Mała wielka gmina... Bralin

Menu dodatkowe

Treść strony

 • Zwycięska drużyna siatkarska z trenerem Michałem Góreckim

Siatkarski sukces chłopców z SP Bralin

Znakomicie spisali się chłopcy ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralina na Mistrzostwach Rejonu w Piłkę Siatkową. Podopieczni Michała Góreckiego byli największą niespodzianką zawodów, zajmując trzecie miejsce w rejonie kaliskim.

 

 • Zespół z Koła Łowieckiego Hubert w Bralinie

Jan Puchała na konkursie w Złotoryi

18 marca br. w Złotoryi odbył się XII Kaczawski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich. W przesłuchaniach konkursowych uczestniczył również Jan Puchała, dwunastolatek z Bralina.

 

Spotkanie z sołtysami

20 marca br. odbyło się spotkanie robocze wójta gminy Romana Wojtysiaka z sołtysami. Tematem były sprawy bieżące w poszczególnych sołectwach. Wójt przybliżył sołtysom stan zaawansowania realizowanych oraz planowanych inwestycji w gminie, co będzie również tematem omawianym na najbliższej debacie radnych. Wśród poruszanych tematów znalazły się także tegoroczne dożynki.

Dotacje dla klubów sportowych przyznane

15 marca br. wójt gminy Roman Wojtysiak podpisał z przedstawicielami dwóch klubów sportowych działających na terenie gminy Bralin umowy na przyznanie dotacji na działalność sportową w 2017 roku.

 

 • Maja Drelak odbiera wyróżnienie z rąk dyrektora sportowego...

UKS Sport Bralin na podsumowaniu sezonu sportowego

11 marca br. w Klęce, wsi leżącej w gminie Nowe Miasto nad Wartą, Wielkopolski Okręgowy Związek Kolarski podsumował sezon sportowy 2016. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Uczniowskiego Klubu Sportowego Sport Bralin.

 

 • Spotkanie z okazji Dnia Sołtysa w Sobótce

Na obchodach Dnia Sołtysa w Sobótce

11 marca przypada Dzień Sołtysa. Tego dnia do Sobótki (gmina Ostrów Wielkopolski) na obchody swojego święta wybrali się również sołtysi z gminy Bralin: Małgorzata Klofta, Małgorzata Wrzalska i Stanisław Niechciał.

 

 • Zbiórka wielkogabarytów

Wiosenna zbiórka gabarytów

Wiosna sprzyja porządkom. Po zimowym zastoju z zapałem ruszamy do uporządkowania pomieszczeń gospodarczych, strychów, piwnic, garaży. Jeżeli przymierzacie się do takich prac, warto uczynić to do 28 i 29 marca. W tych dniach na terenie gminy Bralin odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych opon z samochodów osobowych.

 • Akcja rozdawnictwa żywności w Bralinie

Żywność dla potrzebujących

W czwartek, 9 marca br. w Bralinie przy świetlicy „Tęcza” rozdawana była żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Z pomocy tej mogły skorzystać osoby o niskich dochodach, które wcześniej złożyły stosowne oświadczenia w GOPS Bralin.

 

Rusza rekrutacja do przedszkoli

Od 10 marca 2017 roku rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2017/2018, które prowadzone są przez Gminę Bralin. Wójt Gminy Bralin w drodze zarządzenia określił terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do przedszkoli znajdujących się na terenie gminy Bralin. Wnioski o przyjęcie do przedszkola należy składać w dniach 10 – 24 marca 2017 roku, do końca marca potrwa ich weryfikacja. Ustalenie wyników postępowania rekrutacyjnego i podanie do publicznej wiadomości list dzieci przyjętych i nieprzyjętych zakończy się 12 kwietnia br.

 

Rozdają żywność

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bralinie informuje, że 9 marca br. o godz. 11.00 przy świetlicy "Tęcza" w Bralinie będzie rozdawana żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Po produkty żywnościowe mogą zgłaszać się osoby, które złożyły stosowne oświadczenia w GOPS Bralin.

 

 • Podczas spotkania ze strażakami

Spotkanie ze strażakami

Uczniowie Zespołu Szkół w Nowej Wsi Książęcej 24 lutego 2017 roku uczestniczyli w spotkaniu ze strażakami  z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie. Wydarzenie to zostało zorganizowane w związku z trwającą wspólną kampanią społeczną Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Państwowej Straży Pożarnej „CZAD i OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ”.

 • Chłopcy z Bralina zostali Mistrzami Powiatu w piłkę siatkową

Chłopcy z Bralina zostali Mistrzami Powiatu w piłkę siatkową

3 marca br. w  Rychtalu i Łęce Mroczeńskiej obyły się zawody rangi powiatowej w minisiatkówkę chłopców. Znakomicie spisała się reprezentacja Szkoły Podstawowej z Bralina. Chłopcy z SP Bralin zostali Mistrzami Powiatu w piłkę siatkową.

 

 

 • Daria Schudy zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego

Uczennica bralińskiej podstawówki w konkursie wojewódzkim

17 lutego 2017 roku w Ostrowie Wielkopolskim odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Bralinie reprezentowała Daria Schudy. Uczennica uzyskała 32 punkty i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Warto zaznaczyć, że w tych zmaganiach brało udział 112 uczniów, a tylko 12 przeszło do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 31 marca w Poznaniu. Opiekunem uczennicy jest Katarzyna Szczepaniak. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

 • Uczestnicy zmierzyli się z testem wiedzy na temat...

Młodzież interesuje się pożarnictwem

28 lutego br. w świetlicy „Tęcza” w Bralinie odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Jednostki OSP z terenu gminy zgłosiły do konkursu 25 uczestników, dzieci i młodzieży. Najlepsi zakwalifikowali się do konkursu powiatowego, którzy odbędzie się 18 marca.

 

Usuwanie drzew i krzewów a sezon lęgowy

Z uwagi na liczne zapytania dotyczące usuwania drzew i krzewów w terminie od 1 marca do 15 października, czyli w okresie lęgowym zwierząt w tym ptaków informujemy, co następuje. Jeśli w zasięgu oddziaływania prac związanych z wycinką drzew lub krzewów występują miejsca wykorzystywane przez zwierzęta lub ptaki, zasadniczo powinna ona być przeprowadzona poza ich okresem lęgowym. Okres lęgowy większości gatunków ptaków trwa od 1 marca do 15 października.

 

 • Podczas spektaklu „Dwie Dorotki”

Co słychać w „Kwiatach Polskich”?

W przedszkolu „Kwiaty Polskie” w Bralinie dzieci pożegnały karnawał balem przebierańców, poznały też historię dwóch Dorotek z baśni Janiny Porazińskiej podczas spektaklu aktorów z Krakowa.

 

 

 • Podczas spotkania wójta z sołtysami

Na bieżąco w sołectwach

W piątek, 24 lutego br. wójt gminy Roman Wojtysiak spotkał się z sołtysami. Wśród zagadnień do omówienia znalazły się m.in.: stan dróg po sezonie zimowym, segregacja śmieci, problem zanieczyszczonego powietrza, wycinka gałęzi przy drogach gminnych oraz organizacja dożynek gminnych.

 

 • Zebranie sprawozdawcze OSP w Taborze Wielkim

Strażacy podsumowali miniony rok

20 lutego br. odbyło się zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Taborze Wielkim, w którym uczestniczyli zaproszeni goście: zastępca wójta gminy Bralin Robert Kieruzal, prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Marek Fras, komendant gminny Roman Dębski, radny Piotr Pańczuk, sołtys Zofia Węgrzynowicz i przewodnicząca koła terenowego PZERiI Maria Pańczuk. Prowadzący zebranie, prezes OSP w Taborze Wielkim Jan Trojak przedstawił szczegółowe sprawozdanie z działalności za 2016 rok.

GOPS ma nową siedzibę

Od 27 lutego br. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bralinie zmienił swoją siedzibę. Z dotychczasowego budynku w podwórzu urzędu gminy przeniesiony został do budynku po ośrodku zdrowia przy ulicy 3 Maja w Bralinie. Zmianie uległy również numery telefonów.

 • Dzień Seniora 2008 roku w Goli

Koło seniorów w Goli

9 lutego 2017 roku Prezydium Zarządu Oddziału Rejonowego PZERiI z siedzibą w Bralinie podjęło uchwałę o rozwiązaniu koła terenowego w Goli. Powodem takiej decyzji  była ciągle zmniejszająca się liczba członków związku. Przypominamy działalność seniorów w Goli.

 

Koło terenowego PZERiI w Czerminie zakończyło działalność

9 lutego 2017 roku Prezydium Zarządu Oddziału Rejonowego PZERiI z siedzibą w Bralinie podjęło uchwałę o rozwiązaniu koła terenowego nr 3 w Czerminie i nr 4 w Goli. Powodem takiej decyzji była ciągle zmniejszająca się liczba członków związku. Przypomnimy w dużym skrócie działalność seniorów w Czerminie.

 

 

 • Dodatkowe zajęcia sportowe dla młodzieży

Dodatkowe zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży

Od stycznia do grudnia 2017 roku we wszystkich trzech szkołach na terenie gminy Bralin realizowany jest program „Szkolny Klub Sportowy”. To kolejny program współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a realizowany we współpracy Gminy Bralin i Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska”.

 

 

 • II Turniej Sołectw w Tenisie Stołowym w Mnichowicach

Niedziela z pasją

To była niedziela z pasją. Tak można powiedzieć o niedzielnym wydarzeniu, które miało miejsce w Domu Ludowym w Mnichowicach 19 lutego br. Rada sołecka sołectwa Mnichowice zaprosiła na II Turniej Sołectw w Tenisie Stołowym. O puchar Wójta Gminy Bralin ubiegali się  zawodnicy z dziewięciu sołectw z gminy Bralin.

 

 • Puchary już czekają

II Turniej Sołectw w Tenisie Stołowym o Puchar Wójta Gminy Bralin

Sołtys i Rada Sołecka sołectwa Mnichowice oraz Referat Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Gminy w Urzędzie Gminy Bralin zapraszają do udziału i kibicowania w  II Turnieju Sołectw w Tenisie Stołowym o Puchar Wójta Gminy Bralin. Zawody przeprowadzone będą 19 lutego br. w Domu Ludowym w Mnichowicach od godz. 12.00.

 

Dożynki gminne odbędą się w Nowej Wsi Książęcej

Miejscem tegorocznych dożynek gminnych będzie Nowa Wieś Książęca, taka decyzja zapadła w ostatnich dniach. Uroczystości obrzędowe odbędą się 19 sierpnia br., a rozpocznie je msza św. w kościele pw. Świętej Trójcy w Nowej Wsi Książęcej o godz. 16.00.

Świetlica "Tęcza" znów działa

Od 13 lutego 2017 roku wznowiła działalność Świetlica Profilaktyczno-Środowiskowa "Tęcza" w Bralinie. Zajęcia z wychowawcą odbywać się będą w poniedziałki, wtorki i środy w godzinach 13.15 - 17.15.

 

 • W bibliotece podczas ferii

Ferie w bibliotece upłynęły w miłej atmosferze

10 lutego, w piątek zakończyły się  ferie  zimowe. Jedną  z propozycji ich  spędzenia  poza domem  były  zajęcia  organizowane przez  Bibliotekę  Publiczną  w  Bralinie. Celem organizacji zajęć w czasie tegorocznych ferii było zagospodarowanie wolnego czasu naszym młodym czytelnikom i sympatykom, zachęcenie ich do czytania oraz zorganizowanie dobrej zabawy.

 

Powstanie program rewitalizacji

Gmina Bralin otrzymała informację o pozytywnej weryfikacji wniosku i otrzymaniu dotacji na opracowanie Gminnego programu rewitalizacji dla gminy Bralin.

 

 

 • Segregacja odpadów

Niebieski, zielony, żółty i brązowy

Ministerstwo Środowiska wprowadza nowe zasady segregacji odpadów komunalnych. Obowiązkowo odpady, w miejscu ich wytworzenia, dzielone będą na cztery frakcje: papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne oraz odpady ulegające biodegradacji.

 

 

 • Marta Labryszewska laureatka konkursu Czytelnik Roku 2016

Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera

Kiedy kończy się rok, spoglądamy na minione 365 dni z perspektywy. Robimy różne podsumowania, analizy i sprawozdania. Raz czynimy to z powodu ciążących na nas obowiązkach sprawozdawczych, a raz  dla potrzeb własnych czy oceny sytuacji. Od kilku już lat dyrektor Biblioteki Publicznej w Bralinie Ewa Jędrysiak prowadzi analizę najczęstszych wypożyczeń i najaktywniejszych, najwierniejszych czytelników w ramach konkursu czytelniczego „Czytelnik Roku”.

 • Ale Babki na koncercie w DPS w Marszałkach

O planach wycieczkowych i nie tylko

Zarząd Oddziału Rejonowego rozpoczął kolejny już - 25. rok swojej działalności. Styczeń to bardzo intensywny czas pracy nad przygotowaniem harmonogramu wycieczek i wyjazdów na wczasy. W tym roku turnusy wypoczynkowe nad morzem trwają od 9-11 dni. Dokąd więc można pojechać? Wybór oczywiście należy do członków i przyjaciół związku.

 • Podczas spotkania z sołtysami

Comiesięczne spotkanie z sołtysami

27 stycznia w sali sesyjnej Urzędu Gminy Bralin odbyło się comiesięczne spotkanie wójta gminy z sołtysami. Tematem pierwszej części spotkania był wirus ptasiej grypy HPAI w związku z faktem, iż północna część gminy Bralin została uznana za obszar zagrożenia wirusem. Druga część spotkania dotyczyła bieżących spraw.

 • Występy Stokrotek i Maczków

Bo z Babcią, bo z Dziadkiem jest wesoło…

Trzy dni trwały obchody Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu „Kwiaty Polskie” w Bralinie. W tym roku, wzorem lat ubiegłych, uroczystości odbyły się w świetlicy „Tęcza”. Od 25 do 27 stycznia br. w miejscu tym rozbrzmiewały wesołe piosenki, skoczne tańce  i wiersze wypełnione najlepszymi życzeniami dla miłych gości.

Uwaga - Medica zmienia lokalizację

Uprzejmie informujemy, że od poniedziałku 30 stycznia 2017 roku Przychodnia "Medica" w Bralinie zmienia swoją lokalizację. Od tego terminu przychodnia zlokalizowana będzie przy ul. Wrocławskiej 35. Numer telefonu pozostaje bez zmian - 62 78 292 14.

 

 

 • fewrie zimowe

Ferie zimowe czas zacząć

Od poniedziałku 30 stycznia w szkołach województwa wielkopolskiego rozpoczynają się ferie zimowe. Dzieci i młodzież przez dwa najbliższe tygodnie będą odpoczywać od nauki i szkolnych obowiązków. Do zajęć wrócą 13 lutego. Dla uczniów spędzających ferie w domu dwie szkoły oraz biblioteka publiczna przygotowały ofertę zajęć, które pozwolą ciekawie spędzić czas wolny.

 • Podczas narady z dyrektorami szkół

Przygotowania związane z reformą oświatową

Wraz z początkiem roku w gminie Bralin rozpoczęły się prace nad wcieleniem w życie założeń reformy oświatowej, którą wprowadził obecny rząd. 25 stycznia br. weszła w życie ustawa z dnia 14 grudnia 2016r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe, zgodnie z którą od 1 września 2017 roku każda 6-letnia szkoła podstawowa z mocy ustawy przekształca się w 8-letnią szkołę podstawową, a gimnazja ulegają likwidacji poprzez wygaszanie lub jego włączenie w strukturę innej szkoły.

 

Ferie zimowe w bibliotece

W okresie ferii zimowych (30 stycznia - 10 lutego) Biblioteka Publiczna w Bralinie serdecznie zaprasza wszystkie chętne dzieci do spędzenia w ciekawy i różnorodny sposób wolnego czasu. W bibliotece odbywać się będą warsztaty i zajęcia plastyczne, gry i zabawy edukacyjne, konkursy.

 • Zwycięzcy w kategorii sołtysi

Pokazali się z jak najlepszej strony

W niedzielę, 22 stycznia br. w Łęce Opatowskiej odbyła się szósta edycja Turnieju Tenisa Stołowego Sołtysów Powiatu Kępińskiego. Swój udział zgłosili również sołtysi z gminy Bralin. Jak się okazało, z niemałym sukcesem. Najlepszym sołtysem tenisistą został Artur Jędrzejak z Czermina, a drugie miejsce zajął Piotr Jajczyk z Taboru Małego. Andrzej Gogol, w kategorii rady sołeckie zajął miejsce 3.

Wykonawca robót już jest

Jak tylko zima odpuści i warunki atmosferyczne będą sprzyjające będzie można przystąpić do remontów nawierzchni asfaltowych dróg gminnych. W styczniu 2017 roku Gmina Bralin wyłoniła wykonawcę cząstkowych remontów dróg asfaltowych na terenie gminy.

 • Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka w przedszkolu

Co słychać w przedszkolu?

Co słychać w Przedszkolu „Kwiaty Polskie” w Bralinie? W styczniu do dzieci przyjechali artyści z Teatru Takt ze sztuką „Dzidziuś”, a w kolejnym tygodniu przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.

 

 

 • Podczas tegorocznych koncertów WOŚP w Bralinie

Raport ze sztabu WOŚP w Bralinie

25. Finał WOŚP organizowany przez Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Bralinie oraz Stowarzyszenie ARTwarium już za nami. W akcji uczestniczyło 20 wolontariuszy, którzy od wczesnych godzin rannych zbierali do puszek pieniądze na terenie gminy Bralin.

Zrobili teledyski dla Domowych Melodii

Wielki sukces młodzieży z Wieruszowa, Wielunia i Bralina – znany polski zespół Domowe Melodie zaakceptował i wypromuje oficjalnie ich pomysł na teledysk muzyczny do dwóch utworów.

 

 

 • Podczas kursu komputerowego

Pierwszy kurs komputerowy w gminie Bralin już za nami

Jeszcze pod koniec ubiegłego roku w Mnichowicach zrealizowany został projekt pod nazwą „Podnieś swoje cyfrowe kompetencje – to takie proste!”. Dzięki współpracy Gminy Bralin z firmą Trol InterMedia - realizatorem projektu 10-osobowa grupa zainteresowanych mieszkańców uczestniczyła i pomyślnie ukończyła bezpłatny kurs komputerowy.

 

 

 • logo WOŚP

25. Finał WOŚP w Bralinie

Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Bralinie oraz Stowarzyszenie ARTwarium zapraszają w najbliższą niedzielę, 15 stycznia 2017 r. na koncert 25. Finału WOŚP.

 • Pani Gertruda na spotkaniu w urzędzie gminy z okazji 100...

Zmarła najstarsza mieszkanka

6 stycznia 2017 roku zmarła najstarsza mieszkanka gminy Bralin i jednocześnie powiatu kępińskiego, pani Gertruda Famula z Goli. W dniu wczorajszym, 9 stycznia br. została pochowana na cmentarzu w Turkowach. W ostatnim pożegnaniu najstarszej mieszkanki uczestniczył wójt gminy Bralin oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Zmarła w 2017 roku skończyłaby 106 lat.

 

 

 • Na Mistrzostwa Polski w Sławnie

Braliniacy na Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Przełajowym

W miniony weekend, 7-8 stycznia 2017 r. w Sławnie odbyły się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali o biało-czerwone koszulki mistrzów Polski. Wśród nich była również czwórka kolarzy z UKS Sport Bralin: Maja Drelak, Milena Drelak, Kacper Kuropka i Karol Przewdzięk.

 

 

Kolędowanie w sanktuarium Na Pólku

W minioną niedzielę, 8 stycznia, po popołudniowej mszy świętej w sanktuarium Na Pólku laureaci V Festiwalu Kolęd i Pastorałek  zaprezentowali swoje talenty wokalne i muzyczne. Zimowa, mroźna aura mogła obecnym w sanktuarium przypominać atmosferę stajenki w Betlejem. Jednak piękne śpiewanie i głębokie treści płynące z wykonywanych przez laureatów konkursu kolęd, pastorałek i świątecznych utworów  zrekompensowały zimowe warunki atmosferyczne.

 

 

Ach, co za noc… w Zespole Szkół w Nowej Wsi Książęcej

5 stycznia br. społeczność Zespołu Szkół w Nowej Wsi Książęcej wystawiła dla mieszkańców przedstawienie o historii narodzin dzieciątka Jezus „Ach, co za noc…”. Premiera tego wydarzenia miała miejsce 22 grudnia ubiegłego roku.

 

 

 • Koncert galowy w 2016 roku

Gala Festiwalu Kolęd i Pastorałek już w najbliższą niedzielę

Już w najbliższą niedzielę, 8 stycznia 2017 roku w Sanktuarium Matki Boskiej Pólkowskiej w Bralinie, po mszy św. o godz.15.00. odbędzie się koncert galowy laureatów V Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Diamentowe Gody państwa Mieszałów

60 lat temu państwo Salomea i Franciszek Mieszałowie z Działoszy zawarli związek małżeński. Z okazji Diamentowych Godów w piątek, 29 grudnia w 2016r. wójt gminy Bralin Roman Wojtysiak i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Bralinie Marzena Urbańska przybyli do jubilatów z życzeniami.

Zaproszenie na jasełka do Nowej Wsi Książęcej

Społeczność Zespołu Szkół im. Ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej zaprasza na jasełka bożonoarodzeniowe. Jasełka wystawione zostaną w 5 stycznia 2017 roku (czwartek) o godz. 18.00 w sali gimnastycznej.

 • Sesja rady

XXXVIII sesja Rady Gminy Bralin

27 grudnia 2016r. odbyła się XXXVIII sesja Rady Gminy Bralin

 • ARTYSTA

Zajęcia w Świetlicy Profilaktyczno-Środowiskowej „Tęcza” w Bralinie

Zakończyły się Warsztaty Plastyczne „Artysta” zorganizowane dla dzieci w Świetlicy Profilaktyczno-Środowiskowej „Tęcza” w Bralinie.

 • Przedszkole wizualizacja

Uzyskaliśmy pozwolenie na budowę przedszkola z oddziałami żłobkowymi

W dniu 20 grudnia b.r. Gmina Bralin uzyskała długo oczekiwane pozwolenie na budowę budynku przedszkola z oddziałami żłobkowymi w Bralinie przy ul. Wiosennej

 • Sesja rady

XXXVII Sesja Rady Gminy Bralin

W dniu 16.12.2016r. odbyła się XXXVII Sesja Rady Gminy Bralin

 • Spotkanie z sołtysami

Świąteczno-noworoczne spotkanie Wójta Gminy Bralin z sołtysami gminy Bralin

16 grudnia 2016r. odbyło się w Urzędzie Gminy Bralin uroczyste spotkanie świąteczno-noworoczne wójta Romana Wojtysiaka z sołtysami sołectw naszej gminy

 • Festiwal Kolęd

V Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

15 grudnia 2016r w świetlicy Tęcza w Bralinie odbył się V Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Festiwal zorganizowała  Szkoła Podstawowa w Bralinie przy ścisłej współpracy Urzędu Gminy w Bralinie, Starostwa Powiatowego w Kępnie oraz Księży Parafii pod wezwaniem św. Anny w Bralinie.

 • Strażacy pomagają nie tylko ludziom

Strażacy pomagają nie tylko ludziom

Od 6 grudnia druhowie z OSP w Bralinie we współpracy z przytuliskiem w Krzyżownikach,organizują świąteczną zbiórkę rzeczy dla psów.

 • Mikołajki 2016

Mikołajki w Gminie Bralin

Mikołajki w Gminie Bralin

 • Przebudowa drogi w Weronikopolu

Inwestycja drogowa w Weronikopolu

Dobiegła końca długo oczekiwana inwestycja polegająca na przebudowie drogi powiatowej o nawierzchni z płyt betonowych w Weronikopolu.

 • Dzień Seniora

Dzień Seniora w Taborze Wielkim

Spotkanie Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Taborze Wielkim.

 • Parking przy szkole

Parking przy Szkole Podstawowej w Bralinie oddany do użytku

W ubiegłym tygodniu został oddany do użytku parking przy Szkole Podstawowej w Bralinie

 • Przebudowa dróg dojazdowych

W trosce o drogi gminne

Gmina Bralin złożyła wniosek do Marszałka Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu na przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych

 • Zapobiegajmy pożarom

Podsumowanie konkursu „Zapobiegajmy pożarom”

29 listopada 2016r. w sali posiedzeń Urzędu Gminy Bralin odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”, którego organizatorem był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Bralinie oraz Gmina Bralin.

 • Spotkanie autorskie

Survival i dobra książka Krzysztofa Petka

1 grudnia br. Biblioteka Publiczna w Bralinie gościła Krzysztofa Petka, autora cyklu popularnych wśród młodzieży książek sensacyjno-przygodowych, dziennikarza, podróżnika, reportażystę, organizatora wypraw i szkół przetrwania.

 • Wieczór poetycki

Wieczór poetycki „Bralińskie spotkania z poezją- Ojczyzna”

28. listopada o godz. 17.30 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - wieczór poetycki...

 • Projekt z klasą

Zagłosuj na projekt gimnazjalistów

Grupa młodzieży z Gimnazjum w Bralinie zgłosiła się do VII edycji ogólnopolskiego konkursu „Projekt z klasą”.

 • Młodzi regionaliści nagrodzeni

Młodzi regionaliści nagrodzeni

Troje uczniów Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Bralinie zostało laureatami konkursu „Promujemy dziedzictwo regionu” w ramach projektu „Bliżej domu 2016 – edukacja regionalna w południowo-wschodniej Wielkopolsce”. Organizatorem przedsięwzięcia było kaliskie Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych

 • 36 sesja Rady

XXXVI sesja Rady Gminy Bralin

W dniu 22 listopada 2016r. odbyła się XXXVI sesja Rady Gminy Bralin zwołana na wniosek Wójta Romana Wojtysiaka

 • Jubileusz 96

Jubileusz 96. urodzin

W piątek, 18 listopada 2016r. doniosły jubileusz 96. urodzin obchodziła Pani Cecylia Hałupka z Bralina

 • Podaruj pluszowego misia

Podarujmy pluszowego misia małym pacjentom - podsumowanie

25 listopada na całym świecie obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” zorganizowała akcję „Podaruj misia pacjentom Przylądka Nadziei”

 • Polowanie dewizowe-zbiorowe

Polowanie dewizowe-zbiorowe

Zarząd Warszawskiego Koła Myśliwskiego nr 2, uprzejmie informuje, że w dniu 26.11.2016r. oraz 08.01.2017r. w obwodzie 497 odbędzie się polowanie dewizowe-zbiorowe

 • Konkurs recytatorski

Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

18 listopada odbył się Międzygminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod patronatem Wójta Gminy Bralin Romana Wojtysiaka.

 • Podaruj pluszowego misia

Podarujmy pluszowego misia małym pacjentom Przylądka Nadziei we Wrocławiu

25 listopada na całym świecie obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” zorganizowała akcję „Podaruj misia pacjentom Przylądka Nadziei”

 • Planetarium apollo

PLANETARIUM APOLLO

W dniu 16.11.2016r. uczniowie  Zespołu Szkół w Nowej Wsi Książęcej odbyli niezwykłą podróż śladami kosmosu

 • Wodomierze

Pamiętajmy o instalacjach wodociągowych i wodomierzach

W związku z nadchodzącą zimą przypominamy o zabezpieczeniu wodomierzy oraz wewnętrznych instalacji wodociągowych przed mrozem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi występującymi w trakcie pory zimowej...

 • Pielgrzymka sołtysów

Pielgrzymka sołtysów

Grupa sołtysów i samorządowców z powiatu kępińskiego w dniu 11 listopada br. udała się na pielgrzymkę sołtysów do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu.

 • Youth 4 Film

Młodzi filmowcy na planie

W Zakopanem miał miejsce finał tegorocznego projektu "ART-laboratorium, czyli przestrzeń dla młodych". Młodzież która zwyciężyła w Przeglądzie Filmów Krótkometrażowych Youth 4 Film z Wieruszowa oraz Wielunia przez cztery dni uczestniczyła w autorskiej produkcji filmowej.

 • 11 listopada

Obchody Święta Niepodległości

11 listopada, w Nowej Wsi Książęcej odbyły się  gminne uroczystości upamiętniające 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległego bytu państwowego...

 • Zawodnicy UKS Sport Bralin

Co słychać w bralińskiej szkółce kolarskiej

W Bralinie drugi rok działa szkółka kolarska, która prowadzona jest przez Uczniowski Klub Sportowy Sport Bralin. Dzieci ze szkoły podstawowej mają możliwość rozwijania swojej aktywności ruchowej w dyscyplinie sportowej, jaką jest kolarstwo MTB. W UKS Sport Bralin obecnie trenuje prawie trzydziestoosobowa grupa młodych ludzi, nie tylko z gminy Bralin, bo póki co możliwość uprawiania kolarstwa przez dzieci i młodzież w powiecie kępińskim stworzona jest tylko w Bralinie.

 • Złote Gody

Złote Gody w gminie Bralin

Małżonkowie, którym życie tego nie poskąpiło i dało możliwość przeżycia ze sobą pół wieku, nagradzani są medalem "Za długoletnie pożycie małżeńskie" przyznawanym przez Prezydenta RP...

 • Herb Bralina

Oświadczenie Wójta Gminy Bralin z dnia 9 listopada 2016 roku

Oświadczenie

Wójta Gminy Bralin

z dnia 9 listopada 2016 roku w sprawie wyjaśnień dotyczących łączenia funkcji wójta z pracą w Państwowym Gospodarstwie Leśnym „Lasy Państwowe”.

 • Wioletta Piasecka

Spotkanie autorskie z bajkopisarką Wiolettą Piasecką

W dniu 7 listopada br wiele miłych wrażeń i radości dostarczyły młodym czytelnikom spotkania autorskie z tajemniczą bajkopisarką - Wiolettą Piasecką...

 • 11 listopada

ZAPROSZENIE

Wójt Gminy Bralin serdecznie zaprasza na uroczystość 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległość

Budowa parkingu przy Szkole Podstawowej w Bralinie

Przebudowa utwardzenia powierzchni gruntu przed budynkiem Szkoły Podstawowej

 • Spotkanie z sołtysami

Spotkanie Wójta Gminy Bralin z sołtysami

W dniu 4.11.2016r. odbyło się w Urzędzie Gminy kolejne spotkanie wójta z sołtysami. Są to spotkania cykliczne, w czasie których gospodarz gminy przedstawia i omawia w bardzo szczegółowy sposób problematykę gospodarczo-społeczną i kulturalno-oświatową, dotyczącą naszej gminy.

Możliwość otrzymania pomocy żywnościowej

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 współfinansowego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD)

 • Wielka gala filmowa i łączenie sąsiadów

Wielka gala filmowa i łączenie sąsiadów

Za nami Gala Przeglądu Filmów Krótkometrażowych Youth 4 Film z udziałem młodzieży z czterech centrów kultury.

 • Dzień Patrona

Dzień Patrona w Nowej Wsi Książęcej

28 października odbyły się w Zespole Szkół w Nowej Wsi Książęcej uroczyste obchody Dnia Patrona.

 • Liczenie zwierzyny

Inwentaryzacja dziekiej zwierzyny w związku z zagrożeniem afrykańskim pomorem świń

Z uwagi na działania zmierzające do ograniczenia rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń na obszarze Polski oraz w związku z rekomendacjami Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w tym zakresie zarządzono wykonanie inwentaryzacji dzikiej zwierzyny

 • Sesja rady

Obrady XXXV sesji Rady Gminy Bralin

26 października 2016r. odbyła się XXXV sesja Rady Gminy Bralin.

 • DEN Przedszkole

Dzień Edukacji Narodowej w Przedszkolu „Kwiaty Polskie” w Bralinie

Dzień Edukacji Narodowej w Przedszkolu „Kwiaty Polskie” w Bralinie.  Spotkanie odbyło się 21 października 2016r. w restauracji „Złoty Kłos” w Bralinie.

 • Gołębie pocztowe

Obrady Zarządu Sekcji Bralin Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych.

W dniu 22 października 2016r. odbyło się w Bralinie posiedzenie Zarządu Sekcji Bralin Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. 

 • 105. urodziny

Najstarsza mieszkanka powiatu kępińskiego obchodziła swoje 105. urodziny.

Najstarsza mieszkanka powiatu kępińskiego - Pani Gertruda z Goli - obchodziła swoje 105. urodziny.

 • Mistrostwa w Biegach Przełajowych

Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych szkół podstawowych i gimnazjalnych

20 października 2016r. w Czerminie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych szkół podstawowych i gimnazjalnych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady XVIII 2016/2017.

 

 

 • Dzień Edukacji Narodowej

„Bo gdzie jeszcze uczniom tak dobrze jak tu? Tylko w Bralinie”

14 października corocznie obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, święto to upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Polskie Święto Oświaty i Szkolnictwa uroczyście obchodzone było również 17 października 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie.

 

 

 • Jesienna zbiórka gabarytów

Jesienna zbiórka „gabarytów’’

Zawiadamiamy, iż przed nami kolejna zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych opon z samochodów osobowych.

 

 

Kanalizacja w Mnichowicach

17 października br. Wójt Gminy Bralin Roman Wojtysiak podpisał umowę na realizację zadania pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Mnichowice – I etap”.

 

 

Wybory uzupełniające do Rady Gminy Bralin przeprowadzone w dniu 16. października 2016r.

Dnia 16.10.2016r. odbyły się wybory uzupełniające do Rady Gminy Bralin. Frekwencja była wysoka i wyniosła nieco ponad 70%. Mandat radnego zostanie powierzony Panu Krzysztofowi Sutowiczowi.

 

 

 • Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej w placówkach oświatowych gminy Bralin

13.10.2016r. odbyły się w Gimnazjum im. Polskich Noblistów i w Zespole Szkół im. ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 

 

 • Podczas posiedzenia Zarządu Oddziału Rejonowego

Zarząd Oddziału Rejonowego PZERiI podsumował działalność w I półroczu 2016 roku

7 października w siedzibie przy ulicy Wrocławskiej odbyło się statutowe posiedzenie zarządu oddziału, w którym wzięli udział członkowie oraz zaproszeni goście. Najważniejszym punktem programu było sprawozdanie z działalności zarządu przygotowane przez  kol. Alojzego Leśniarka.

 

 

 • Otwarcie Remizy Strażackiej

Otwarcie remizy strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Taborze Wielkim

W dniu 8 października 2016r. odbyła się w Taborze Wielkim uroczystość otwarcia nowej Remizy Strażackiej dla miejscowej jednostki OSP. W uroczystości brali udział liczni zaproszeni goście, zaprzyjaźnione jednostki OSP z terenu Gminy Bralin i z innych gmin.

 

 

 • Świetlica Tęcza

Warsztaty plastyczne „ARTYSTA”

W październiku 2016r. w Świetlicy Profilaktyczno-Środowiskowej „Tęcza” w Bralinie i w Zespole Szkół w Nowej Wsi Książęcej rozpoczną się warsztaty plastyczne pn. „ARTYSTA” przeznaczone dla dzieci szkół podstawowych. Podczas zajęć prowadzonych przez doświadczoną instruktorkę uczestnicy będą odkrywać i pogłębiać zainteresowania plastyczne (różnorodne techniki, formy i metody pracy z tworzywem plastycznym, poznawać będą różnorodne materiały)

 

 

 • Sztafetowe Biegi Przełajowe w Czerminie

Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe w Czerminie

Wraz z początkiem roku szkolnego ruszyła również rywalizacja sportowa. 6 października 2016 r. w Czerminie odbyły się  Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Organizatorem jak co roku było: Starostwo Powiatowe w Kępnie, Urząd Gminy Bralin oraz Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Bralinie. Pogoda nie sprzyjała uczestnikom. Ciemne deszczowe chmury przez cały czas fundowały obfite krople deszczu, ale słowa, którymi  przywitał organizator Wiesław Klaczyński nauczyciel wychowania fizycznego gimnazjum w Bralinie oraz duch sportowej rywalizacji szybko podgrzały atmosferę.

 • Podczas podpisania umowy

Inwestycja drogowa w Weronikopolu

Jeszcze w październiku ruszą roboty budowlane na drogach w sołectwie Weronikopole. Po zakończonych procedurach przetargowych 6 października br. nastąpiło podpisanie umowy z wykonawcą robót.

 

 

 • Roman Wojtysiak i Andrzej Kruszelnicki podczas podpisania...

Parking przy podstawówce

4 października br. wójt gminy Roman Wojtysiak podpisał umowę na realizację inwestycji pn. „Przebudowa utwardzenia powierzchni gruntu przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Bralinie – etap I”.

 

 

Starsze wpisy...

ARCHIWUM

Stopka

Lizenz: CC BY 3.0