Mała wielka gmina... Bralin

Menu dodatkowe

Treść strony

Komunikat - prośba o ograniczenie poboru wody

Prośba o ograniczenie poboru wody.

Dzień Dziecka w Chojęcinie

W dniu 08.06. 2019 Koło Gospodyń Wiejskich w Chojęcinie zorganizowało na miejscowym placu zabaw Dzień Dziecka połączony z I Biegiem rodzinnym o puchar KGW. Na dzieci w tym dniu czekały liczne atrakcje i zabawy.

II Festyn Rodzinny w Czerminie

8 czerwca br., odbył się w miejscowości Czermin II Festyn Rodzinny. Impreza spotkała się z wielkim zainteresowaniem mieszkańców sołectwa, którzy mogli korzystać z wielu atrakcji sportowych, kulinarnych i rozrywkowych, wspaniale przygotowanych przez organizatorów.

„Pastorówka” z umową na remont

4 czerwca 2019 r., w Urzędzie Gminy Bralin podpisano umowę z firmą AG-Bud Krystian Korus na zadanie pn. „Remont elewacji budynku z rekonstrukcją pierwotnego ganku oraz budową podjazdu dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach”.

Jak zrealizować e-receptę?

W związku z bliskim terminem zmiany tradycyjnych papierowych recept na e-recepty, przygotowaliśmy nowe szkolenie online na ten temat.

Festyn rodzinny w przedszkolu „Kwiaty Polskie”

Rada Rodziców, we współpracy z dyrekcją i pracownikami  Przedszkola ,,Kwiaty Polskie” i Żłobka ,,Wiosenka” w Bralinie, zorganizowała 2 czerwca 2019 r. dla dzieci oraz miejscowej społeczności festyn rodzinny. Tegoroczny festyn rozpoczął się o godzinie 14.00 i przebiegał pod hasłem  : ,,Mama i Tata, to najpiękniejsze słowa świata”.

„Cała Polska czyta dzieciom” w Bralinie

7 czerwca 2019 r. Biblioteka Publiczna w Bralinie zorganizowała kolejne głośne czytanie dla najmłodszych czytelników. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Przedszkola „Kwiaty Polskie” w Bralinie, które przybyły pod opieką Marii Lemanik, Małgorzaty Wachowiak i Natalii Zataj.

Sprzęt ogrodniczy w sołectwach w ramach Funduszu Sołeckiego

Dzięki sprawnemu przeprowadzeniu całego zamówieniu, na początku czerwca do sołectwa Czermin dostarczono kosiarkę samojezdną i kosę spalinową, do sołectwa Tabor Wielki kosiarkę samojezdną, do sołectwa Tabor Mały kosiarkę spalinową oraz do sołectwa Gola również kosiarkę spalinową.

Medale "Za zasługi dla obronności kraju" dla rodziców żołnierzy

Wójt Gminy Bralin informuje, że Wojskowy Komendant Uzupełnień w Kaliszu podjął działania zmierzające do sporządzenia wykazu rodziców, których wiele dzieci pełni lub pełniło czynną lub zawodową służbę wojskową, celem wyróżnienia ich medalami „Za zasługi dla obronności kraju”.

Dzień Dziecka w Taborze Wielkim

W sobotę, 1 czerwca w Międzynarodowym Dniu Dziecka odbył się festyn w Taborze Wielkim dla najmłodszych i ich rodzin.

Weekend pełen emocji i sukcesów w UKS Sport Bralin

Kolejna edycja Pucharu Polski zawitała do Parku Paulinum w Jeleniej Górze, gdzie odbył się Maja Włoszczowska MTB Race 2019 UCI XCO HC + Junior Series. Wyjątkowa trasa usłana naturalnymi przeszkodami w postaci skał, głazów, korzeni i schodów, przyciągnęła zawodników z 23 państw, nawet z tak odległych jak Nowa Zelandia, Japonia, Stany Zjednoczone czy Meksyk.

Zawody wędkarskie z okazji dnia dziecka w Nosalach

Jak co roku 1 czerwca odbyły się zawody wędkarskie z okazji święta wszystkich dzieci. Rozgrywane od kilku lat w Nosalach zawody o puchar wójta gminy Bralin, cieszyły się dużą popularnością. W tym roku udział wzięło ponad 20 uczestników.

Zespół Szkół w Nowej Wsi Książęcej z dofinansowaniem z programu – ERASMUS +

Na 739 szkół dofinansowanie uzyskało 199 a Zespół Szkół w Nowej Wsi Książęcej jest na 151 miejscu. Przyznana kwota to 13086,00 Euro.

Milena Drelak wystartowała w Pucharze Świata Juniorów w UCI MTB World Cup: Nové Město

No i stało się... Milena Drelak wystartowała w wyścigu Junior Series czyli w Pucharze Świata Juniorów w UCI MTB World Cup: Nové Město na Moravě 2019. Start w gronie najlepszych z najlepszych juniorów na świecie, na kultowej i baaardzo wymagającej trasie, to pukanie do bram światowego kolarstwa górskiego, to próba mierzenia się o najwyższe cele.

Otwarcie placu zabaw przy ul. Zielonej w Bralinie

31 maja br., wójt gminy Bralin wraz z przedszkolakami z Przedszkola „Kwiaty Polskie” dokonał uroczystego otwarcia nowego placu zabaw na terenie gminy Bralin.

VII Memoriał im. Tadeusza Ciacha

W piątek 24 maja na stadionie miejscowego LKS-u odbyła się już siódma edycja turnieju mającego na celu upamiętnienie postaci śp. Tadeusza Ciacha. W tym roku na starcie rozgrywek stawiło się 6 drużyn: Sp 3 Kępno, Sp Trębaczów, Sp Perzów, Sp Rychtal, Sp Bralin oraz zawodnicy ze stolicy Dolnego Śląska reprezentujący Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 we Wrocławiu.

Warsztaty literackie oraz spotkania autorskie z Dorotą Schrammek

27 maja br. gościem Biblioteki Publicznej w Bralinie była autorka książek dla dzieci i młodzieży, a także dla osób dorosłych – pani Dorota Schrammek. Autorka przeprowadziła trzy spotkania dla dzieci i młodzieży.

Gminny Konkurs Recytatorski ,,Magia Żywego Słowa''

Dnia 22.05.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski ,,Magia Żywego Słowa" dla uczniów klas I-III. Patronat honorowy nad konkursem objął Wójt Gminy Bralin – Piotr Hołoś. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich i upowszechnianie kultury żywego słowa wśród uczniów klas I-III.

Aloha Hawaii, Aloha Bralin!

W minioną niedzielę, 19 maja 2019 r., Rada Rodziców oraz pracownicy Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie z wielkim rozmachem zorganizowali festyn rodzinny. Impreza odbyła się na stadionie miejscowego Ludowego Klubu Sportowego

Zaproszenie na spotkanie autorskie z Dorotą Schrammek

Gościem Biblioteki Publicznej w Bralinie będzie znakomita pisarka, autorka wielu, bardzo chętnie czytanych powieści obyczajowych. W dorobku pisarskim Pani Doroty znajdują się także liczne opowiadania, książki dla dzieci i młodzieży.

Transmisja sesji Rady Gminy Bralin

    Transmisja sesji Rady Gminy Bralin rozpocznie się dnia 22.05.2019 r. o godzinie 16.00


                                                                              Transmisja do obejrzenia TUTAJ

                                                                              Zapraszamy do oglądania

Majowe spotkanie sołtysów

20 maja odbyło się majowe spotkanie sołtysów z kierownictwem urzędu gminy Bralin. Wójt gminy Bralin poruszył w trakcie spotkania, wiele ważnych dla mieszkańców tematów i omówił realizowane w sołectwach zadania.

Otwarcie dróg w Nowej Wsi Książęcej

21 maja 2019 r., zostały otwarte po przebudowie, dwie gminne drogi wewnętrzne o długości 150 m i 350 m w Nowej Wsi Książęcej.

„Animatornia muzyczna” wystartowała z ARTwarium

Stowarzyszenie ARTwarium jak co roku realizuje serię warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży. Od początku maja mieszkańcy regionu mogą skorzystać z bezpłatnych zajęć muzycznych oraz dziennikarsko - medialnych. Wszystko dzięki dofinansowaniu Gminy Bralin.

Bajkowe spotkanie z Edytą Zarębską

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w dniu 17 maja br. odbyło się spotkanie literacko - muzyczne zatytułowane „Śpiewająca Biblioteka”. Na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Bralinie wydarzenie przeprowadzili  bajkopisarka, ilustratorka książek  Edyta Zarębska oraz  jej mąż Robert Zarębski – muzyk i kompozytor.

Musical ,,Brzechwolandia”

    14 maja dzieci z Przedszkola ,,Kwiaty Polskie” w Bralinie wraz z wychowawczyniami, wyjechały do Kina Sokolnia w Kępnie na musical pt. "Brzechwolandia". Przedstawienie w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia, było okazją do przypomnienia przedszkolakom znanych wierszy Jana Brzechwy, takich jak: "Leń", "Skarżypyta", "Samochwała", "Atrament", "Globus", "Znaki przestankowe".

2. miejsca, dwóch drużyn SP Bralin w Powiatowym Turnieju BRD

W czwartek 9 maja 2019 r. na terenie miasteczka ruchu drogowego w Baranowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych.

Przedszkolaki w Bibliotece

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. 15 maja br., sześciolatki z grupy Konwalii i Różyczek z Przedszkola „Kwiaty Polskie” w Bralinie wraz ze swoimi opiekunami odwiedziły Bibliotekę Publiczną. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem.

Pracownicy bibliotek na spotkaniu w Urzędzie Gminy.

10 maja do Urzędu Gminy, wójt gminy Bralin zaprosił wszystkich pracowników bibliotek z terenu gminy Bralin na spotkanie. Coroczne święto bibliotek i bibliotekarzy to bardzo dobra okazja do wymienienia się doświadczeniami, opiniami na temat czytelnictwa i czytelników.

"To już 10 lat! Pociąg do kultury dalej mknie"

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Bralińskiej zaprasza do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu na wspólne wzięcie udziału w koncercie "RÓŻNE OBLICZA WIEDNIA".
 

VIII Międzygminny Konkurs Języka Angielskiego

8 maja br. w naszej szkole odbył się VIII Międzygminny Konkurs Języka Angielskiego dla klas IV – VIII. Patronat honorowy nad konkursem objął Wójt Gminy Bralin – Piotr Hołoś. Do językowej rywalizacji stanęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Bralinie i Zespołu Szkół im. Ks. M. Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w Gminie Bralin

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Bralinie otrzyma 12 000 zł na promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

Intensywny weekend dla UKS Sport Bralin

Mija weekend pełen imprez kolarskich. Aż na czterech z nich pojawili się zawodnicy UKS Sport Bralin.
W Dzierżoniowie zawodnicy naszego UKS-u specjalizujący się w kolarstwie górskim, walczyli w Mistrzostwach Polski w BMX-ach. Tytuł Wicemistrzyni Polski w tej odmianie kolarstwa w kategorii Elite Kobiet zdobyła Maja Drelak.

Majowy Rajd Rowerowy

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Bralińskiej serdecznie zaprasza na majowy rajd rowerowy w ramach projektu "Na dwóch kółkach po okolicy". Rajd rowerowy odbędzie się 25 maja o godzinie 15:00.
*Szczegóły rajdu, trasa oraz inne informacje zostały przedstawione na grafice.

UWAGA MALI CZYTELNICY! TEATRZYK ODWOŁANY!

Biblioteka Publiczna w Bralinie z przykrością informuje, że z powodu choroby aktorów spektakl pt. „Co w trawie piszczy?, który miał się odbyć 10 maja br. w świetlicy „Tęcza”, został odwołany. Wszystkie zawiedzione dzieciaki serdecznie przepraszamy.

„Baw się i ucz z Kubusiem Puchatkiem”

Maj to szczególny miesiąc dla wszystkich zaprzyjaźnionych z książką. To właśnie w tym miesiącu w całej Polsce obchodzony jest "Tydzień Bibliotek". Z tej okazji Biblioteka Publiczna w Bralinie przygotowała różnorodną ofertę wydarzeń kulturalnych. Pierwszą z nich był konkurs czytelniczy pt. „Baw się i ucz z Kubusiem Puchatkiem”, który rozpoczął obchody tego święta.

Obchody św. Floriana w OSP Tabor Wielki i OSP Gola

3 maja 2019 r., Ochotnicze Straże Pożarne z Taboru Wielkiego i Goli, obchodziły coroczne święto strażaka. Jednostki strażackie spotkały się razem na mszy świętej z okazji swojego święta, która odbyła się w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Taborze Wielkim.

 

Badania gleby na terenie gminy z dopłatą gminy Bralin

Na przestrzeni miesięcy Marzec-Kwiecień na terenie gminy Bralin odbywały się badania gleby u rolników, którzy odpowiedzieli na zaproszenie do programu badań gleby. Zakres badań obejmował oznaczenie odczynu pH (zakwaszenia) gleby oraz zawartości makroskładników, czyli: fosforu, potasu i magnezu. Badanie przeprowadziła Okręgowa Stacja Chemiczno-Rolnicza w Poznaniu.

Wizyta Mistrza Polski Bartosza Brzezińskiego w bralińskim urzędzie

30 Kwietnia 2019 r., w Urzędzie Gminy Bralin doszło do bardzo sympatycznego spotkania. Wójt Gminy Bralin spotkał się z mieszkańcem Bralina Bartoszem Brzezińskim.

„Na dwóch kółkach po okolicy” z dofinansowaniem

7 maja 2019 r. wójt gminy Bralin Piotr Hołoś podpisał z przedstawicielami Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Bralińskiej umowę na realizację zadania publicznego pn. „Na dwóch kółkach po okolicy”. W ramach zadania odbędą się trzy bezpłatne rajdy rowerowe o charakterze rekreacyjno-sportowym.

Obchody 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja obchodziliśmy 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczyste obchody rozpoczęły się mszą świętą za Ojczyznę w kościele parafialnym w Bralinie. Kolejnym punktem obchodów była akademia, która wszystkim zgromadzonym przybliżyła jakie znaczenie dla Polski miała w ówczesnym czasie Konstytucja z 3 maja 1791 roku.

Tydzień Bibliotek

W dniach 8-15 maja, jak co roku, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, organizuje Tydzień Bibliotek.

Święto Konstytucji 3 Maja

Serdecznie zapraszamy na obchody narodowego święta wszystkich mieszkańców Gminy Bralin.

„Co w trawie piszczy ?”

„Co w trawie piszczy ?”  to spektakl promujący czytelnictwo. Maja, Gucio i Filip – zafascynowani podsłuchanymi na leśnej polanie bajkami, postanawiają założyć bibliotekę dla owadów mieszkających na łące. Ich plany próbuje pokrzyżować Pajęczyca Tekla. Czy im się powiedzie ? – zobaczcie sami!

Ruszył kolejny nabór wniosków na usuwanie azbestu

Do 31 lipca 2019 roku można składać, za pośrednictwem Urzędu Gminy Bralin, wnioski na usuwanie wyrobów zawierających azbest.

Wizyta w Ostrzeszowskim Domu Dziecka

Children's Day Gift Box w Zespole Szkół ks. M. Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej.

Międzygminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej w Nowej Wsi Książęcej

26 kwietnia odbył się w naszej szkole III Międzygminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej, nad którym patronat objął Wójt Gminy Bralin pan Piotr Hołoś. Na zaproszenie organizatora w pracach komisji konkursowej wzięła udział pani Hanna Kuterba, pełniąca obowiązki edukatora leśnego w Nadleśnictwie Syców.

Konkurs „Wielkanoc 2019” w przedszkolu „Kwiaty Polskie”

W środę 24 kwietnia 2019 roku odbył się drugi etap rozstrzygnięć w konkursie „Wielkanoc 2019”. Świetlica Profilaktyczno – Środowiskowa „Tęcza” tym razem nagrodziła przedszkolaki.

Dominik Dąbrowski Młodzieżowym Liderem Programu Równać Szanse

Komisja Ekspertów wybrała 24 osoby, które wezmą udział w 7-dniowym Szkoleniu Młodzieżowych Liderów Programu Równać Szanse. Na szkolenie mogła aplikować młodzież w wieku 16-19 lat biorąca udział w projektach zrealizowanych w ramach Regionalnego i Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego Programu Równać Szanse 2017.

Życzenia Świąteczne

Wielkanoc 2019

Wizyta zajączka

W ubiegłą środę  przykicał do przedszkolaków zajączek. Celem wizyty tego miłego gościa było, zgodnie z tradycją wielkanocną, obdarowanie dzieci prezentami i słodkościami.

Prace remontowe w przedszkolu "Kwiaty Polskie" w Bralinie - zakończone

W dniu dzisiejszym zakończyły się prace remontowe w przedszkolu „Kwiaty Polskie” w Bralinie.

Konkurs plastyczny „Wielkanoc 2019” – rozstrzygnięty

Świetlica Profilaktyczno – Środowiskowa „Tęcza” w miesiącu kwietniu zorganizowała konkurs plastyczny „Wielkanoc 2019”.

Wizyta przedszkolaków z Nowej Wsi Książęcej w Urzędzie Gminy

Na kilka dni przed świętami Wielkiej Nocy, do Urzędu Gminy Bralin przybyła liczna grupa przedszkolaków z Nowej Wsi Książęcej.

Z książką po regionie – wizyta w bibliotece uczniów Szkoły Podstawowej

Gośćmi Biblioteki Publicznej w Bralinie byli uczniowie klasy 4a Szkoły Podstawowej w Bralinie. Młodzi ludzie wspólnie z wychowawczynią Małgorzatą Domagałą rozpoczęli realizację projektu turystyczno – czytelniczego "Wędrówki po Małej Ojczyźnie".

96. urodziny Edmunda Wiktora

16.04.2019 r. Wójt Gminy Bralin Piotr Hołoś wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Marzeną Urbańską mieli przyjemność gościć u Pana Edmunda Wiktora, mieszkańca wsi Działosze, który 12 kwietnia obchodził swoje 96 urodziny.

Świąteczne spotkanie w Nosalach

W sobotę 13 kwietnia w miejscowości Nosale, odbyło się świąteczne spotkanie mieszkańców sołectwa.

Spotkanie Wójta Gminy Bralin z sołtysami

11 kwietnia 2019 r.  odbyło się kolejne spotkanie Wójta Gminy Bralin Piotra Hołosia z sołtysami. Wójt  przedstawił sołtysom sprawozdanie z realizacji zadań zgłaszanych przez mieszkańców poszczególnych sołectw w trakcie zebrań wiejskich, które odbyły się w styczniu oraz lutym tego roku.

Parafia w Nowej Wsi Książęcej otrzymała dotację

10 kwietnia bieżącego roku Wójt Gminy Bralin Piotr Hołoś w obecności Proboszcza Parafii Daniela Wawrzyniaka podpisał umowę na udzielenie Parafii pomocy finansowej w wysokości 15.000,00 zł.

Przedszkolaki z wizytą w bibliotece

10 kwietnia br. pięciolatki z grup Bratki i Maczki z Przedszkola „Kwiaty Polskie” w Bralinie wraz ze swoimi opiekunami Małgorzatą Wachowiak i Agnieszką Kozioł odwiedziły Bibliotekę Publiczną.

Wielkanocna uroczystość w Chojęcinie

Święta Wielkanocne to czas rodzinnych spotkań, radości ze zwycięstwa życia nad śmiercią, wiosennego budzenia się przyrody. To także okres bardzo lubiany przez dzieci, które mogą dać ponieść się swojej fantazji i inwencji twórczej przy tworzeniu i malowaniu pisanek oraz dekoracji świątecznych. Nie inaczej było w miniona sobotę 6 kwietnia w Domu Ludowym w Chojęcinie.

Podróż do Azji w ramach Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego

5 kwietnia br. członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego wspólnie z Biblioteką Publiczną w Bralinie zorganizowali wyjazd na Wrocławski Festiwal Podróżniczy „Równoleżnik Zero”.

Uroczyste śniadanie wielkanocne w Mnichowicach

W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi, w niedzielę 7 kwietnia br. w Domu Ludowym w Mnichowicach odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne.

Mistrzowie ortografii

4 kwietnia br. w Zespole Szkół w Nowej Wsi Książęcej odbył się finał XVI Gminnego Konkursu Ortograficznego  dla uczniów klas IV – VIII.  O laur zwycięstwa i zdobycie zaszczytnego tytułu ,,Mistrza Ortografii” w roku szkolnym 2018/2019 ubiegało się dwanaścioro uczniów.

W trosce o Ziemię

28 marca, br. przedszkolaki z grup Maczki i Bratki były gośćmi istniejącego od 2014r. Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Olszowie. Tam doskonaliły wiedzę na temat zachowań poprawiających kondycję naszej planety.

Przekazano teren budowy kanalizacji sanitarnej w Mnichowicach

4 kwietnia br. w Urzędzie Gminy Bralin w obecności Wójta Piotra Hołosia oraz kierownika technicznego firmy EKO-KAN-GAZ Sp. z o.o. Tomasza Woźniaka nastąpiło podpisanie protokołu przekazania terenu w celu realizacji zadania pod nazwą "Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z wymianą sieci wodociągowej w Mnichowicach".

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Jak co roku 2 kwietnia Zespół Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem świętował Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Do wspólnego świętowania podczas happeningu przyłączyła się także Gmina Bralin.

Mieszkańcy po raz kolejny wyszli z inicjatywą sprzątania lasu

W minioną niedzielę 31 marca, mieszkańcy gminy Bralin wzięli udział we współorganizowanej po raz kolejny przez Ewelinę Kuźnik oraz Tomasza Biziaka akcji pod nazwą" Czysty las Bralin sprzątamy lokalny świat na wiosnę".

Świetlica "Tęcza" zaprasza do udziału w konkursie plastycznym WIELKANOC 2019

Świetlica Profilaktyczno - Środowiskowa "Tęcza" w Bralinie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym "WIELKANOC 2019"

Teraz doskonalili się nauczyciele

Tym razem z oferty bezpłatnych szkoleń z obsługi komputera i Internetu, organizowanych przez Urząd Gminy Bralin w ramach projektu „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”, skorzystała grupa nauczycieli miejscowej szkoły podstawowej.

Pouczający spektakl dla dzieci z gminy Bralin

W piątek 29 marca po raz kolejny do  świetlicy Profilaktyczno-Środowiskowej „Tęcza” w Bralinie zawitali aktorzy z Teatru Blaszany Bębenek z Trzebini. Teatr ten na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Bralinie wystawił bajkę pt.: „Skarb to nie tylko złoto”.

Sesja Rady Gminy Bralin w dniu 27 marca 2019 r.

27 marca br. odbyła się kolejna Sesja Rady Gminy Bralin.

                                                  


 

Biegi przełajowe w Mielęcinie

27 marca 2019 r. w Mielęcinie odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w ramach Igrzysk Dzieci Młodszych oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bralinie realizuje Program „Wielkopolska Karta Rodziny”

Od dnia 6 marca 2019 r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bralinie realizuje Program „Wielkopolska Karta Rodziny”.

Stowarzyszenia z terenu gminy Bralin otrzymają dotacje

Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Gmina Bralin, jak co roku,  przekazuje organizacjom oraz stowarzyszeniom działającym na terenie naszej gminy dotacje na realizację zadań publicznych.

Transmisja sesji Rady Gminy Bralin

Transmisja sesji Rady Gminy Bralin rozpocznie się dnia 27.03.2019 r. o godzinie 16.00


                                                                              Transmisja do obejrzenia TUTAJ

                                                                              Zapraszamy do oglądania

Rusza projekt artystycznej kuźni

Bezpłatne warsztaty taneczne, muzyczne oraz dziennikarsko - medialne - młodzież ze Stowarzyszenia ARTwarium z Bralina rozpoczyna kolejny sezon warsztatowy dla dzieci, i młodzieży! Od połowy kwietnia rozpoczyna się kolejny projekt kulturalny  „ARTlokal – artystyczna kuźnia”.

Uczniowie z Nowej Wsi Książęcej realizują projekt przyrodniczy

                             

W ramach prowadzonego projektu POWER " Pomóż mi wyrazić siebie bo razem możemy więcej, czyli jak pomóc dziecku ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi", uczniowie Zespołu Szkół im. ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej biorą udział w kolejnych międzynarodowych projektach na platformie e-twinning.

Wiosna, ach to Ty!

21 marca wszystkie przedszkolaki z Przedszkola „Kwiaty Polskie” spotkały się na placu zabaw przy ulicy Lipowej. Tam utworzyły barwny, wiosenny korowód, który udał się na spacer z marzanną ulicami Bralina.

Dzień Świętego Patryka w Przedszkolu "Kwiaty Polskie"

Uroczyste obchody święta patrona Irlandii na stałe wpisały się w kalendarz imprez Przedszkola ,,Kwiaty Polskie” w Bralinie. Nauczycielka j. angielskiego Magdalena Dobroś zaprosiła 18 marca wszystkich przedszkolaków do wspólnej zabawy.

Sołtysi w Łowiczu na Ogólnopolskim Dniu Sołtysa

17 marca br. sołtysi Gminy Bralin: Justyna Kabot (sołtys sołectwa Gola), Artur Jędrzejak (sołtys sołectwa Czermin), Stanisław Niechciał (sołtys sołectwa Nosale), Zofia Węgrzynowicz (sołtys sołectwa Tabor Wielki), Małgorzata Wrzalska (sołtys sołectwa Chojęcin), Małgorzata Klofta (sołtys sołectwa Mnichowice) oraz Adam Hełmiński (sołtys sołectwa Nowa Wieś Książęca) gościli na Ogólnopolskim Dniu Sołtysa w Łowiczu.


 

Projekt Children's Day Gift Box w Zespole Szkół w Nowej Wsi Książęcej

                                                     
W ramach prowadzonego projektu POWER  " Pomóż mi wyrazić siebie bo razem możemy więcej, czyli jak pomóc dziecku ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi" uczniowie Zespołu Szkół im. ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej biorą udział już w drugim projekcie pod hasłem: "Children's Day Gift Box".

98. urodziny Gertrudy Kani

19.03.2019 r. Wójt Gminy Bralin Piotr Hołoś wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Marzeną Urbańską oraz sołtys Krystyną Kosik mieli przyjemność gościć u Pani Gertrudy Kani, mieszkanki wsi Chojęcin-Szum, która 16 marca obchodziła swoje 98 urodziny.

Umowa na budowę kanalizacji sanitarnej w Mnichowicach podpisana

19 marca 2019 r. w Urzędzie Gminy Bralin wójt Piotr Hołoś przy kontrasygnacie Skarbnik Grażyny Mosch podpisał umowę z firmą EKO-KAN-GAZ Sp. z o.o. reprezentowaną przez Prezesa Zarządu Jana Tokarskiego na wykonanie zadania pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z wymianą sieci wodociągowej w Mnichowicach”.

Gwarno i wesoło na spotkaniu z najmłodszymi

Kolejne spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami Gminy Bralin miało miejsce 15 marca br. Tym razem Sekretarz Gminy Bralin Ewelina Pieles wraz z pracownikiem Urzędu Magdaleną Iwan miały przyjemność spotkać się z rodzicami, którzy w ostatnim kwartale 2018 roku powitali na świecie nowego członka rodziny.

Zapraszamy na przedstawienie

„Skarb to nie tylko złoto”, to bajkowe przedstawienie, na które bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.

Kolejny projekt z dofinansowaniem-„Nowy żłobek-szansa dla rodziców”

W dniu 12.03.2019 r. wójt Piotr Hołoś przy kontrasygnacie skarbnik Grażyny Mosch podpisał umowę dotyczącą dofinansowania projektu pod nazwą „Nowy żłobek-szansa dla rodziców” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uczyli się, jak ratować ludzkie życie

Okazuje się, że w przypadku zatrzymania akcji serca w Polsce jedynie około 4 % osób wraca w pełni do zdrowia. To ludzie, którym przypadkowi świadkowie udzielili pierwszej pomocy. W krajach zachodnioeuropejskich ten odsetek sięga nawet 40 %, dlatego tak ważna jest potrzeba posiadania wiedzy i umiejętności, które staną się nieodzowne w sytuacji zagrożenia czyjegoś życia.

Dzień Kobiet u emerytów w Bralinie

5 marca b.r. członkinie Koła nr 1 Bralin Oddziału Rejonowego PZERiI spotkały się w restauracji „Złoty Kłos” na uroczystości z okazji Dnia Kobiet. W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 Pań.

Święto Kobiet w gminie Bralin

Obchodzony 8 marca Międzynarodowy Dzień Kobiet był świetną okazją do wspólnej zabawy dla wszystkich Pań z terenu Gminy Bralin. W tym roku mieszkanki sołectw: Tabor Wielki, Chojęcin oraz Mnichowice postanowiły w szczególny sposób obchodzić to wyjątkowe święto.

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa składamy wszystkim Paniom i Panom sołtysom serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, wytrwałości w realizacji dalszych planów i zamierzeń na rzecz mieszkańców, pozytywnej energii i satysfakcji oraz zadowolenia z pełnienia funkcji . Niech ta codzienna służba będzie źródłem satysfakcji oraz osobistego spełnienia, a energia, wytrwałość i należne uznanie społeczne niech towarzyszą Państwu każdego dnia. Jednocześnie pragniemy podziękować za trud codziennej pracy na rzecz lokalnej społeczności oraz efektywne współdziałanie z samorządem Gminy Bralin. Z wyrazami szacunku:                                          Przewodniczący Rady Sołtysów                                                              Wójt Gminy Bralin
                                          Ziemi Kępińskiej - Stanisław Niechciał                                                   Piotr Hołoś

Eliminacje do Gminnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

7 marca 2019 r. w Świetlicy Profilaktyczno-Środowiskowej „Tęcza’ w Bralinie odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” 2019.

Pierwsze dyplomy w akcji Mała Książka-Wielki Człowiek!

Miło nam poinformować, że w Bibliotece Publicznej w Bralinie Antonia Słowińska i Tymon Grossek otrzymali dyplomy Małego Czytelnika wraz z drobnymi upominkami. Laureaci wytrwale przychodzili do biblioteki, wypożyczali książki i jako pierwsi zebrali komplet naklejek na swojej Karcie Małego Czytelnika. Gratulujemy i życzymy dalszych przygód z książkami.

Szanowne Panie,

   Z okazji Międzynarodowego Święta Kobiet pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji wynikającej z łączenia różnych ważnych ról społecznych. Chcemy dzisiaj wyrazić naszą wdzięczność za Waszą obecność w życiu społecznym, zawodowym i rodzinnym. To dzięki niej codzienność staje się piękniejsza, lepsza i bardziej wartościowa. Dziękujemy za nieocenione ciepło i mądrość, które niesiecie nam każdego dnia. Niech uśmiech rozpromienia wasze twarze, a szczęście osobiste towarzyszy Wam codziennie. Życzymy nieustającej radości życia, pogody ducha i wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności i podejmowaniu licznych wyzwań.
                            Z najlepszymi życzeniami:

                             Przewodniczący Rady Gminy Bralin                                                       Wójt Gminy Bralin

                             Marek Markiewicz                                                                                      Piotr Hołoś

Odbyły się bezpłatne badania wzroku dla mieszkańców gminy Bralin

6 marca br. w Świetlicy Profilaktyczno-Środowiskowej „Tęcza” w Bralinie odbyło bezpłatne profilaktyczne badanie wzroku dla mieszkańców naszej gminy. Badania zorganizowane przez Urząd Gminy Bralin przeprowadziła firma „Na Oku”.

Spotkanie z okazji Dnia Kobiet w Nowej Wsi Książęcej

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet w Domu Ludowym w Nowej Wsi Książęcej odbyło się 2 marca 2019 r. uroczyste spotkanie dla wszystkich mieszkanek sołectwa.

 

Szkoła w Nowej Wsi Książęcej z certyfikatem „ Cyfrowa Szkoła Wielkopolska@2020”

Dnia 1 marca 2019 roku w Poznaniu odbyła się inauguracja XXIII Targów Edukacyjnych oraz wręczenie certyfikatów uczestnictwa w Projekcie „ Cyfrowa Szkoła Wielkopolska@2020”. Zespół Szkół im. ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej reprezentowała dyrektor szkoły Elżbieta Kuropka, która odebrała certyfikat z rąk Marzeny Wodzińskiej-Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Zakończył się cykl zebrań sprawozdawczych OSP z terenu gminy Bralin

W dniach 25.01.2019 r.-02.03.2019 r. w poszczególnych sołectwach gminy Bralin odbyły się walne zebrania sprawozdawcze Ochotniczych Straży Pożarnych za rok 2018.

Podsumowanie Szkolnego Tygodnia Profilaktyki

W dniach 25.02- 1.03.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie, odbyła się trzecia edycja Szkolnego Tygodnia Profilaktyki pod hasłem „Żyj aktywnie! Żyj zdrowo!”.

Zapraszamy na bezpłatne badanie wzroku

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Bralin na bezpłatne badanie wzroku,które odbędzie się 6 marca 2019 r. (w godzinach 13.00 -16.00) w świetlicy Profilaktyczno-Środowiskowej "Tęcza" w Bralinie, przy ulicy Lipowej 14 A. Zapisy pod numerem telefonu 733 250 033

Wójt Gminy Bralin przyznał nagrody za osiągnięte wyniki sportowe

W styczniu br. Uczniowski Klub Sportowy Sport Bralin złożył wniosek o przyznanie nagród za osiągnięte wyniki sportowe dla dwóch zawodniczek: Mileny Drelak i Weroniki Przewdzięk.

W Nowej Wsi Książęcej omawiano strategie wspierania uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

W czwartek 28 lutego 2019 roku w Zespole Szkół im. ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej odbyło się szkolenie w ramach realizacji projektu POWERSE pt. „Pomóż mi wyrazić siebie, bo razem możemy więcej czyli jak pomóc dziecku ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”.

Program Pomocy Dzieciom - stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia SPES. Nabór wniosków trwa do 30 marca br.

Niełatwa, ale konieczna decyzja

W tym roku mieszkańcy wielu polskich wsi i miast zapłacą więcej za wywóz śmieci. Trudno pisać, że podwyżka nie ominie również gminy Bralin. Powyższe wynika z konieczności dostosowania stawek opłat za gospodarowanie odpadami do obecnych kosztów funkcjonowania systemu oraz zmian w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych.

Chcesz się napić? Wybierz wodę!

Zgodnie ze stanowiskiem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia oraz Ministra Sportu i Turystyki w sprawie działań podejmowanych przez szkoły w zakresie zdrowego żywienia uczniów, ich obowiązkiem jest zapewnienie uczniom dostępu do wody pitnej. W Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie tak właśnie jest.

Pomóż mi wyrazić siebie bo razem możemy więcej

W ramach prowadzonego projektu POWER "Pomóż mi wyrazić siebie bo razem możemy więcej, czyli jak pomóc dziecku ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi" uczniowie Zespołu Szkół im. ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej biorą udział w międzynarodowych projektach mających na celu rozpowszechnianie umiejętności nabytych podczas szkolenia nauczycieli odbytego w Oxfordzie.

Bajkowy Świat Walta Disney’a w Słupi pod Kępnem!

W ubiegłą sobotę odbył się coroczny integracyjny bal karnawałowy w Zespole Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem. W tym roku szkoła zmieniła się w paryski Disneyland, a na bal przybyli wszyscy bohaterowie bajek Walta Disney’a.

Uczniowie z Nowej Wsi Książęcej na nartach w Zieleńcu

23 lutego 2019 roku uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz pracownicy Zespołu Szkół im. ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów z Nowej Wsi Książęcej uczestniczyli w całodniowym wyjeździe do ośrodka narciarskiego Ski Arena w Zieleńcu.

Transmisja sesji Rady Gminy Bralin

Transmisja sesji Rady Gminy Bralin rozpocznie się dnia 25.02.2019 r. o godzinie 16.00


                                                                              Transmisja do obejrzenia TUTAJ

                                                                              Zapraszamy do oglądania

IV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Bralin

24 lutego br. w sali Domu Ludowego w Mnichowicach odbył się IV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Bralin.

Przyznano dotacje dla klubów sportowych

20 lutego br. wójt gminy Bralin Piotr Hołoś podpisał z przedstawicielami dwóch klubów sportowych działających na terenie naszej gminy umowy na przyznanie dotacji na działalność sportową w 2019 roku.

Szkolny Tydzień Profilaktyki w Bralinie

18.02.2019 r. w Urzędzie Gminy Bralin odbyło się spotkanie dotyczące realizacji w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie Tygodnia Profilaktyki.

Sportowa niedziela w Nowej Wsi Książęcej

W niedzielę, 17.02.2019 r. w sali sportowej Zespołu Szkół w Nowej Wsi Książęcej odbył się I Otwarty Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Bralin Marka Markiewicza.

Przedszkolaki świętowały Dzień Babci i Dziadka

W dniach 12-15.02.2019 r. w Świetlicy Profilaktyczno-Środowiskowej „Tęcza” w Bralinie odbyły się uroczyste występy wychowanków Przedszkola „Kwiaty Polskie” w Bralinie z okazji Dnia Babci i Dziadka. 

Obradowała Rada Gminy

13.02.2019 r. na kolejnej sesji zebrała się Rada Gminy Bralin.

 

Inauguracja nowej kadencji sołtysów

14 lutego br. odbyło się wyjątkowe, inaugurujące nową kadencję, spotkanie Wójta gminy Bralin Piotra Hołosia z sołtysami. W uroczystości udział wzięli również przewodniczący Rady Gminy Bralin Marek Markiewicz oraz sekretarz gminy Bralin Ewelina Pieles.

Transmisja sesji Rady Gminy Bralin

Transmisja sesji Rady Gminy Bralin rozpocznie się dnia 13.02.2019 r. o godzinie 16.00


                                                                              Transmisja do obejrzenia TUTAJ

                                                                              Zapraszamy do oglądania

Spotkanie w sprawie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych

8 lutego br. w sali sesyjnej Urzędu Gminy Bralin odbyło się spotkanie konsultacyjno-informacyjne w sprawie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w roku 2019.

Stypendium sportowe przyznane

W listopadzie ubiegłego roku Stowarzyszenie Wieruszowski Klub Kolarski złożyło wniosek o przyznanie stypendium sportowego dla zawodnika Konrada Bryłki- mieszkańca gminy Bralin.

Odbyło się spotkanie konsultacyjne w sprawie kalendarza imprez na rok 2019

6 lutego br. w sali sesyjnej Urzędu Gminy Bralin odbyło się zorganizowane przez Referat Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji spotkanie w sprawie ustalenia rocznego kalendarza imprez oraz wydarzeń kulturalnych i sportowych na rok 2019.

Bal karnawałowy w przedszkolu

Karnawałowy bal przebierańców to dla przedszkolaków jedna z najważniejszych imprez w roku. Tegoroczny bal odbył się 30 stycznia br. w Przedszkolu "Kwiaty Polskie" na ulicy Wiosennej w Bralinie.

Niezależność i rozwój - spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich

W piątek 1 lutego br. w restauracji "Kamiński a Zdrowie" w Kępnie odbyło się spotkanie na temat "Niezależność i rozwój Kół Gospodyń Wiejskich bez obowiązków i obaw." Organizatorem spotkania była Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju oraz Pełnomocnik do spraw Małych i Średnich Przedsiębiorstw poseł Andżelika Możdżanowska.

Inauguracyjna wystawa dzieł Melchiora Grosska

1 lutego br. w Muzeum Regionalnym w Sycowie odbyła się inauguracja wystawy dzieł Melchiora Grosska pod nazwą „Taniec Śmierci I Wojna Światowa w alegorycznych wycinankach, drukach i szkicach" ze zbiorów Muzeum Górnośląskiego w Ratingen.

Chłopcy z gminy Bralin na szkoleniu Mobilnej Akademii Młodych Orłów

30 stycznia br. czterech chłopców z terenu gminy Bralin wraz ze swoimi trenerami oraz rodzicami wzięło udział w szkoleniu Mobilnej Akademii Młodych Orłów, które odbyło się w hali sportowej w Rychtalu. Mobilna Akademia Młodych Orłów to nowy projekt Polskiego Związku Piłki Nożnej mający na celu wyłowić piłkarskie talenty z małych miejscowości oraz klubów.

Kolejna edycja programu „Umiem pływać” w naszej gminie

Gmina Bralin będzie realizować kolejną edycję programu „Umiem pływać”. Adresatami projektu są uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie oraz Zespołu Szkół im. ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej.

Radni uchwalili budżet gminy na rok 2019

30 stycznia br. roku odbyła się V sesja Rady Gminy Bralin. Najważniejszym punktem obrad było przyjęcie budżetu na rok 2019. Założenia budżetu wraz z autopoprawkami proponowanymi przez Wójta Gminy Bralin zgodnymi z opinią wydaną przez Regionalną Izbę Obrachunkową były szczegółowo omawiane na posiedzeniach Komisji Stałych Rady Gminy poprzedzających sesję.

Transmisja sesji Rady Gminy Bralin

Transmisja sesji Rady Gminy Bralin rozpocznie się dnia 30.01.2019 r. o godzinie 16.00


                                                                              Transmisja do obejrzenia TUTAJ

                                                                              Zapraszamy do oglądania

 

Poznaliśmy laureatów konkursu „Czytelnik Roku 2018”

23 i 24 stycznia br. w siedzibie Biblioteki Publicznej w Bralinie odbyło się coroczne, uroczyste rozstrzygnięcie konkursu "Czytelnik Roku 2018". Aby zdobyć ten zaszczytny tytuł należało systematycznie wypożyczać oraz czytać książki z zasobów Biblioteki Publicznej w Bralinie.

Profilaktyka - w trosce o nasze zdrowie

We wtorek 22 stycznia 2019 roku w Świetlicy Profilaktyczno-Środowiskowej „Tęcza” w Bralinie odbyło się spotkanie inaugurujące projekt „Daj sobie szansę – zbadaj się”. Bezpłatne profilaktyczne badanie jelita grubego zostało realizowane w ramach badań przeprowadzanych na terenie całego województwa wielkopolskiego.

Zagadki Pana Brzechwy rozwiązane

Dzieci biorące udział w zimowych feriach organizowanych przez Świetlicę Profilaktyczno-Terapeutyczną „Tęcza” w Bralinie 22 stycznia br. odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Bralinie. Tam został przygotowany dla nich konkurs czytelniczy pod nazwą „Zagadki Pana Brzechwy”.

Ferie zimowe w Świetlicy „Tęcza” pełne atrakcji

W ciągu tegorocznych ferii zimowych najmłodsi mieszkańcy gminy Bralin mieli możliwość wzięcia udziału w wielu zajęciach zorganizowanych dla nich w Świetlicy Profilaktyczno-Środowiskowej „Tęcza” w Bralinie.

Smerfy odwiedziły dzieci w Bralinie

W poniedziałek 21 stycznia do  świetlicy Profilaktyczno-Środowiskowej „Tęcza” w Bralinie zawitali aktorzy z Teatru Blaszany Bębenek z Trzebini. Goście zaproszeni przez Bibliotekę Publiczną w Bralinie i Urząd Gminy w Bralinie mieli przyjemność obejrzeć spektakl o małych niebieskich stworkach - Smerfach.

Aktywne ferie w szkołach gminy Bralin

Trwające od ponad tygodnia ferie zimowe upływają dzieciom z gminy Bralin niezwykłe aktywnie.

                                                                        Drogie Babcie oraz Drodzy Dziadkowie,

z okazji Waszego święta składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia oraz długich lat życia wypełnionych radością i życzliwością. Życzymy Wam aby każdego dnia omijały Was wszelkie troski i zmartwienia a zdobyte doświadczenie oraz mądrości życiowe służyły innym. Niech uśmiech towarzyszący Wam w tych świątecznych dniach gości na Waszych twarzach jak najczęściej.

                                                                Z wyrazami szacunku:

                                                                        Przewodniczący Rady Gminy Bralin                                      Wójt Gminy Bralin
                                                                        Marek Markiewicz                                                                    Piotr Hołoś 

Komunikat

Żałoba narodowa w związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza będzie obowiązywać od piątku 18 stycznia 2019 r. od godziny 17.00 do soboty 19 stycznia 2019 r. do godziny 19.00. W czasie żałoby narodowej flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztu. Ponadto w sobotę, 19 stycznia, o godzinie 12.00 chcąc uczcić pamięć Pawła Adamowicza, zmarłego w poniedziałek prezydenta Gdańska na jedną minutę zostaną włączone syreny alarmowe.

Seniorzy w Nosalach świętowali Dzień Babci i Dziadka

Z okazji zbliżającego się Dnia Babci oraz Dnia Dziadka 16 stycznia 2019 roku w Domu Ludowym w Nosalach odbyło się spotkanie Koła nr 7 Oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bralinie.

Jubileusz 65-lecia Koła Łowieckiego nr 38 „Hubert” w Bralinie

W sobotę 12 stycznia 2019 r. Jubileusz 65-lecia istnienia obchodziło Koło Łowieckie nr 38 „Hubert” w Bralinie.

Ferie zimowe w Nowej Wsi Książęcej na wesoło

14 i 15 stycznia 2019 roku w  Zespole Szkół im. Ks. Michała Przywary i  Rodziny Salomonów  w Nowej Wsi Książęcej został zorganizowany turniej piłki siatkowej oraz spotkanie z grami planszowymi.

Spotkanie choinkowe w Nosalach

W niedzielę 13 stycznia w Domu Ludowym w Nosalach odbyło się spotkanie choinkowe dla najmłodszych mieszkańców gminy Bralin.

Pierwsze w nowym roku spotkanie z najmłodszymi

Pierwsze w tym roku spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami gminy Bralin odbyło się 11 stycznia w restauracji "Złoty Kłos".

Dzień Babci i Dziadka w Nowej Wsi Książęcej

11 stycznia w Zespole Szkół im. ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów odbyła się niezwykle radosna uroczystość. Z okazji zbliżajacego się wielkimi krokami Dnia Babci i Dziadka społeczność szkoły przygotowała przedstawienie jasełkowe połączone z wystepem artystycznym dla wszystkich babć i dziadków.

Noworoczne spotkanie z emerytowanymi pracownikami Urzędu Gminy Bralin

W czwartek, 10 stycznia br., w sali sesyjnej Urzędu Gminy Bralin odbyło się noworoczne spotkanie Wójta gminy Bralin Piotra Hołosia z emerytowanymi pracownikami urzędu. W spotkaniu udział wzięła również sekretarz gminy Bralin - Ewelina Pieles.

Styczniowe spotkanie z sołtysami

10 stycznia 2019 roku odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie wójta gminy Bralin Piotra Hołosia z sołtysami.

Plan zajęć dla uczniów Szkoły Podstawowej im. M.Kopernika w Bralinie

Zapraszamy wszystkich uczniów do skorzystania z oferty zajęć organizowanych przez  nauczycieli Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Bralinie w okresie ferii zimowych. Harmonogram zajęć TUTAJ . Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Ferie zimowe w Zespole Szkół im. ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej

Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w zajęciach: turniej piłki siatkowej - 14 stycznia 2019 r. od godz. 10.00 do 12.00, miejsce turnieju: szkolna sala gimnastyczna ( wymagany strój sportowy oraz zmienne obuwie), gry planszowe, które odbędą się 15 stycznia 2019 r. od godz. 10.00 do 12.00. Serdecznie zapraszamy.

Zaproszenie na teatrzyk " Smerfy-przygody Ważniaka i Spółki"

Biblioteka Publiczna w Bralinie oraz Świetlica Profilaktyczno-Środowiskowa "Tęcza" serdecznie zapraszają wszystkie dzieci na teatrzyk pt. "Smerfy - przygody Ważniaka i Spółki".