Mała wielka gmina... Bralin

Menu dodatkowe

Treść strony

 • Święto Konstytucji

226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Wójt Gminy Bralin zaprasza do uczestnictwa w obchodach 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które odbędą się w Bralinie 3 maja 2017 r.

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Bralińskiej zaprasza na koncert

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Bralińskiej rozpoczyna realizację projektu pn. „Kultury łyk”. Jest to kontynuacja rozpoczętej 7 lat temu inicjatywy polegającej na przygotowaniu dla mieszkańców wyjazdowej oferty kulturalnej. 13 maja 2017 roku stowarzyszenie zaprasza do Opola na koncert.

 

 • Podczas spotkania z autorką Joanną Krzyżanek w Bralinie

W zaczarowanym świecie książek Joanny Krzyżanek

27 kwietnia br. Biblioteka Publiczna w Bralinie przy współpracy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu zorganizowała spotkanie autorskie z  Joanną Krzyżanek.

 • Jasiu Puchała na konkursie w Niepołomicach

Jan Puchała zwyciężył w Niepołomicach

22 kwietnia br. w Niepołomicach, w IX Małopolskim Konkursie Sygnalistyki  Myśliwskiej „O Róg Zbramira” Kraków – Niepołomice 2017 Jaś Puchała z Bralina zajął 1. miejsce w swojej kategorii. Chłopiec reprezentował Koło Łowieckie nr 6 Jeleń w Rychtalu. 

 • Zajęcia komputerowe w Mielęcinie

Skończyły się kolejne kursy komputerowe

W marcu i kwietniu tego roku w Mielęcinie i Taborze Wielkim odbyły się kursy komputerowe dla zainteresowanych mieszkańców w ramach projektu pod nazwą „Podnieś swoje cyfrowe kompetencje – to takie proste!”.

 • Podczas warsztatów

Wielkanocne tradycje w Nowej Wsi Książęcej

Święta Wielkanocne to najbardziej radosny czas w ciągu roku. Budzi się życie, nadchodzi wiosna, rozkwitają pierwsze kwiaty... Aby poczuć magię tego niezwykłego okresu, w Zespole Szkół w Nowej Wsi Książęcej zostały zorganizowane warsztaty pt. „Wielkanocne ozdoby ”.

 • Wręczenie nagród wyróżnionym

Konkurs na wielkanocną pisankę

21 kwietnia 2017r. w Szkole Podstawowej w Bralinie odbyło się spotkanie i wręczenie nagród i wyróżnień uczniom klasy IIb. Dzieci z IIb prawie w całości wzięły udział w konkursie na wielkanocną pisankę zorganizowanym przez Świetlicę Profilaktyczno–Środowiskową „Tęcza” w Bralinie.

 • Trzecioklasiści uczą się pływać

Dzieci uczą się pływać

Trwa kurs nauki pływania dla trzech grup trzecioklasistów z terenu gminy Bralin. Dzieci uczą się pływać od 1 marca. W każdą środę udają się autokarem do Namysłowa, gdzie na krytej pływalni Delfin w Namysłowie pod okiem instruktora i ratownika pobierają lekcje pływania i bezpiecznego zachowania w wodzie. Projekt zakończy się 10 maja br.

 

 • Logo

Wnioski o dofinansowanie przedszkola złożone

Jednocześnie z ogłoszeniem przetargu na budowę nowego przedszkola Gmina Bralin podjęła starania o dofinansowanie realizacji tejże inwestycji.

 

 

 • Spotkanie autorskie z Jadwigą Miesiąc

Lekcja z poetką i malarką Ziemi Kępińskiej

7 kwietnia 2017 r. gościem Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Bralinie na lekcjach języka polskiego w kl. 1a i 3a była Jadwiga Miesiąc, kępińska poetka i malarka, emerytowana nauczycielka języka polskiego, dawna mieszkanka gminy Bralin.

 

 

 • Maja Drelak na Pucharze Czech

Pierwsze tegoroczne sukcesy kolarzy

W marcu i kwietniu kolarze z Uczniowskiego Klubu Sportowego Sport Bralin uczestniczyli w obozach szkoleniowych i rywalizowali w zawodach sportowych rozgrywanych w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku i w Czechach. A rywalizowali – co ważne – z sukcesami

 

 

 • Zajączek w przedszkolu "Kwiaty Polskie"

Zajączek w przedszkolu

Jednym ze zwyczajów Świąt Wielkanocnych, szczególnie lubianym i wyczekiwanym przez dzieci jest zajączek. W tym roku odwiedził on przedszkole 12 kwietnia i przyniósł dzieciom prezenty w postaci zabawek i słodyczy.

 

 

Życzenia z okazji Wielkanocy

 • Życzenia
 • Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą pisankę

Najpiękniejsze wielkanocne pisanki

W środę, 12 kwietnia, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna” dedykowanego dzieciom od szóstego roku życia. Głównym celem konkursu było kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci, kultywowanie wielkanocnych tradycji oraz umożliwienie najmłodszym prezentacji własnych dokonań twórczych. Zadanie uczestników polegało na wykonaniu jajeczka wielkanocnego w formie przestrzennej, dowolną techniką.

 

 • Droga Krzyżowa ulicami Bralina 10 kwietnia 2017 r.

Droga Krzyżowa ulicami Bralina

W Wielki Poniedziałek, 10 kwietnia 2017 r. miało miejsce nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Bralina. O godz. 19.00 wierni zgromadzili się przed kościołem parafialnym pw. św. Anny, gdzie rozpoczęło się  nabożeństwo. Następnie modlący udali się w drogę ulicami: Wiosenną, Kaczą, Błotną, Rynkiem, Kościelną, rozpamiętując mękę Chrystusa.

 • Komisja konkursowa ocenia złożone projekty

Środki w konkursie ofert podzielone

Komisja konkursowa zakończyła prace związane z oceną ofert, jakie wpłynęły w marcu br. w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych w obszarach kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. 10 kwietnia ogłoszone zostały wyniki tegorocznego konkursu i znane już są zadania, które będą realizowane przez lokalne organizacje pozarządowe na terenie gminy Bralin.

 • Widok na ulicę Starą od ul. 3 Maja

W Bralinie będzie ulica Stara

Rada Gminy Bralin podczas sesji 29 marca 2017 r. podjęła uchwałę w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej obejmującej działkę 1162 w Bralinie. Droga położona prostopadle do ulicy 3 Maja oraz do ul. Błotnej nosić będzie nazwę ulicy Starej.

 • Podczas spotkania z Wojciechem Tokarskim

Nepal – kraj na dachu świata

Nepal - do tego niezwykłego miejsca zabrał uczniów Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Bralinie 24 marca kolejny gość „Moich podróży”, Wojciech Tokarski z Sieradza.

 • Na zdjęciu zawodnicy z rodzicami oraz wójt gminy Roman...

Nagrody za przepracowany rok

6 kwietnia br. wójt gminy Roman Wojtysiak spotkał się z siedmioosobową grupą kolarzy UKS Sport Bralin i ich rodzicami, by oficjalnie przekazać umowy stypendialne za osiągnięte w minionym roku wyniki sportowe.

 • Podpisanie umowy na dofinansowanie budowy Domu Ludowego w...

Umowa na dofinansowanie podpisana

31 marca br. w Poznaniu wójt gminy Bralin Roman Wojtysiak oraz skarbnik gminy Grażyna Mosch podpisali z Samorządem Województwa Wielkopolskiego reprezentowanym przez wicemarszałka Krzysztofa Grabowskiego umowę na dofinansowanie realizacji operacji „Budowa Domu Ludowego w Nosalach jako centrum kulturalno-rekreacyjne”.

Mobilny system powiadamiania i ostrzegania

Od 3 kwietnia 2017r. rozpoczęliśmy wdrażanie mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegania. Mieszkańcy gminy, którzy wyrażą taką chęć, będą mogli nieodpłatnie otrzymywać wiadomości SMS z informacjami między innymi o zagrożeniach pogodowych, utrudnieniach, awariach wodociągowych na terenie gminy czy aktualnościach  oraz wydarzeniach kulturalnych.

 

 • Przedszkolaki pożegnały zimę

Z życia Przedszkola „Kwiaty Polskie”

21 marca dzieci z przedszkola „Kwiaty Polskie” w Bralinie pożegnały zimę i z radością przywitały kolejną porę roku. 31 marca przedszkolaków po raz kolejny odwiedzili aktorzy z Krakowa z interaktywnym przedstawieniem „Wilk i zając”.

 

 • Zadowoleni po przedstawieniu widzowie

Magiczny świat bajek

24 marca br. 50-osobowa grupa uczniów z placówek oświatowych gminy Bralin udała się do Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kępnie na przedstawienie „Magiczny świat bajek”. Program profilaktyczny miał za zadanie przeciwdziałać uzależnieniom, uczył jak dbać o zdrowie i zachęcał dzieci do zdrowego trybu życia.

 

 • Mistrzem Ortografii została Aleksandra Matyszczak

Ortograficzne potyczki

23 marca br. w Zespole Szkół w Nowej Wsi Książęcej odbył się finał XIV Gminnego Konkursu Ortograficznego  dla uczniów klas IV-VI  o tytuł „Mistrza Ortografii”. Z zasadami poprawnej pisowni języka polskiego zmagało się 8 finalistów.

 

 • Podczas posiedzenia Zarządu Oddziału Rejonowego PZERiI w...

Braliński Oddział Rejonowy PZERiI podsumował pracę w 2016 roku

Spotkanie z udziałem członków zarządu i wielu zaproszonych gości odbyło się w poniedziałek, 27 marca w restauracji „Złoty Kłos” w Bralinie. Posiedzenie  rozpoczął zespół „Ale Babki”, który zaśpiewał kilka swoich najnowszych przebojów, wprawiając słuchaczy w wiosenny nastrój.

 

 • Policjanci przestrzegali rodziców przed cyberprzemocą

Dwie strony sieci

23 marca br. w Zespole Szkół w Nowej Wsi Książęcej odbyło się zebranie z rodzicami, a jednym z tematów była cyberprzemoc. Prelekcję dla rodziców poprowadzili  policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, sierż. Filip Ślęk i aspirant Bogdan Garczarek.

 

 • Zwycięska drużyna siatkarska z trenerem Michałem Góreckim

Siatkarski sukces chłopców z SP Bralin

Znakomicie spisali się chłopcy ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralina na Mistrzostwach Rejonu w Piłkę Siatkową. Podopieczni Michała Góreckiego byli największą niespodzianką zawodów, zajmując trzecie miejsce w rejonie kaliskim.

 

 • Zespół z Koła Łowieckiego Hubert w Bralinie

Jan Puchała na konkursie w Złotoryi

18 marca br. w Złotoryi odbył się XII Kaczawski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich. W przesłuchaniach konkursowych uczestniczył również Jan Puchała, dwunastolatek z Bralina.

 

Spotkanie z sołtysami

20 marca br. odbyło się spotkanie robocze wójta gminy Romana Wojtysiaka z sołtysami. Tematem były sprawy bieżące w poszczególnych sołectwach. Wójt przybliżył sołtysom stan zaawansowania realizowanych oraz planowanych inwestycji w gminie, co będzie również tematem omawianym na najbliższej debacie radnych. Wśród poruszanych tematów znalazły się także tegoroczne dożynki.

 • Podczas nauk rekolekcyjnych

Rekolekcje wielkopostne w Nowej Wsi Książęcej

Od 15 do 17 marca br. uczniowie Zespołu Szkół w Nowej Wsi Książęcej uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych, które prowadził ks. Mateusz Ciesielski z Wrocławia. Towarzyszyła mu młodzież gimnazjalna, która organizacyjnie wspomagała rekolekcjonistę i aktywizowała uczniów do wspólnego śpiewu.

Dotacje dla klubów sportowych przyznane

15 marca br. wójt gminy Roman Wojtysiak podpisał z przedstawicielami dwóch klubów sportowych działających na terenie gminy Bralin umowy na przyznanie dotacji na działalność sportową w 2017 roku.

 

 • Maja Drelak odbiera wyróżnienie z rąk dyrektora sportowego...

UKS Sport Bralin na podsumowaniu sezonu sportowego

11 marca br. w Klęce, wsi leżącej w gminie Nowe Miasto nad Wartą, Wielkopolski Okręgowy Związek Kolarski podsumował sezon sportowy 2016. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Uczniowskiego Klubu Sportowego Sport Bralin.

 

 • Spotkanie z okazji Dnia Sołtysa w Sobótce

Na obchodach Dnia Sołtysa w Sobótce

11 marca przypada Dzień Sołtysa. Tego dnia do Sobótki (gmina Ostrów Wielkopolski) na obchody swojego święta wybrali się również sołtysi z gminy Bralin: Małgorzata Klofta, Małgorzata Wrzalska i Stanisław Niechciał.

 

 • Zbiórka wielkogabarytów

Wiosenna zbiórka gabarytów

Wiosna sprzyja porządkom. Po zimowym zastoju z zapałem ruszamy do uporządkowania pomieszczeń gospodarczych, strychów, piwnic, garaży. Jeżeli przymierzacie się do takich prac, warto uczynić to do 28 i 29 marca. W tych dniach na terenie gminy Bralin odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych opon z samochodów osobowych.

 • Akcja rozdawnictwa żywności w Bralinie

Żywność dla potrzebujących

W czwartek, 9 marca br. w Bralinie przy świetlicy „Tęcza” rozdawana była żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Z pomocy tej mogły skorzystać osoby o niskich dochodach, które wcześniej złożyły stosowne oświadczenia w GOPS Bralin.

 

Rusza rekrutacja do przedszkoli

Od 10 marca 2017 roku rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2017/2018, które prowadzone są przez Gminę Bralin. Wójt Gminy Bralin w drodze zarządzenia określił terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do przedszkoli znajdujących się na terenie gminy Bralin. Wnioski o przyjęcie do przedszkola należy składać w dniach 10 – 24 marca 2017 roku, do końca marca potrwa ich weryfikacja. Ustalenie wyników postępowania rekrutacyjnego i podanie do publicznej wiadomości list dzieci przyjętych i nieprzyjętych zakończy się 12 kwietnia br.

 

Rozdają żywność

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bralinie informuje, że 9 marca br. o godz. 11.00 przy świetlicy "Tęcza" w Bralinie będzie rozdawana żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Po produkty żywnościowe mogą zgłaszać się osoby, które złożyły stosowne oświadczenia w GOPS Bralin.

 

 • Podczas spotkania ze strażakami

Spotkanie ze strażakami

Uczniowie Zespołu Szkół w Nowej Wsi Książęcej 24 lutego 2017 roku uczestniczyli w spotkaniu ze strażakami  z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie. Wydarzenie to zostało zorganizowane w związku z trwającą wspólną kampanią społeczną Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Państwowej Straży Pożarnej „CZAD i OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ”.

 • Chłopcy z Bralina zostali Mistrzami Powiatu w piłkę siatkową

Chłopcy z Bralina zostali Mistrzami Powiatu w piłkę siatkową

3 marca br. w  Rychtalu i Łęce Mroczeńskiej obyły się zawody rangi powiatowej w minisiatkówkę chłopców. Znakomicie spisała się reprezentacja Szkoły Podstawowej z Bralina. Chłopcy z SP Bralin zostali Mistrzami Powiatu w piłkę siatkową.

 

 

 • Daria Schudy zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego

Uczennica bralińskiej podstawówki w konkursie wojewódzkim

17 lutego 2017 roku w Ostrowie Wielkopolskim odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Bralinie reprezentowała Daria Schudy. Uczennica uzyskała 32 punkty i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Warto zaznaczyć, że w tych zmaganiach brało udział 112 uczniów, a tylko 12 przeszło do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 31 marca w Poznaniu. Opiekunem uczennicy jest Katarzyna Szczepaniak. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

 • Uczestnicy zmierzyli się z testem wiedzy na temat...

Młodzież interesuje się pożarnictwem

28 lutego br. w świetlicy „Tęcza” w Bralinie odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Jednostki OSP z terenu gminy zgłosiły do konkursu 25 uczestników, dzieci i młodzieży. Najlepsi zakwalifikowali się do konkursu powiatowego, którzy odbędzie się 18 marca.

 

Usuwanie drzew i krzewów a sezon lęgowy

Z uwagi na liczne zapytania dotyczące usuwania drzew i krzewów w terminie od 1 marca do 15 października, czyli w okresie lęgowym zwierząt w tym ptaków informujemy, co następuje. Jeśli w zasięgu oddziaływania prac związanych z wycinką drzew lub krzewów występują miejsca wykorzystywane przez zwierzęta lub ptaki, zasadniczo powinna ona być przeprowadzona poza ich okresem lęgowym. Okres lęgowy większości gatunków ptaków trwa od 1 marca do 15 października.

 

 • Podczas spektaklu „Dwie Dorotki”

Co słychać w „Kwiatach Polskich”?

W przedszkolu „Kwiaty Polskie” w Bralinie dzieci pożegnały karnawał balem przebierańców, poznały też historię dwóch Dorotek z baśni Janiny Porazińskiej podczas spektaklu aktorów z Krakowa.

 

 

 • Podczas spotkania wójta z sołtysami

Na bieżąco w sołectwach

W piątek, 24 lutego br. wójt gminy Roman Wojtysiak spotkał się z sołtysami. Wśród zagadnień do omówienia znalazły się m.in.: stan dróg po sezonie zimowym, segregacja śmieci, problem zanieczyszczonego powietrza, wycinka gałęzi przy drogach gminnych oraz organizacja dożynek gminnych.

 

 • Zebranie sprawozdawcze OSP w Taborze Wielkim

Strażacy podsumowali miniony rok

20 lutego br. odbyło się zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Taborze Wielkim, w którym uczestniczyli zaproszeni goście: zastępca wójta gminy Bralin Robert Kieruzal, prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Marek Fras, komendant gminny Roman Dębski, radny Piotr Pańczuk, sołtys Zofia Węgrzynowicz i przewodnicząca koła terenowego PZERiI Maria Pańczuk. Prowadzący zebranie, prezes OSP w Taborze Wielkim Jan Trojak przedstawił szczegółowe sprawozdanie z działalności za 2016 rok.

GOPS ma nową siedzibę

Od 27 lutego br. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bralinie zmienił swoją siedzibę. Z dotychczasowego budynku w podwórzu urzędu gminy przeniesiony został do budynku po ośrodku zdrowia przy ulicy 3 Maja w Bralinie. Zmianie uległy również numery telefonów.

 • Dzień Seniora 2008 roku w Goli

Koło seniorów w Goli

9 lutego 2017 roku Prezydium Zarządu Oddziału Rejonowego PZERiI z siedzibą w Bralinie podjęło uchwałę o rozwiązaniu koła terenowego w Goli. Powodem takiej decyzji  była ciągle zmniejszająca się liczba członków związku. Przypominamy działalność seniorów w Goli.

 

Koło terenowego PZERiI w Czerminie zakończyło działalność

9 lutego 2017 roku Prezydium Zarządu Oddziału Rejonowego PZERiI z siedzibą w Bralinie podjęło uchwałę o rozwiązaniu koła terenowego nr 3 w Czerminie i nr 4 w Goli. Powodem takiej decyzji była ciągle zmniejszająca się liczba członków związku. Przypomnimy w dużym skrócie działalność seniorów w Czerminie.

 

 

 • Dodatkowe zajęcia sportowe dla młodzieży

Dodatkowe zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży

Od stycznia do grudnia 2017 roku we wszystkich trzech szkołach na terenie gminy Bralin realizowany jest program „Szkolny Klub Sportowy”. To kolejny program współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a realizowany we współpracy Gminy Bralin i Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska”.

 

 

 • II Turniej Sołectw w Tenisie Stołowym w Mnichowicach

Niedziela z pasją

To była niedziela z pasją. Tak można powiedzieć o niedzielnym wydarzeniu, które miało miejsce w Domu Ludowym w Mnichowicach 19 lutego br. Rada sołecka sołectwa Mnichowice zaprosiła na II Turniej Sołectw w Tenisie Stołowym. O puchar Wójta Gminy Bralin ubiegali się  zawodnicy z dziewięciu sołectw z gminy Bralin.

 

 • Puchary już czekają

II Turniej Sołectw w Tenisie Stołowym o Puchar Wójta Gminy Bralin

Sołtys i Rada Sołecka sołectwa Mnichowice oraz Referat Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Gminy w Urzędzie Gminy Bralin zapraszają do udziału i kibicowania w  II Turnieju Sołectw w Tenisie Stołowym o Puchar Wójta Gminy Bralin. Zawody przeprowadzone będą 19 lutego br. w Domu Ludowym w Mnichowicach od godz. 12.00.

 

Dożynki gminne odbędą się w Nowej Wsi Książęcej

Miejscem tegorocznych dożynek gminnych będzie Nowa Wieś Książęca, taka decyzja zapadła w ostatnich dniach. Uroczystości obrzędowe odbędą się 19 sierpnia br., a rozpocznie je msza św. w kościele pw. Świętej Trójcy w Nowej Wsi Książęcej o godz. 16.00.

Świetlica "Tęcza" znów działa

Od 13 lutego 2017 roku wznowiła działalność Świetlica Profilaktyczno-Środowiskowa "Tęcza" w Bralinie. Zajęcia z wychowawcą odbywać się będą w poniedziałki, wtorki i środy w godzinach 13.15 - 17.15.

 

 • W bibliotece podczas ferii

Ferie w bibliotece upłynęły w miłej atmosferze

10 lutego, w piątek zakończyły się  ferie  zimowe. Jedną  z propozycji ich  spędzenia  poza domem  były  zajęcia  organizowane przez  Bibliotekę  Publiczną  w  Bralinie. Celem organizacji zajęć w czasie tegorocznych ferii było zagospodarowanie wolnego czasu naszym młodym czytelnikom i sympatykom, zachęcenie ich do czytania oraz zorganizowanie dobrej zabawy.

 

Powstanie program rewitalizacji

Gmina Bralin otrzymała informację o pozytywnej weryfikacji wniosku i otrzymaniu dotacji na opracowanie Gminnego programu rewitalizacji dla gminy Bralin.

 

 

 • Segregacja odpadów

Niebieski, zielony, żółty i brązowy

Ministerstwo Środowiska wprowadza nowe zasady segregacji odpadów komunalnych. Obowiązkowo odpady, w miejscu ich wytworzenia, dzielone będą na cztery frakcje: papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne oraz odpady ulegające biodegradacji.

 

 

 • Marta Labryszewska laureatka konkursu Czytelnik Roku 2016

Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera

Kiedy kończy się rok, spoglądamy na minione 365 dni z perspektywy. Robimy różne podsumowania, analizy i sprawozdania. Raz czynimy to z powodu ciążących na nas obowiązkach sprawozdawczych, a raz  dla potrzeb własnych czy oceny sytuacji. Od kilku już lat dyrektor Biblioteki Publicznej w Bralinie Ewa Jędrysiak prowadzi analizę najczęstszych wypożyczeń i najaktywniejszych, najwierniejszych czytelników w ramach konkursu czytelniczego „Czytelnik Roku”.

 • Ale Babki na koncercie w DPS w Marszałkach

O planach wycieczkowych i nie tylko

Zarząd Oddziału Rejonowego rozpoczął kolejny już - 25. rok swojej działalności. Styczeń to bardzo intensywny czas pracy nad przygotowaniem harmonogramu wycieczek i wyjazdów na wczasy. W tym roku turnusy wypoczynkowe nad morzem trwają od 9-11 dni. Dokąd więc można pojechać? Wybór oczywiście należy do członków i przyjaciół związku.

 • Podczas spotkania z sołtysami

Comiesięczne spotkanie z sołtysami

27 stycznia w sali sesyjnej Urzędu Gminy Bralin odbyło się comiesięczne spotkanie wójta gminy z sołtysami. Tematem pierwszej części spotkania był wirus ptasiej grypy HPAI w związku z faktem, iż północna część gminy Bralin została uznana za obszar zagrożenia wirusem. Druga część spotkania dotyczyła bieżących spraw.

 • Występy Stokrotek i Maczków

Bo z Babcią, bo z Dziadkiem jest wesoło…

Trzy dni trwały obchody Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu „Kwiaty Polskie” w Bralinie. W tym roku, wzorem lat ubiegłych, uroczystości odbyły się w świetlicy „Tęcza”. Od 25 do 27 stycznia br. w miejscu tym rozbrzmiewały wesołe piosenki, skoczne tańce  i wiersze wypełnione najlepszymi życzeniami dla miłych gości.

Uwaga - Medica zmienia lokalizację

Uprzejmie informujemy, że od poniedziałku 30 stycznia 2017 roku Przychodnia "Medica" w Bralinie zmienia swoją lokalizację. Od tego terminu przychodnia zlokalizowana będzie przy ul. Wrocławskiej 35. Numer telefonu pozostaje bez zmian - 62 78 292 14.

 

 

 • fewrie zimowe

Ferie zimowe czas zacząć

Od poniedziałku 30 stycznia w szkołach województwa wielkopolskiego rozpoczynają się ferie zimowe. Dzieci i młodzież przez dwa najbliższe tygodnie będą odpoczywać od nauki i szkolnych obowiązków. Do zajęć wrócą 13 lutego. Dla uczniów spędzających ferie w domu dwie szkoły oraz biblioteka publiczna przygotowały ofertę zajęć, które pozwolą ciekawie spędzić czas wolny.

 • Podczas narady z dyrektorami szkół

Przygotowania związane z reformą oświatową

Wraz z początkiem roku w gminie Bralin rozpoczęły się prace nad wcieleniem w życie założeń reformy oświatowej, którą wprowadził obecny rząd. 25 stycznia br. weszła w życie ustawa z dnia 14 grudnia 2016r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe, zgodnie z którą od 1 września 2017 roku każda 6-letnia szkoła podstawowa z mocy ustawy przekształca się w 8-letnią szkołę podstawową, a gimnazja ulegają likwidacji poprzez wygaszanie lub jego włączenie w strukturę innej szkoły.

 

Ferie zimowe w bibliotece

W okresie ferii zimowych (30 stycznia - 10 lutego) Biblioteka Publiczna w Bralinie serdecznie zaprasza wszystkie chętne dzieci do spędzenia w ciekawy i różnorodny sposób wolnego czasu. W bibliotece odbywać się będą warsztaty i zajęcia plastyczne, gry i zabawy edukacyjne, konkursy.

 • Zwycięzcy w kategorii sołtysi

Pokazali się z jak najlepszej strony

W niedzielę, 22 stycznia br. w Łęce Opatowskiej odbyła się szósta edycja Turnieju Tenisa Stołowego Sołtysów Powiatu Kępińskiego. Swój udział zgłosili również sołtysi z gminy Bralin. Jak się okazało, z niemałym sukcesem. Najlepszym sołtysem tenisistą został Artur Jędrzejak z Czermina, a drugie miejsce zajął Piotr Jajczyk z Taboru Małego. Andrzej Gogol, w kategorii rady sołeckie zajął miejsce 3.

Wykonawca robót już jest

Jak tylko zima odpuści i warunki atmosferyczne będą sprzyjające będzie można przystąpić do remontów nawierzchni asfaltowych dróg gminnych. W styczniu 2017 roku Gmina Bralin wyłoniła wykonawcę cząstkowych remontów dróg asfaltowych na terenie gminy.

 • Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka w przedszkolu

Co słychać w przedszkolu?

Co słychać w Przedszkolu „Kwiaty Polskie” w Bralinie? W styczniu do dzieci przyjechali artyści z Teatru Takt ze sztuką „Dzidziuś”, a w kolejnym tygodniu przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.

 

 

 • Podczas tegorocznych koncertów WOŚP w Bralinie

Raport ze sztabu WOŚP w Bralinie

25. Finał WOŚP organizowany przez Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Bralinie oraz Stowarzyszenie ARTwarium już za nami. W akcji uczestniczyło 20 wolontariuszy, którzy od wczesnych godzin rannych zbierali do puszek pieniądze na terenie gminy Bralin.

Zrobili teledyski dla Domowych Melodii

Wielki sukces młodzieży z Wieruszowa, Wielunia i Bralina – znany polski zespół Domowe Melodie zaakceptował i wypromuje oficjalnie ich pomysł na teledysk muzyczny do dwóch utworów.

 

 

 • Podczas kursu komputerowego

Pierwszy kurs komputerowy w gminie Bralin już za nami

Jeszcze pod koniec ubiegłego roku w Mnichowicach zrealizowany został projekt pod nazwą „Podnieś swoje cyfrowe kompetencje – to takie proste!”. Dzięki współpracy Gminy Bralin z firmą Trol InterMedia - realizatorem projektu 10-osobowa grupa zainteresowanych mieszkańców uczestniczyła i pomyślnie ukończyła bezpłatny kurs komputerowy.

 

 

 • logo WOŚP

25. Finał WOŚP w Bralinie

Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Bralinie oraz Stowarzyszenie ARTwarium zapraszają w najbliższą niedzielę, 15 stycznia 2017 r. na koncert 25. Finału WOŚP.

 • Pani Gertruda na spotkaniu w urzędzie gminy z okazji 100...

Zmarła najstarsza mieszkanka

6 stycznia 2017 roku zmarła najstarsza mieszkanka gminy Bralin i jednocześnie powiatu kępińskiego, pani Gertruda Famula z Goli. W dniu wczorajszym, 9 stycznia br. została pochowana na cmentarzu w Turkowach. W ostatnim pożegnaniu najstarszej mieszkanki uczestniczył wójt gminy Bralin oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Zmarła w 2017 roku skończyłaby 106 lat.

 

 

 • Na Mistrzostwa Polski w Sławnie

Braliniacy na Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Przełajowym

W miniony weekend, 7-8 stycznia 2017 r. w Sławnie odbyły się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali o biało-czerwone koszulki mistrzów Polski. Wśród nich była również czwórka kolarzy z UKS Sport Bralin: Maja Drelak, Milena Drelak, Kacper Kuropka i Karol Przewdzięk.

 

 

Kolędowanie w sanktuarium Na Pólku

W minioną niedzielę, 8 stycznia, po popołudniowej mszy świętej w sanktuarium Na Pólku laureaci V Festiwalu Kolęd i Pastorałek  zaprezentowali swoje talenty wokalne i muzyczne. Zimowa, mroźna aura mogła obecnym w sanktuarium przypominać atmosferę stajenki w Betlejem. Jednak piękne śpiewanie i głębokie treści płynące z wykonywanych przez laureatów konkursu kolęd, pastorałek i świątecznych utworów  zrekompensowały zimowe warunki atmosferyczne.

 

 

Ach, co za noc… w Zespole Szkół w Nowej Wsi Książęcej

5 stycznia br. społeczność Zespołu Szkół w Nowej Wsi Książęcej wystawiła dla mieszkańców przedstawienie o historii narodzin dzieciątka Jezus „Ach, co za noc…”. Premiera tego wydarzenia miała miejsce 22 grudnia ubiegłego roku.

 

 

 • Koncert galowy w 2016 roku

Gala Festiwalu Kolęd i Pastorałek już w najbliższą niedzielę

Już w najbliższą niedzielę, 8 stycznia 2017 roku w Sanktuarium Matki Boskiej Pólkowskiej w Bralinie, po mszy św. o godz.15.00. odbędzie się koncert galowy laureatów V Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Diamentowe Gody państwa Mieszałów

60 lat temu państwo Salomea i Franciszek Mieszałowie z Działoszy zawarli związek małżeński. Z okazji Diamentowych Godów w piątek, 29 grudnia w 2016r. wójt gminy Bralin Roman Wojtysiak i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Bralinie Marzena Urbańska przybyli do jubilatów z życzeniami.

Zaproszenie na jasełka do Nowej Wsi Książęcej

Społeczność Zespołu Szkół im. Ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej zaprasza na jasełka bożonoarodzeniowe. Jasełka wystawione zostaną w 5 stycznia 2017 roku (czwartek) o godz. 18.00 w sali gimnastycznej.

 • Sesja rady

XXXVIII sesja Rady Gminy Bralin

27 grudnia 2016r. odbyła się XXXVIII sesja Rady Gminy Bralin

 • ARTYSTA

Zajęcia w Świetlicy Profilaktyczno-Środowiskowej „Tęcza” w Bralinie

Zakończyły się Warsztaty Plastyczne „Artysta” zorganizowane dla dzieci w Świetlicy Profilaktyczno-Środowiskowej „Tęcza” w Bralinie.

 • Przedszkole wizualizacja

Uzyskaliśmy pozwolenie na budowę przedszkola z oddziałami żłobkowymi

W dniu 20 grudnia b.r. Gmina Bralin uzyskała długo oczekiwane pozwolenie na budowę budynku przedszkola z oddziałami żłobkowymi w Bralinie przy ul. Wiosennej

 • Sesja rady

XXXVII Sesja Rady Gminy Bralin

W dniu 16.12.2016r. odbyła się XXXVII Sesja Rady Gminy Bralin

 • Spotkanie z sołtysami

Świąteczno-noworoczne spotkanie Wójta Gminy Bralin z sołtysami gminy Bralin

16 grudnia 2016r. odbyło się w Urzędzie Gminy Bralin uroczyste spotkanie świąteczno-noworoczne wójta Romana Wojtysiaka z sołtysami sołectw naszej gminy

 • Festiwal Kolęd

V Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

15 grudnia 2016r w świetlicy Tęcza w Bralinie odbył się V Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Festiwal zorganizowała  Szkoła Podstawowa w Bralinie przy ścisłej współpracy Urzędu Gminy w Bralinie, Starostwa Powiatowego w Kępnie oraz Księży Parafii pod wezwaniem św. Anny w Bralinie.

 • Strażacy pomagają nie tylko ludziom

Strażacy pomagają nie tylko ludziom

Od 6 grudnia druhowie z OSP w Bralinie we współpracy z przytuliskiem w Krzyżownikach,organizują świąteczną zbiórkę rzeczy dla psów.

 • Mikołajki 2016

Mikołajki w Gminie Bralin

Mikołajki w Gminie Bralin

 • Przebudowa drogi w Weronikopolu

Inwestycja drogowa w Weronikopolu

Dobiegła końca długo oczekiwana inwestycja polegająca na przebudowie drogi powiatowej o nawierzchni z płyt betonowych w Weronikopolu.

 • Dzień Seniora

Dzień Seniora w Taborze Wielkim

Spotkanie Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Taborze Wielkim.

 • Parking przy szkole

Parking przy Szkole Podstawowej w Bralinie oddany do użytku

W ubiegłym tygodniu został oddany do użytku parking przy Szkole Podstawowej w Bralinie

 • Przebudowa dróg dojazdowych

W trosce o drogi gminne

Gmina Bralin złożyła wniosek do Marszałka Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu na przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych

 • Zapobiegajmy pożarom

Podsumowanie konkursu „Zapobiegajmy pożarom”

29 listopada 2016r. w sali posiedzeń Urzędu Gminy Bralin odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”, którego organizatorem był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Bralinie oraz Gmina Bralin.

 • Spotkanie autorskie

Survival i dobra książka Krzysztofa Petka

1 grudnia br. Biblioteka Publiczna w Bralinie gościła Krzysztofa Petka, autora cyklu popularnych wśród młodzieży książek sensacyjno-przygodowych, dziennikarza, podróżnika, reportażystę, organizatora wypraw i szkół przetrwania.

 • Wieczór poetycki

Wieczór poetycki „Bralińskie spotkania z poezją- Ojczyzna”

28. listopada o godz. 17.30 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - wieczór poetycki...

 • Projekt z klasą

Zagłosuj na projekt gimnazjalistów

Grupa młodzieży z Gimnazjum w Bralinie zgłosiła się do VII edycji ogólnopolskiego konkursu „Projekt z klasą”.

 • Młodzi regionaliści nagrodzeni

Młodzi regionaliści nagrodzeni

Troje uczniów Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Bralinie zostało laureatami konkursu „Promujemy dziedzictwo regionu” w ramach projektu „Bliżej domu 2016 – edukacja regionalna w południowo-wschodniej Wielkopolsce”. Organizatorem przedsięwzięcia było kaliskie Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych

 • 36 sesja Rady

XXXVI sesja Rady Gminy Bralin

W dniu 22 listopada 2016r. odbyła się XXXVI sesja Rady Gminy Bralin zwołana na wniosek Wójta Romana Wojtysiaka

 • Jubileusz 96

Jubileusz 96. urodzin

W piątek, 18 listopada 2016r. doniosły jubileusz 96. urodzin obchodziła Pani Cecylia Hałupka z Bralina

 • Podaruj pluszowego misia

Podarujmy pluszowego misia małym pacjentom - podsumowanie

25 listopada na całym świecie obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” zorganizowała akcję „Podaruj misia pacjentom Przylądka Nadziei”

 • Polowanie dewizowe-zbiorowe

Polowanie dewizowe-zbiorowe

Zarząd Warszawskiego Koła Myśliwskiego nr 2, uprzejmie informuje, że w dniu 26.11.2016r. oraz 08.01.2017r. w obwodzie 497 odbędzie się polowanie dewizowe-zbiorowe

 • Konkurs recytatorski

Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

18 listopada odbył się Międzygminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod patronatem Wójta Gminy Bralin Romana Wojtysiaka.

 • Podaruj pluszowego misia

Podarujmy pluszowego misia małym pacjentom Przylądka Nadziei we Wrocławiu

25 listopada na całym świecie obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” zorganizowała akcję „Podaruj misia pacjentom Przylądka Nadziei”

 • Planetarium apollo

PLANETARIUM APOLLO

W dniu 16.11.2016r. uczniowie  Zespołu Szkół w Nowej Wsi Książęcej odbyli niezwykłą podróż śladami kosmosu

 • Wodomierze

Pamiętajmy o instalacjach wodociągowych i wodomierzach

W związku z nadchodzącą zimą przypominamy o zabezpieczeniu wodomierzy oraz wewnętrznych instalacji wodociągowych przed mrozem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi występującymi w trakcie pory zimowej...

 • Pielgrzymka sołtysów

Pielgrzymka sołtysów

Grupa sołtysów i samorządowców z powiatu kępińskiego w dniu 11 listopada br. udała się na pielgrzymkę sołtysów do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu.

 • Youth 4 Film

Młodzi filmowcy na planie

W Zakopanem miał miejsce finał tegorocznego projektu "ART-laboratorium, czyli przestrzeń dla młodych". Młodzież która zwyciężyła w Przeglądzie Filmów Krótkometrażowych Youth 4 Film z Wieruszowa oraz Wielunia przez cztery dni uczestniczyła w autorskiej produkcji filmowej.

 • 11 listopada

Obchody Święta Niepodległości

11 listopada, w Nowej Wsi Książęcej odbyły się  gminne uroczystości upamiętniające 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległego bytu państwowego...

 • Zawodnicy UKS Sport Bralin

Co słychać w bralińskiej szkółce kolarskiej

W Bralinie drugi rok działa szkółka kolarska, która prowadzona jest przez Uczniowski Klub Sportowy Sport Bralin. Dzieci ze szkoły podstawowej mają możliwość rozwijania swojej aktywności ruchowej w dyscyplinie sportowej, jaką jest kolarstwo MTB. W UKS Sport Bralin obecnie trenuje prawie trzydziestoosobowa grupa młodych ludzi, nie tylko z gminy Bralin, bo póki co możliwość uprawiania kolarstwa przez dzieci i młodzież w powiecie kępińskim stworzona jest tylko w Bralinie.

 • Złote Gody

Złote Gody w gminie Bralin

Małżonkowie, którym życie tego nie poskąpiło i dało możliwość przeżycia ze sobą pół wieku, nagradzani są medalem "Za długoletnie pożycie małżeńskie" przyznawanym przez Prezydenta RP...

 • Herb Bralina

Oświadczenie Wójta Gminy Bralin z dnia 9 listopada 2016 roku

Oświadczenie

Wójta Gminy Bralin

z dnia 9 listopada 2016 roku w sprawie wyjaśnień dotyczących łączenia funkcji wójta z pracą w Państwowym Gospodarstwie Leśnym „Lasy Państwowe”.

 • Wioletta Piasecka

Spotkanie autorskie z bajkopisarką Wiolettą Piasecką

W dniu 7 listopada br wiele miłych wrażeń i radości dostarczyły młodym czytelnikom spotkania autorskie z tajemniczą bajkopisarką - Wiolettą Piasecką...

 • 11 listopada

ZAPROSZENIE

Wójt Gminy Bralin serdecznie zaprasza na uroczystość 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległość

Budowa parkingu przy Szkole Podstawowej w Bralinie

Przebudowa utwardzenia powierzchni gruntu przed budynkiem Szkoły Podstawowej

 • Spotkanie z sołtysami

Spotkanie Wójta Gminy Bralin z sołtysami

W dniu 4.11.2016r. odbyło się w Urzędzie Gminy kolejne spotkanie wójta z sołtysami. Są to spotkania cykliczne, w czasie których gospodarz gminy przedstawia i omawia w bardzo szczegółowy sposób problematykę gospodarczo-społeczną i kulturalno-oświatową, dotyczącą naszej gminy.

Możliwość otrzymania pomocy żywnościowej

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 współfinansowego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD)

 • Wielka gala filmowa i łączenie sąsiadów

Wielka gala filmowa i łączenie sąsiadów

Za nami Gala Przeglądu Filmów Krótkometrażowych Youth 4 Film z udziałem młodzieży z czterech centrów kultury.

 • Dzień Patrona

Dzień Patrona w Nowej Wsi Książęcej

28 października odbyły się w Zespole Szkół w Nowej Wsi Książęcej uroczyste obchody Dnia Patrona.

 • Liczenie zwierzyny

Inwentaryzacja dziekiej zwierzyny w związku z zagrożeniem afrykańskim pomorem świń

Z uwagi na działania zmierzające do ograniczenia rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń na obszarze Polski oraz w związku z rekomendacjami Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w tym zakresie zarządzono wykonanie inwentaryzacji dzikiej zwierzyny

 • Sesja rady

Obrady XXXV sesji Rady Gminy Bralin

26 października 2016r. odbyła się XXXV sesja Rady Gminy Bralin.

 • DEN Przedszkole

Dzień Edukacji Narodowej w Przedszkolu „Kwiaty Polskie” w Bralinie

Dzień Edukacji Narodowej w Przedszkolu „Kwiaty Polskie” w Bralinie.  Spotkanie odbyło się 21 października 2016r. w restauracji „Złoty Kłos” w Bralinie.

 • Gołębie pocztowe

Obrady Zarządu Sekcji Bralin Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych.

W dniu 22 października 2016r. odbyło się w Bralinie posiedzenie Zarządu Sekcji Bralin Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. 

 • 105. urodziny

Najstarsza mieszkanka powiatu kępińskiego obchodziła swoje 105. urodziny.

Najstarsza mieszkanka powiatu kępińskiego - Pani Gertruda z Goli - obchodziła swoje 105. urodziny.

 • Mistrostwa w Biegach Przełajowych

Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych szkół podstawowych i gimnazjalnych

20 października 2016r. w Czerminie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych szkół podstawowych i gimnazjalnych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady XVIII 2016/2017.

 

 

 • Dzień Edukacji Narodowej

„Bo gdzie jeszcze uczniom tak dobrze jak tu? Tylko w Bralinie”

14 października corocznie obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, święto to upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Polskie Święto Oświaty i Szkolnictwa uroczyście obchodzone było również 17 października 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie.

 

 

 • Jesienna zbiórka gabarytów

Jesienna zbiórka „gabarytów’’

Zawiadamiamy, iż przed nami kolejna zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych opon z samochodów osobowych.

 

 

Kanalizacja w Mnichowicach

17 października br. Wójt Gminy Bralin Roman Wojtysiak podpisał umowę na realizację zadania pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Mnichowice – I etap”.

 

 

Wybory uzupełniające do Rady Gminy Bralin przeprowadzone w dniu 16. października 2016r.

Dnia 16.10.2016r. odbyły się wybory uzupełniające do Rady Gminy Bralin. Frekwencja była wysoka i wyniosła nieco ponad 70%. Mandat radnego zostanie powierzony Panu Krzysztofowi Sutowiczowi.

 

 

 • Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej w placówkach oświatowych gminy Bralin

13.10.2016r. odbyły się w Gimnazjum im. Polskich Noblistów i w Zespole Szkół im. ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 

 

 • Podczas posiedzenia Zarządu Oddziału Rejonowego

Zarząd Oddziału Rejonowego PZERiI podsumował działalność w I półroczu 2016 roku

7 października w siedzibie przy ulicy Wrocławskiej odbyło się statutowe posiedzenie zarządu oddziału, w którym wzięli udział członkowie oraz zaproszeni goście. Najważniejszym punktem programu było sprawozdanie z działalności zarządu przygotowane przez  kol. Alojzego Leśniarka.

 

 

 • Otwarcie Remizy Strażackiej

Otwarcie remizy strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Taborze Wielkim

W dniu 8 października 2016r. odbyła się w Taborze Wielkim uroczystość otwarcia nowej Remizy Strażackiej dla miejscowej jednostki OSP. W uroczystości brali udział liczni zaproszeni goście, zaprzyjaźnione jednostki OSP z terenu Gminy Bralin i z innych gmin.

 

 

 • Świetlica Tęcza

Warsztaty plastyczne „ARTYSTA”

W październiku 2016r. w Świetlicy Profilaktyczno-Środowiskowej „Tęcza” w Bralinie i w Zespole Szkół w Nowej Wsi Książęcej rozpoczną się warsztaty plastyczne pn. „ARTYSTA” przeznaczone dla dzieci szkół podstawowych. Podczas zajęć prowadzonych przez doświadczoną instruktorkę uczestnicy będą odkrywać i pogłębiać zainteresowania plastyczne (różnorodne techniki, formy i metody pracy z tworzywem plastycznym, poznawać będą różnorodne materiały)

 

 

 • Sztafetowe Biegi Przełajowe w Czerminie

Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe w Czerminie

Wraz z początkiem roku szkolnego ruszyła również rywalizacja sportowa. 6 października 2016 r. w Czerminie odbyły się  Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Organizatorem jak co roku było: Starostwo Powiatowe w Kępnie, Urząd Gminy Bralin oraz Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Bralinie. Pogoda nie sprzyjała uczestnikom. Ciemne deszczowe chmury przez cały czas fundowały obfite krople deszczu, ale słowa, którymi  przywitał organizator Wiesław Klaczyński nauczyciel wychowania fizycznego gimnazjum w Bralinie oraz duch sportowej rywalizacji szybko podgrzały atmosferę.

 • Podczas podpisania umowy

Inwestycja drogowa w Weronikopolu

Jeszcze w październiku ruszą roboty budowlane na drogach w sołectwie Weronikopole. Po zakończonych procedurach przetargowych 6 października br. nastąpiło podpisanie umowy z wykonawcą robót.

 

 

 • Roman Wojtysiak i Andrzej Kruszelnicki podczas podpisania...

Parking przy podstawówce

4 października br. wójt gminy Roman Wojtysiak podpisał umowę na realizację inwestycji pn. „Przebudowa utwardzenia powierzchni gruntu przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Bralinie – etap I”.

 

 

Starsze wpisy...

ARCHIWUM

Stopka

Lizenz: CC BY 3.0