roku w Domu Ludowym w Mielęcinie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Seniora.

 

50 lat po ślubie

17 października br. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Bralinie odbyła się uroczystość z okazji 50 lat pożycia małżeńskiego. W trakcie spotkania wójt Gminy Bralin wręczył wszystkim jubilatom obchodzącym tak wspaniały jubileusz medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Dzień Seniora w Taborze Małym

16.10.2018 roku w Taborze Małym odbyło się kolejne spotkanie z okazji Dnia Seniora.

 

Wystawa „Drogi do Niepodległej”

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na wystawę pt: „ Drogi do Niepodległej” zorganizowaną z okazji przypadającej w tym roku 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ekspozycję można oglądać od 11 do 25 października w Kościele na Pólku.

Święto Pieczonego Ziemniaka

Zgodnie z kalendarzem imprez przedszkolnych 8 i 9 października 2018r., na placu zabaw przy Przedszkolu ,,Kwiaty Polskie” w Bralinie odbyły się zabawy integracyjne  zorganizowane dla dzieci z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka.

O bezpieczeństwie mieszkańców gminy Bralin

15.10.2018 r. w Świetlicy Profilaktyczno-Środowiskowej „Tęcza” w Bralinie odbyła się debata społeczna pt.
„ Decydujemy wspólnie-bezpieczeństwo mieszkańców gminy Bralin i gminy Perzów”.

Jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego

15.10.2018 roku wójt Gminy Bralin Roman Wojtysiak wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Marzeną Urbańską miał przyjemność gościć u Państwa Ireny i Kazimierza Koryciak z Taboru Małego – Utraty obchodzących 60-lecie pożycia małżeńskiego.

Ekologicznie i patriotycznie

Gmina Bralin również w tym roku obchodziła „Święto Drzewa”, które przypada 10 października. Udział w akcji był możliwy dzięki zaangażowaniu placówek oświatowych, które zawsze chętnie przyłączają się we wszelkie inicjatywy ekologiczne.

Mammobus w Bralinie

W piątek, 12.10.2018 r. w Bralinie przy ulicy Lipowej pojawił się jak co roku mammobus.

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam wszystkim pracownikom szkół i placówek oświatowych naszej gminy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, niesłabnącej satysfakcji z pracy zawodowej, pomyślności w życiu osobistym.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji przypadającego 14.10.2018 r. Święta Edukacji Narodowej w miniony czwartek odbyło się uroczyste spotkanie, w którym udział wzięli: wójt Gminy Bralin Roman Wojtysiak, sekretarz Gminy Bralin Robert Kieruzal, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie Beata Czaczkowska, dyrektor Zespołu Szkół im. ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów Elżbieta Kuropka oraz nauczyciele i pracownicy administracyjno-obsługowi z wyżej wymienionych placówek.

Dzień Seniora Oddziału PZERiI w Taborze Wielkim

11.10.2018 r. odbyło się spotkanie z okazji Dnia Seniora organizowane przez Koło PZERiI w Taborze Wielkim. W uroczystości udział wzięli m.in. wójt gminy Bralin Roman Wojtysiak, przewodniczący Rejonowego Oddziału Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Alojzy Leśniarek, kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Sławomir Bąk, prezes OSP Tabor Wielki Jan Trojak.

W trosce o przyrodę i bezpieczeństwo mieszkańców

Na ulicy Leśnej w Bralinie przeprowadzane są zabiegi pielęgnacyjne grupy pięciu drzew stanowiących pomnik przyrody. Na zlecenie Gminy Bralin Zakład P.U.H. „FAGUS”II Ireneusz Olszanowski z Gołuchowa wykonuje cięcia sanitarne i poprawiające statykę dębów, a także zabezpiecza korony poprzez założenie niezbędnych wiązań.

Sportowa rywalizacja w Mielęcinie

11.10.2018 r. w Mielęcinie odbyła się kolejna edycja Powiatowych Sztafetowych Biegów Przełajowych. Organizatorem tegorocznej rywalizacji sportowej było Starostwo Powiatowe w Kępnie wraz z Urzędem Gminy Bralin oraz Szkołą Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Bralinie.

Świetlica Profilaktyczno-Środowiskowa "Tęcza" zaprasza

Świetlica Profilaktyczno-Środowiskowa "Tęcza" w Bralinie zaprasza na zajęcia , które będa się odbywały od poniedziałku do czwartku w godzinach 13.30-16.00. Oferujemy : gry i zabawy, zajęcia sportowe, zajęcia plastyczne, techniczne, pomoc w odrabianiu zadań domowych, spacery. Czekamy na Ciebie !

Uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej

10.10.2018 r. w Restauracji Złoty Kłos odbyło się uroczyste spotkanie z okazji obchodzonego 14 października Święta Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięli udział Wójt Gminy Bralin Roman Wojtysiak, dyrektor Przedszkola „Kwiaty Polskie” w Bralinie Teresa Michalska , kierownik Referatu Oświaty Sławomir Bąk, nauczyciele i pracownicy administracyjno-obsługowi.

Dzień Seniora Oddziału PZERiI Mnichowice

9.10.2018 r. w restauracji Złoty Kłos w Bralinie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Seniora organizowane przez Koło PZERiI w Mnichowicach.

Projekt „Ale Babki – przez życie ze śpiewem” nagrodzony

W maju tego roku Gmina Bralin wzięła udział w Konkursie „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” organizowanym przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu. 8 października odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs