Mała wielka gmina... Bralin

Menu dodatkowe

Treść strony

 • Wyścig kolarski w Bolkowie

O wyniku zdecydował początek wyścigu

2 października 2016 r., na Dolnym Śląsku zorganizowano XXV Kryterium Kolarskie o Puchar Burmistrza Miasta Bolków. Organizatorem imprezy był miejscowy Gminno-Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji we współpracy z Dolnośląskim Związkiem Kolarskim. Na wyścigu stawił się jeden zawodnik z bralińskiego UKS-u – Kacper Kuropka.

 

 

 • Podczas turnieju ministrantów w Nowej Wsi Książęcej

Turniej Piłki Nożnej Ministrantów

W sobotę, 1 października w Nowej Wsi Książęcej odbył się Turniej Piłki Nożnej Ministrantów o Puchar Wójta Gminy Bralin. Z inicjatywą takich rozgrywek wyszedł proboszcz parafii w Nowej Wsi Książęcej Daniel Wawrzyniak. Wsparcia organizacyjnego udzielił Referat Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Gminy, a patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Bralin Roman Wojtysiak.

 

 

Pamiętają o Gabrielu

W piątek, 23 września 2016 r. minęła 25. rocznica śmierci Antoniego Gabriela, dawnego mieszkańca Mnichowic, który w 1936 r. odbył lot na zbudowanym przez siebie samolocie „Śląsk”. Tego dnia w jego intencji odprawiona została msza święta.

 

 

 • Patrol egzaminacyjny w Bralinie

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają

30 września 2016 r. obchodzony jest VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Do akcji tej po raz kolejny włączyły się obie szkoły podstawowe z terenu gminy Bralin. Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

 

 

 • Podczas spotkania w Mnichowicach

Dzień Seniora w Mnichowicach

Pod koniec lata i jesienią w poszczególnych kołach terenowych Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bralinie odbywają się spotkania z okazji obchodzonych Dni Seniora. 28 września swoje spotkanie mieli członkowie koła w Mnichowicach.

 

 

 • Plakat przeglądu

Startuje Przegląd Filmów Krótkometrażowych Youth 4 Film

6 młodych ekip filmowych z regionu stanie do nowego filmowego przedsięwzięcia. 22 października, w sobotę w Kinie „Słońce” w Wieruszowie zagości pierwsza edycja przeglądu krótkometrażowych filmów. Gala jest częścią dużego projektu "ART-laboratorium, czyli przestrzeń dla młodych" realizowanego we współpracy z czterema ośrodkami kultury z Wielunia, Ostrzeszowa, Wieruszowa i Bralina.

 

 

 • Zawodnicy UKS na podium w Ludwikowicach Kłodzkich

Wszyscy zostali nagrodzeni

11. edycję tegorocznego Bike Maratonu, masowej imprezy kolarskiej, rozegrano w przesiąkniętych historią ubiegłego stulecia Ludwikowicach Kłodzkich na Dolnym Śląsku. 24 września UKS Sport Bralin w Bike Maratonie reprezentowało trzech juniorów młodszych: Karol Przewdzięk, Tomasz Bryłka i Kacper Kuropka.

 • Podczas spotkanie z poetką

Wieści ze szkoły w Nowej Wsi Książęcej

26 września uczniów Zespołu Szkół w Nowej Wsi Książęcej odwiedziła Jadwiga Miesiąc –  poetka i malarka Ziemi Kępińskiej. Poetka opowiadała o sobie, o swojej pasji pisania wierszy. Uczniowie mieli też okazję wysłuchać niektórych utworów w jej wykonaniu.

 • Święto Latawca

Latawce nad Pólkiem

W niedzielę, 25 września 2016 roku niebo nad Pólkiem zaroiło się od kolorów, a teren przed sanktuarium od rodzin z dziećmi. A wszystko to za sprawą Święta Latawca, imprezy integracyjnej, która ma już swoją kilkunastoletnią tradycję i przyciąga kolejne pokolenia rodzin z najmłodszymi. Organizatorem Święta Latawca jest Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Bralinie, a impreza odbywa się każdego roku we wrześniu i jak pamięcią sięgnąć zawsze towarzyszy jej słoneczna pogoda.

 • Podczas sprzątania świata

Akcja "Sprzątania Świata" w Nowej Wsi Książęcej

19 września 2016r. uczniowie Zespołu  Szkół im. Ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej uczestniczyli w akcji  "Sprzątanie Świata 2016”. To działanie, które corocznie podejmuje szkoła,  jest jednym z ważniejszych punktów edukacji ekologicznej uczniów.

 • Maja Drelak na trasie wyścigu

W Obornikach w czołówce

18 września 2016 r. zawodnicy z UKS Sport Bralin uczestniczyli w Obornikach Śląskich w II Wyścigu MTB im. Zbyszka Strzałkowskiego.

 • Zdjęcie zbiorowe stypendystów

Stypendia za wysokie wyniki w nauce i sporcie

21 września podczas apelu w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie wójt gminy Roman Wojtysiak wręczył stypendia za naukę i osiągnięcia sportowe.

 

 

 • Seniorzy w Piwnicznej-Zdrój

Emeryci w Piwnicznej-Zdrój

W dniach od 8 do 14 września 50-osobowa grupa członków i sympatyków Bralińskiego Oddziału Rejonowego PZERiI przebywała w ośrodku wczasowym „Filarówka” w Piwnicznej Zdrój pod opieką pilota-przewodnika pana Jana Leśniarka i kierownika wycieczki kol. Władysławy Szydlik.

 

 

 • Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich

Kolarskie święto w Jeleniej Górze

11 września 2016 r. w Jeleniej Górze – w stolicy Karkonoszy odbył się dziesiąty wyścig kolarski z tegorocznego cyklu Bike Maraton, w ramach którego odbywały się również zawody UCI, Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB oraz Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich. W rywalizacji uczestniczyła również grupa kolarzy z  Bralina.

 

 • 40-lecie zespołu "Ale Babki"

Rubinowy jubileusz zespołu "Ale Babki"

16 września 2016 r. zespół wokalny "Ale Babki" świętował jubileusz 40-lecia istnienia i działalności na Ziemi Bralińskiej. Z tej okazji odbyła się piękna uroczystość. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z jubileuszu.

 

 

 

 • Stop

Dyskutowali o zagrożeniach i o walce z alkoholizmem

14 września na zaproszenie Wójta Gminy Bralin Romana Wojtysiaka odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami z terenu gminy posiadającymi koncesję na sprzedaż alkoholu. Tematem spotkania była szeroko pojęta profilaktyka oraz coraz bardziej zauważalne zagrożenia związane z nadużywaniem alkoholu, jego nadmierną dostępnością i skutkami dotykającymi społeczeństwo.

 

 

 • Miejsce pod parking przy szkole

Trwają procedury przetargowe

Po zabezpieczeniu środków w budżecie Gmina Bralin przystąpiła do przygotowania i ogłoszenia przetargów na dwa zadania inwestycyjne. 31 sierpnia ogłoszony został przetarg na przebudowę dróg i przepustu w sołectwie Weronikopole. 8 września br. Gmina Bralin ogłosiła przetarg nieograniczony na przebudowę utwardzenia powierzchni gruntu przy budynku Szkoły Podstawowej w Bralinie.

 

 

 • Podczas koncertu

Muzyczny piątek w Bralinie

Piątkowy wieczór i noc w Bralinie należały do młodych, bowiem przy świetlicy „Tęcza” odbywał się festiwal muzyczny – VII edycja Lokalu.

 

 

 • Śmieci

XXI wiek, a zachowania średniowieczne

Wszyscy mieszkańcy naszego kraju zobowiązani są do wnoszenia opłaty za gospodarowanie odpadami. Prawie 100% właścicieli nieruchomości oświadcza, iż będzie segregować swoje „śmieci”. Poszczególne rodzaje odpadów odbierane są sprzed naszych domów. Do znudzenia przypomina się o selektywnej zbiórce odpadów i właściwej segregacji.

 • Nowości w bibliotece

Biblioteka zaprasza po nowe książki

Biblioteka Publiczna w Bralinie rozpoczęła realizację „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

 • Na starcie w Głuchołazach

Drużynowo w pierwszej dziesiątce

W miniony weekend (3-4 września 2016 r.) zawodnicy UKS Sport Bralin uczestniczyli w dwóch ważnych imprezach kolarskich zorganizowanych w Głuchołazach na Opolszczyźnie. Były to Finał Pucharu Polski MTB XCO oraz GOLD HILL MTB Maraton.

 • Złożenie kwiatów z okazji 77. rocznicy wybuchu II wojny...

Pamiętamy, pamięć przekazujemy

W 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej w Bralinie pod Pomnikiem Pamięci Ofiar Represji i Walk o Wolność złożone zostały wiązanki kwiatów. O pierwszym września 1939 r. pamiętali przedstawiciele władz samorządowych.

 • Naprawiony przepust pod drogą w Chojęcinie-Parcelach

Kolejny przepust na terenie gminy Bralin naprawiony

Gmina Bralin zleciła wymianę przepustu w Chojęcinie-Parcelach. Wykonawca robót został wyłoniony w wyniku zapytania ofertowego. Postępowanie wygrał Bronisław Myszkowski – Zakład Utrzymania i Budowy Dróg z Sycowa.

 • Plakat imprezy

Festiwal muzyczny na wieży!

9 września Stowarzyszenie ARTwarium organizuje siódmą edycję festiwalu muzycznego Lokal. Koncerty młodych, utalentowanych zespołów odbędą się na dwóch scenach muzycznych – tej na wysokościach i tej tradycyjnej na ziemi.

 • Podczas Pożegnania Lata

Pożegnaliśmy lato z fajerwerkami

Największa impreza plenerowa Powiatu Kępińskiego – „Pożegnanie Lata” po raz pierwszy odbyła się poza Kępnem. Miejscem zabawy mieszkańców powiatu tym razem był Bralin. P

 • Maja Drelak zajęła 3. miejsce

Wrócili z okazałym pucharem

21 sierpnia 2016 r. ekipa kolarzy z Bralina uczestniczyła z powodzeniem w Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia Kolarzy Ludowych Zespołów Sportowych w Orawce w województwie małopolskim.

 • Punkt informacji ekologicznej

Z odpadami na wesoło

Wśród wielu atrakcji przygotowanych dla uczestników uroczystości dożynkowych, które miały miejsce 20 sierpnia w Mnichowicach, znalazł się również, po raz pierwszy, punkt informacji ekologicznej. W niedużym namiociku można było uzyskać wszelkie informacje na temat prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi na terenie gminy Bralin.

 • Jan Puchała na konkursie w Pszczynie

Rywalizowali „O Róg Księcia Pszczyńskiego”

Jan Puchała oraz Zespół Sygnalistów Myśliwskich z Bralina z powodzeniem wystąpili w XX Śląskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Księcia Pszczyńskiego”, który odbył się 20 sierpnia 2016 r. w Pszczynie.

 • Dożynki Gminno-Parafialne w Mnichowicach

Fotorelacja z Dożynek Gminno-Parafialnych w Mnichowicach

W sobotę 20 sierpnia 2016 r. świętowaliśmy Dożynki Gminno-Parafialne. W tym roku odbyły się one w Mnichowicach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

 • Nowy nabytek w bralińskiej straży

Nowy nabytek w bralińskiej straży

Ochotnicza Straż Pożarna w Bralinie od niedawna posiada nowy nabytek. Jest nim samochód lekki rozpoznania ratowniczego marki Nissan Navara. Auto zostało zakupione przede wszystkim do transportu sprzętu do ratownictwa wodnego i przyczepy z łodzią, w które wyposażona była już wcześniej bralińska jednostka.

 • Spotkanie z sołtysami

Cykliczne spotkanie z sołtysami

29 lipca br. odbyło się kolejne comiesięczne spotkanie wójta gminy Romana Wojtysiaka z sołtysami. Głównym tematem do omówienia były sprawy organizacyjne związane z Dożynkami Gminno-Parafialnymi, ale też przekazanie informacji o wysokości kwoty funduszu sołeckiego przypadającej na poszczególne sołectwa czy wreszcie bieżące sprawy w poszczególnych miejscowościach i gminie.

 • Warsztaty aktorskie z Izą Kuną

Iza Kuna i jej warsztaty aktorskie

Filmowa grupa młodzieżowa nabiera rozpędu. 30 lipca znana z wielu ról filmowych i serialowych aktorka poprowadziła w Bralinie zajęcia dla młodzieży z czterech ośrodków kultury: Wieruszowa, Bralina, Wielunia i Ostrzeszowa. Wszystko odbyło się w ramach projektu „ART-laboratorium, czyli przestrzeń dla młodych”.

 • Spotkanie z dzielnicowym

Spotkanie z dzielnicowym

Akcja „Tęczowe wakacje” w świetlicy „Tęcza” w Bralinie wciąż trwa. Kilka godzin dziennie dzieci i młodzież korzystają z różnorodnych zajęć sportowych, rekreacyjnych czy plastycznych oferowanych przez opiekunki świetlicy

 • Awanse nauczycielskie

Awanse nauczycielskie

Tradycyjnie w lipcu w Urzędzie Gminy Bralin odbywają się komisje egzaminacyjne dla nauczycieli ubiegających się o nadanie stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. W tym roku o awans ubiegało się czterech nauczycieli kontraktowych z placówek oświatowych z terenu gminy.

 • Na trasie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Wrócili z olimpiady młodzieży

W miniony weekend, 23 i 24 lipca 2016 r., w Boguszowie-Gorcach odbyła się XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży oraz kolejna edycja Pucharu Polski w Kolarstwie Górskim MTB XCO. W tych wspaniałych imprezach uczestniczyła również młodzież z UKS Sport Bralin.

 • Tęczowy biwak

Tęczowy biwak

W świetlicy „Tęcza” w Bralinie od 4 lipca trwa akcja wakacje – kilka godzin dziennie różnorodnych zajęć kierowanych do dzieci i młodzieży. W tym roku po raz pierwszy świetlica „Tęcza” zorganizowała tęczowy biwak.

 • Zdjęcie - Maja Drelak II wicemistrzynią Polski

Mamy medalistkę Mistrzostw Polski

15 lipca 2016 r., w piątek, kolarze z Uczniowskiego Klubu Sportowego Sport Bralin uczestniczyli w Mistrzostwach Polski MTB XCO w Gielniowie na Mazowszu. W swoich kategoriach wiekowych wszyscy znaleźli się w pierwszej dziesiątce wśród startujących.

 • Reprezentacja UKS Sport Bralin w Skomielnej Białej

Wywalczyli kwalifikację na olimpiadę

W niedzielę, 10 lipca 2016 r. w Skomielnej Białej (Małopolska) zorganizowano kolejną edycję Pucharu Polski w Kolarstwie Górskim MTB. W zawodach ścigali się również kolarze z UKS Sport Bralin.

 • Prace przy ul. Rzemieśłniczej na ukończeniu

Prace przy Rzemieślniczej na ukończeniu

W lipcu zostanie przekazany do użytkowania nowo budowany odcinek ulic w Bralinie: część ulicy Rzemieślniczej wraz z prostopadłym do niej łącznikiem do drogi wojewódzkiej. Wykonawcą robót budowlanych wyłonionym w przetargu jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych S.A. w Ostrzeszowie.

 • Zdjęcie - w trakcie jednego ze sportowych wydarzeń

Bez nagród, ale z doświadczeniem

W dniach od 26 maja do 1 czerwca br. odbywała się największa impreza sportu masowego w Polsce – Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich. W akcji po raz pierwszy wzięła udział Gmina Bralin. Na początku lipca ogłoszone zostały wyniki ogólnopolskiej rywalizacji gmin. Aktywność sportowa mieszkańców gminy Bralin sklasyfikowana została na 32. pozycji.

 • Remont boiska do piłki plażowej w Bralinie

Sportowo i wesoło w Świetlicy „Tęcza”

Od początku lipca prowadzona jest w Świetlicy Profilaktyczno-Środowiskowej „Tęcza” w Bralinie akcja letniego wypoczynku dzieci „Tęczowe Wakacje”. W ramach zajęć sportowo-rekreacyjnych i profilaktycznych dokonano gruntownej modernizacji boiska do siatkowej piłki plażowej.

 • żałoba

Nie żyje radny Błażej Sutowicz

9 lipca 2016 roku roku zmarł radny Rady Gminy Bralin Błażej Sutowicz. Pogrążonym w bólu Rodzicom, Rodzeństwu, Rodzinie i wszystkim bliskim Zmarłego składamy wyrazy współczucia.

 

 

 • Delegacja z Bralina w Koszycach

U przyjaciół Słowaków

Przedstawiciele gminy Bralin od 1 do 6 lipca 2016 r. przebywali na Słowacji na zaproszenie zaprzyjaźnionej gminy Svinica. Delegacji przewodniczył wójt Roman Wojtysiak.

 • Piknik seniorów w Chojęcinie-Parcelach

Piknik dla seniorów

W sobotę, 2 lipca br. na letnim pikniku spotkali się członkowie i sympatycy koła terenowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Chojęcinie-Parcelach. Zarząd koła stara się regularnie organizować spotkania swoich członków z okazji różnych świąt kalendarzowych. Latem seniorzy chętnie organizują pikniki na świeżym powietrzu.

 • Zawody sportowo-pożarnicze

Gminne zawody sportowo-pożarnicze w Bralinie

3 czerwca br. na stadionie sportowym w Bralinie przeprowadzone zostały Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Organizatorami tegorocznej rywalizacji były 2 jednostki ochotniczych straży pożarnych – OSP Czermin i OSP Weronikopole, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Bralinie oraz Wójt Gminy Bralin.

 • Podczas akcji pobierania krwi

Akcja pobierania krwi

W niedzielę, 3 lipca br. w Bralinie przeprowadzona została akcja honorowego oddawania najcenniejszego leku, jakim jest krew. Tradycyjnie już na początku wakacji Oddział Terenowy Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ostrzeszowie we współpracy z Gminą Bralin organizują akcję zbiórki krwi.

 • Zwycięzcy na podium

UKS Sport Bralin najlepszy w Pieczyskach

W drugiej połowie czerwca 2016 r. zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Sport Bralin uczestniczyli w IV edycji Pucharu Polski MTB XCO w Wałbrzychu, Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym w Świdnicy oraz w II Memoriale im. Marka Malika w Pieczyskach. Poniżej informacja z tych wydarzeń sportowych.

 • Festyn charytatywny

To był wielki gest serca

W miniony weekend, 25 czerwca w Nowej Wsi Książęcej odbył się festyn charytatywny dla Samuela i Tobiasza, chłopców, którzy zmagają się z chorobą nowotworową.

 • Reprezentanci kół łowieckich z Bralina i Rychtala

Kolejny sukces sygnalistów

18 czerwca 2016 r. w Gołuchowie po raz trzeci zorganizowano Międzynarodowy Festiwal Kultury Leśnej i Łowieckiej. W ramach tego wydarzenia odbył się m.in. III Gołuchowski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich, w którym bardzo dobrze spisali się reprezentanci kół łowieckich z Bralina i Rychtala.

 • Wielkie taneczne doświadczenie z ARTwarium

ARTwarium i Egurrola Dance Studio

Wielkie taneczne doświadczenie z ARTwarium! Młodzież uczestnicząca w projekcie „Animatornia muzyczna - ART - MUSIC - DANCE” po raz kolejny dostała niecodzienną szansę rozwoju swoich tanecznych umiejętności pod okiem profesjonalnych tancerzy z Egurrola Dance Studio podczas wyjazdu szkoleniowego do Warszawy.

 • Dawid odebrał gratulacje z rąk pani dyrektor

Sukces gimnazjalisty Dawida Dirbacha

17 czerwca 2016 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Ignacego Paderewskiego miał miejsce finał XXIV Kaliskiego Konkursu Informatycznego. Miło nam poinformować, że Dawid Dirbach, uczeń Gimnazjum im. Polskich Noblistów został jego zwycięzcą.

 • Podpisanie umowy z wykonawcą

Rzemieślnicza zmieni swój wizerunek

W wyniku postępowania przetargowego 8 czerwca wyłoniono wykonawcę budowy ulicy Rzemieślniczej w Bralinie. Do przetargu stanęło czterech oferentów, a wyboru dokonano na podstawie kryteriów oceny, wśród których znalazły się: cena – 92%, okres gwarancji jakości i rękojmi za wady – 4%, termin realizacji – 4%. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A. z Ostrzeszowa.

Najlepsi w triathlonie

Już po raz jedenasty w Mikorzynie odbył się Mini Triathlon Gimnazjalistów. Do udziału w tej imprezie zaproszono wszystkie szkoły powiatu kępińskiego. Na starcie pojawiło się 170 młodych sportowców. W zawodach znakomicie spisała się młodzież z Bralina.

Trenują, ścigają się i promują nasz region

W pierwszej połowie czerwca  br. kolarze z UKS Sport Bralin rywalizowali podczas zawodów sportowych, a także doskonalili swe umiejętności pod fachowym okiem Rafała Hebisza, trenera kadry narodowej MTB juniorów.

Inwestycja w Taborze Wielkim niebawem na finiszu

15 czerwca wójt gminy Roman Wojtysiak podpisał umowę na wykonanie czwartego, ostatniego etapu robót budowlanych przy rozbudowie Domu Ludowego w Taborze Wielkim o pomieszczenia świetlicy i garażu dla OSP. Wykonawcą prac wykończeniowych przy inwestycji będzie Zakład Projektowo-Budowlany Projektobud Kępno, który wyłoniony został w wyniku przetargu.

Puchary dla najlepszych wędkarzy

Najpierw przy zbiorniku wodnym w centrum Nosali odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Bralin, a potem o miano najlepszego wędkarza walczyli dorośli, pasjonaci tej formy spędzania wolnego czasu.

Tęczowy Dzień Dziecka

11 czerwca na stadionie sportowym w Bralinie odbył się Tęczowy Dzień Dziecka. Festyn pod patronatem Wójta Gminy Bralin Romana Wojtysiaka przygotowała Świetlica Profilaktyczno-Środowiskowa „Tęcza” i Referat Oświaty Urzędu Gminy Bralin.

Z XII Zjazdu Oddziału Gminnego Związku OSP

4 czerwca 2016 roku odbył się w Bralinie XII Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Otwarcia Zjazdu dokonał Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP Marek Fras. Powitał serdecznie przybyłych gości: Poseł na Sejm RP Andżelikę Możdżanowską, Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kępnie Eugeniusza Grzesiaka,

 • Spotkanie z autorem

Spotkanie bajkopisarza z małymi czytelnikami

9 czerwca br. po raz kolejny odwiedził naszą gminę znany bajkopisarz Wiesław Drabik. Tym razem na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Bralinie autor ponad stu wierszowanych bajek dla dzieci spotkał się z najmłodszymi czytelnikami z Zespołu Szkół im  Ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej.

Piknik w Taborze Wielkim

4 czerwca w Taborze Wielkim odbył się letni piknik integracyjny sołtysów z gminy Bralin, w którym wzięli również udział wójt gminy Roman Wojtysiak, zastępca wójta Robert Kieruzal, kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Sławomir Bąk, a także radni: Piotr Pańczuk i Tadeusz Iwan.

 • Przedszkolaki w bibliotece

W świecie książek

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. 6 czerwca br. pięciolatki z grupy Konwalii, Tulipanów i Różyczek z Przedszkola „Kwiaty Polskie” w Bralinie wraz ze swoimi opiekunami odwiedziły Bibliotekę Publiczną. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem.

Magia poezji dziecięcej

8 czerwca w sali kina „Niesob” odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego pn.  „Magia żywego słowa”. To konkurs, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Bralinie, a nad jego prawidłową realizacją czuwają nauczycielki: Ilona Wojtysiak i Katarzyna Krupa.

Sprawozdanie z Europejskiego Tygodnia Sportu w Gminie Bralin

Święto Sportu w bralińskim gimnazjum

1 czerwca w bralińskim gimnazjum królował sport. Tego dnia społeczność szkolna obchodziła Święto Sportu. To był dzień wolny od zajęć dydaktycznych, po to, by wszyscy spędzili  go aktywnie, na świeżym powietrzu i w dobrych humorach.

Dzień Dziecka w Zespole Szkół w Nowej Wsi Książęcej

Dzień Dziecka w Zespole Szkół w Nowej Wsi Książęcej przebiegał  pod znakiem dobrej zabawy i rozmaitych atrakcji. Po złożeniu życzeń dzieciom z okazji ich święta oraz rozdaniu słodkich upominków ufundowanych przez Radę Sołecką w Nowej Wsi Książęcej uczniowie przystąpili do pierwszej konkurencji. Zadaniem poszczególnych grup było przedstawienie za pomocą rysunku malowanego kredą wakacji marzeń.

Skradzione mądrości

Fundacja "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom" świętuje właśnie jubileuszu 15-lecia kampanii społecznej. Biblioteka Publiczna w Bralinie uczestniczy w akcji prawie od samego początku, zachęcają dorosłych, rodziców, wychowawców, opiekunów, by codziennie czytali najmłodszym.

Piłka nożna raz jeszcze

Także 31 maja na stadionie sportowym odbywały się rozgrywki piłki nożnej. Na specjalny mecz sparingowy a także przykładowy trening piłkarski zaprosiła szkółka piłkarska działająca przy świetlicy „Tęcza”. Rozgrywki piłkarskie zorganizowane zostały w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

Piłka nożna na murawie

I kolejna sportowa inicjatywa z okazji Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich to Turniej dzikich drużyn w piłkę nożną. Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa w Bralinie.

Sprawdzili swoją kondycję testem Coopera

Test Coopera to kolejne sportowe wydarzenie, które odbyło się w dniach 30 i 31 maja 2016r w gminie Bralin w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Test ten służy do sprawdzenia swojej kondycji fizycznej i polega na przemierzeniu w dowolny sposób: biegnąc, idąc jak największego dystansu w ciągu 12 minut.

Rowerowa wyprawa

W Europejskim Tygodniu Sportu obchodzonym w dniach 26 maja – 1 czerwca odbyła się  wycieczka rowerowa. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Bralińskiej zaprosiło na rowerową wyprawę do Remiszówki i Darnowca.

Dotacja na zakup samochodu pożarniczego

Ochotnicza Straż Pożarna w Bralinie otrzymała dotację z  budżetu Gminy Bralin na zakup samochodu pożarniczego. 30 maja 2016 r. w Wójt Gminy Bralin Roman Wojtysiak przy kontrasygnacie skarbnik gminy Grażyny Mosch oraz prezes OSP w Bralinie Przemysław Rybczyński i skarbnik OSP Adam Kwiatek podpisali umowę w sprawie przyznania dotacji w kwocie 20 tys. zł na zakup samochodu pożarniczego dla OSP.

Wędkowanie w Nosalach

W sobotni poranek, 28 maja w Nosalach wokół stawu zaroiło się od młodych adeptów wędkarstwa. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka jak co roku Gmina Bralin we współpracy z kołem wędkarskim przygotowuje zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży z terenu gminy.

Sukces sygnalistów myśliwskich

Sygnaliści myśliwscy reprezentujący koła łowieckie z Bralina i Rychtala z powodzeniem wystąpili w XXII Wielkopolskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich w Goraju-Zamku koło Czarnkowa.

Rowerowe ściganie na Pólku

VI Braliński Cross Rowerowy im. Jana Lissowskiego już za nami. Rowerowe ściganie odbyło się w piątek, 27 maja 2016 r. Braliński wyścig wpisał się w Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich. Miłośnicy dwóch kółek, dobrej zabawy i aktywności na świeżym powietrzu dopisali. Pogoda również.

Tak wyglądał Rolkowy zawrót głowy

Mimo że dzień był świąteczny - Boże Ciało, Dzień Matki, to miłośnicy małych kółek nie zawiedli. O godz. 16.00 licznie stawili się na Rolkowy zawrót głowy, czyli na paradę na rolkach, deskorolkach, łyżworolkach, wrotkach. To impreza, która rozpoczęła cykl wydarzeń sportowych w gminie Bralin w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

Spotkanie z pisarką Ewą Nowak

24 maja br. gościem Biblioteki Publicznej w Bralinie była Ewa Nowak -  pisarka, publicystka, autorka felietonów, opowiadań oraz powieści dla młodzieży. Pisarka spotkała się z młodzieżą z bralińskiego gimnazjum, z którą bardzo szybko nawiązała kontakt, wręcz oczarowała ich swoją osobowością i zrobiła niesamowite wrażenie.

Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich również w Bralinie Przyłącz się i Ty!

Od 26 maja do 1 czerwca trwać będzie Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich. To już ósma edycja tej imprezy promującej aktywność ruchową jako najlepszą formę spędzania czasu wolnego i zdrowego stylu życia. Gmina Bralin weźmie udział w akcji po raz pierwszy, ale za to z wielkim zapałem.

Nowe stawki za wodę i ścieki

24 maja Rada Gminy Bralin podjęła uchwałę w sprawie zatwierdzenia taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków obowiązujących na terenie Gminy Bralin. Od 1 czerwca 2016 r. zmianie ulegają stawki opłat.

Akcja prewencyjna Policji w Bralinie

W przeddzień Dnia Matki, w środowy poranek przed przedszkolem „Kwiaty Polskie” w Bralinie, Szkołą Podstawową w Bralinie i Nowej Wsi Książęcej pojawi się policjanci. To była miła wizyta, bez mandatów czy punktów karnych. Policjanci z KPP Kępno promowali dobre zachowanie i bezpieczeństwo na drodze.

Gmina Bralin partnerem w projekcie ARTwarium

23 maja 2016r. nastąpiło podpisanie umowy o współpracy partnerskiej pomiędzy Gminą Bralin reprezentowaną przez wójta gminy Romana Wojtysiaka a Stowarzyszeniem ARTwarium reprezentowanym przez prezesa Arkadiusza Skibę oraz wiceprezesa Izabelę Chwołkę.

 • W czasie spaceru wokół Zamku Książ

Seniorzy zwiedzili Dolny Śląsk

18 i 19 maja ponad 100-osobowa grupa członków i sympatyków Oddziału Rejonowego PZERiI w Bralinie wybrała się do Wałbrzycha. Głównym celem wycieczki był oczywiście Zamek Książ. Bardzo ciekawe i burzliwe losy zamku i jego właścicieli, a przede wszystkim historia pięknej księżnej Daisy zrobiły ogromne wrażenie na słuchaczach, którzy byli zauroczeni bogactwem poszczególnych komnat i wielkością zamku.

Będzie ładniej i łatwiej

W maju do Domu Ludowego w Taborze Małym dotarła dostawa naczyń stołowych, która zasili wyposażenie tamtejszej kuchni. Odtąd organizacja spotkań i uroczystości tam organizowanych będzie łatwiejsza, a posiłki w nowej zastawie jeszcze smaczniejsze.

Powstanie przestrzeń dla młodych

Gmina Bralin została zaproszona do współpracy jako jeden z czterech partnerów projektu „ART-laboratorium, czyli przestrzeń dla młodych”. Realizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie ARTwarium, a pozostałymi partnerami projektu są: Wieruszowski Dom Kultury, Wieluński Dom Kultury oraz Ostrzeszowskie Centrum Kultury.

 • W czasie zwiedzania Arboretum

Rogalińskie dęby i Biała Dama

12 maja prawie 50-osobowa grupa członków i sympatyków Bralińskiego Oddziału Rejonowego PZERiI wybrała się na kolejną już w tym roku wycieczkę. Tego dnia seniorzy postanowili poznać bliżej historyczne miejsca Wielkopolski.

Będą promować bezpieczeństwo

13 maja 2016r. nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy Gminą Bralin reprezentowaną przez wójta gminy Romana Wojtysiaka a Stowarzyszeniem „Nasz Bezpieczny Powiat Kępiński” reprezentowanym przez prezesa Mirosława Wiśniewskiego oraz sekretarza Annę Lubojańską na realizację zadania publicznego pn. „Z kulturą inaczej, czyli bezpieczne świętowanie w Gminie Bralin”.

Zabezpieczą przed niszczeniem

Przy zabytkowym kościele poewangelickim w Bralinie trwają prace mające na celu zabezpieczenie przed dalszym niszczeniem. Przedmiotem robót jest naprawa ceglanego cokołu dookoła zabytkowego obiektu. Firma zajmująca się konserwacją zabytków przemuruje ceglany narożnik cokołu i wykona brakujące spoinowanie, by zabezpieczyć mur przed przenikaniem wody. Ponadto zdezynfekuje cały cokół, co ma powstrzymać niszczące działanie mikroorganizmów i roślinności.

Kampania Rodzina 500+ również w Bralinie

11 maja br. panie z Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odwiedziły Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bralinie z kampanią promocyjno-informacyjną programu „Rodzina 500+”. Na placu przed budynkiem GOPS-u zaparkował oznakowany bus 500+.

Pechowo na Mistrzostwach Europy

8 maja 2016 r. w Husqvarnie (Szwecja) zakończyły się Mistrzostwa Europy w Kolarstwie Górskim. W wyjątkowo licznej grupie polskich kolarzy znalazła się również mieszkanka naszej gminy, Maja Drelak. Juniorka na co dzień jest zawodniczką UKS Sport Bralin.

Zostali mistrzami Wielkopolski

W minionych dniach bralińscy kolarze odnieśli znaczące sukcesy w zawodach sportowych o randze wojewódzkiej. 6 maja 2016 r. na terenie Gminnego Ośrodka Rekreacyjno-Sportowego Szwacin w Godzieszach Małych (powiat Kalisz) odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Kolarstwie Przełajowym.

11 Maja - Dzień bez Śmiecenia!

Ilu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że nawet zwykłe, pozornie nieistotne, codzienne decyzje mają znaczenie? Kto z nas wie, dlaczego należy opróżniać kartony po mleku i słoiki przed wyrzuceniem? Ilu z nas potrafi odpowiedzieć, o czym informują symbole umieszczone na opakowaniach produktów, które użytkujemy i ma świadomość, że oznaczenie ma znaczenie?

Spotkanie wójta gminy z sołtysami

5 maja 2016r. wójt gminy Roman Wojtysiak spotkał się z sołtysami. W porządku narady znalazły się następujące tematy: omówienie realizacji Programu 500+ w gminie, informacja z podjętych działań związanych z pożarem u miejscowego rolnika, informacja z sesji Rady Gminy w dniu 27 kwietnia br., przedstawienie założeń zebrania w Chojęcinie w dniu 05.05.2016r., inne informacje.

Budujemy przedszkole z oddziałami żłobkowymi

5 maja 2016r. odbyła się w Urzędzie Gminy Bralin kolejna narada konsultacyjna dotycząca koncepcji przedszkola w Bralinie. Naradę prowadził wójt Roman Wojtysiak, a uczestniczyli w niej: zastępca wójta Robert Kieruzal, sekretarz gminy Zbigniew Łatka, kierownik Referatu Oświaty Sławomir Bąk, dyrektor Przedszkola „Kwiaty Polskie” Teresa Michalska i inspektor Referatu Rozwoju Gospodarczego i Inwestycji Karolina Drop.

Kolejny raz 2. miejsce w Powiatowym Turnieju BRD

W środę, 4 maja 2016 r. na terenie miasteczka ruchu drogowego w Baranowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Uroczyste obchody Święta 3 Maja

Jak zawsze uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Anny w Bralinie, którą odprawił ksiądz proboszcz Roman Krzyżaniak w koncelebrze z wikariuszem Przemysławem Kapałą. Po zakończonej mszy św. przedstawiciele władz samorządowych Gminy Bralin

Maja na Mistrzostwach Europy w Szwecji

Miło nam poinformować, że Maja Drelak zawodniczka UKS Sport Bralin została powołana do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim. Tegoroczne Mistrzostwa Europy odbywają się w miejscowości Husqvarna w Szwecji.

 • szwecja0
  szwecja0
 • szwecja1
  szwecja1
 • szwecja2
  szwecja2
 • szwecja3
  szwecja3
 • szwecja4
  szwecja4
 • szwecja5
  szwecja5

Skład reprezentacji Polski na ME MTB 2016 przedstawia się następująco:

Elita:

Solus-Miśkowicz Katarzyna (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)

Wawak Bartłomiej (Kross Racing Team)

Włoszczowska Maja (Kross Racing Team)

Żur Monika (BH-SRSUNTOUR-KMC)

Na koszt klubu: Kornel Osicki (OK Racing)

 

Młodzieżowcy:

Helta Filip (KKW Superior Wałbrzych)

Malinkiewicz Rita (Goodman Sokół Zator)

Podgórska Aleksandra (KKW Superior Wałbrzych) Wojtyła Gabriela (Goodman Sokół Zator) Zamroźniak Jakub (KCP ELZAT Bieniasz Team)

 

Juniorzy

Budziński Marcin (LKK LUKS Sławno)

Budziński Tomasz (LKK LUKS Sławno)

Drelak Maja (UKS Sport Bralin)

Mirek Arkadiusz (KCP ELZAT Bieniasz Team)

Siarka Estera (UKS Podsarnie)

Zielińska Magdalena (UKS Sokół Kęty)

Na koszt klubu: Ceniuch Wojciech (GK Piast Szczecin) Świerczyńska Patrycja (OK Racing) Czabok Klaudia (Warszawski Klub Kolarski) Albert Karolonek (Warszawski Klub Kolarski)

 

MTB XCE

Na koszt klubu: Marta Turoboś (LKK LUKS Sławno)

Sprzątali swoją wieś

W sobotę, 30 kwietnia br. w Mnichowicach przeprowadzono akcję pt. „Czysta Wieś”. Jej inicjatorami i organizatorami była tamtejsza młodzież.

Środki na wspieranie czytelnictwa

Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Bralinie otrzyma 12 tys. zł na promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

Konfrontacja z językiem angielskim

3 kwietnia w Zespole Szkół w Nowej Wsi Książęcej odbył się finał V Międzygminnego Konkursu z Języka Angielskiego. Wzięli w nim udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Drożkach, Bralinie oraz Nowej Wsi Książęcej.

Zlecono projektowanie przedszkola

7 kwietnia 2016r. wójt gminy Roman Wojtysiak podpisał umowę na wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej budynku przedszkola z oddziałami żłobkowymi w Bralinie. Zleceniodawca – Przedsiębiorstwo Projektowo-Budowlane EKOBUD s.c. Ewa i Remigiusz Owczarek z siedzibą w Dmosinie – wyłoniony został w procedurze zapytania ofertowego.

Jak powstaje książka?

11 kwietnia 2016 roku  Biblioteka Publiczna w Bralinie gościła popularnego krakowskiego pisarza Wiesława Drabika, autora wierszowanych bajeczek dla dzieci. Spotkanie odbyło się w świetlicy Środowiskowo-Profilaktycznej „Tęcza” i wzięli w nim udział uczniowie klasy pierwszych Szkoły Podstawowej w Bralinie.

Podsumowali działalność za 2015 rok

11 kwietnia 2016 roku w Domu Ludowym w Taborze Wielkim obradował Zarząd Oddziału Rejonowego PZERiI w Bralinie. Tematem spotkania było podsumowanie działalności w 2015 roku. Na obrady przybyli licznie członkowie zarządu, czyli przewodniczący kół rejonowych, działacze, przyjaciele oraz zaproszeni goście,

Mnichowice tenisem stołowym stoją

Na turniej stawiło się łącznie 41 osób, grano na 4 stołach, a rywalizację podzielono na 8 kategorii: szkoła podstawowa, gimnazjum, dziewczęta do lat 16, kobiety od lat 17,    mężczyźni w wieku 17-30 lat, mężczyźni w wieku 31-50 lat, mężczyźni  powyżej 51 lat i kategoria open.

Wycieczka pełna wrażeń

5 kwietnia 2016 roku odbyła się wycieczka dzieci z przedszkola w Nowej Wsi Książęcej do cukierni pana Tomasza Jarczaka w Bralinie. Przedszkolaki zapoznały się z różnorodnością gatunków ciast, obserwowały pracę cukierników, poznały poszczególne etapy wypieku słodkości oraz urządzenia do wyrobu i wypieku ciast.

 • cukiernia0
  cukiernia0
 • cukiernia1
  cukiernia1
 • cukiernia9
  cukiernia9

Tego samego dnia dzieci z przedszkola w Nowej Wsi Książęcej zwiedziły również Komendę Powiatową Policji w Kępnie. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć policyjne korytarze, większość pomieszczeń i wydziałów, w których pracują kępińscy policjanci: pokój zgłoszeń, salę odpraw, pomieszczenia oficerów dyżurnych, a także pomieszczenia dla osób zatrzymanych, gdzie osadzani są podejrzani i przestępcy. W trakcie opowiadania o swojej pracy policjanci pozwolili dzieciom obejrzeć przedmioty służące im do pracy.

 • cukiernia6
  cukiernia6
 • cukiernia7
  cukiernia7
 • cukiernia8
  cukiernia8
 • cukiernia10
  cukiernia10

Wycieczka zakończyła się pobytem w „Bajkolandzie” w Chojęcinie, gdzie wszyscy uczestnicy wycieczki mogli dowolnie spędzić czas, zarówno na swobodnej zabawie, małym posiłku, jak i zwyczajnym relaksie.

Dzieci wraz z wychowawcami pragną podziękować pracownikom cukierni oraz komendy policji za gościnę i serdeczne przyjęcie.

Co słychać w szkole?

Z okazji Dnia Wiosny w Zespole Szkół w Nowej Wsi Książęcej odbyła się kolejna edycja turnieju „Jeden z dziesięciu”. Tegoroczne potyczki, wzorowane na znanym telewizyjnym teleturnieju, zostały przeprowadzone się w dwóch grupach wiekowych. W eliminacjach szkolnych wyłoniono  finalistów turnieju z klas II – III i IV – VI.

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego w bralińskiej podstawówce!

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika  w Bralinie  doczekała się Laureata Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Została nim uczennica klasy VI b, Joanna Siemańska, którą przygotowywała pani Bożena Bojanowska. W tym roku Joasia jest jedynym laureatem w powiecie kępińskim.

Rusza animatornia ARTwarium

Bezpłatne warsztaty taneczne, muzyczne oraz dziennikarsko-medialne – młodzież ze Stowarzyszenia ARTwarium rozpoczyna nowy sezon warsztatowy dla dzieci, młodzieży a nawet dorosłych! Od połowy kwietnia rozpoczyna się kolejny projekt kulturalny  „Animatornia muzyczna - ART - MUSIC - DANCE”.

 • animatornia0
  animatornia0

Katedra muzyczna:

- instrumenty klawiszowe – pianino, organy, keyboard

- gitara klasyczna, akustyczna, basowa i elektryczna

- nauka śpiewu

- perkusja

- zespoły muzyczne

 • animatornia2
  animatornia2

Warsztat dziennikarsko-medialny:

- montaż radiowy i telewizyjny

- przygotowanie newsów, wydawanie serwisów informacyjnych

- podstawy sztuki prezenterskiej w radiu i telewizji

- praca z kamerą/mikrofonem

- obsługa sprzętu radiowo-telewizyjnego

- praca w zespole realizacyjnym

- posługiwania się językiem radia, telewizji i filmu

- tworzenie mini scenariuszy radiowych i telewizyjnych

- tworzenie informacyjnych/publicystycznych/rozrywkowych programów

- tworzenie i praca w internetowych rozgłośniach radiowych oraz stacjach telewizyjnych

- tworzenie reportaży

- praca w studiu emisyjnym i nagraniowym

 • animatornia1
  animatornia1

Miejsce: Świetlica „Tęcza” w Bralinie, ul. Lipowa 14a

Spotkanie organizacyjne: 11 kwietnia – poniedziałek godz. 18:00

zapisy: tel. 793114877, 793777851

e-mail: artwarium@onet.pl

patron medialny: BRALIN FM

 

Projekt współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Turniej Wiedzy Pożarniczej w Chojęcinie

W sobotę, 19 marca 2016 roku w Chojęcinie odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorami tegorocznego konkursu powiatowego były: OSP Chojęcin, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP w Bralinie oraz Zarząd Powiatowy ZOSP w Kępnie.

Małe „co nieco” z MUKS-em i Puchatkiem

Jak co roku Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” w Bralinie był  organizatorem imprezy dla dzieci – „Ćwicz z Kubusiem Puchatkiem”. Uczniowie klas drugich wraz z wychowawczyniami: Bożeną Böhm, Karoliną Gaweł, Krystyną Hołoś, Agatą Nowak i rodzicami spotkali się 26 lutego br. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Bralinie.

 • kubus0
  kubus0
 • kubus1
  kubus1
 • kubus2
  kubus2
 • kubus3
  kubus3
 • kubus4
  kubus4
 • kubus5
  kubus5
 • kubus6
  kubus6

Tak się bawili zwycięzcy w Bajkolandzie:

 • kubus7
  kubus7
 • kubus8
  kubus8
 • kubus9
  kubus9
 • kubus10
  kubus10

Stypendia dla sportowców

Na mocy Uchwały Nr XLVIII/274/2010 Rady Gminy Bralin z dnia 9 listopada 2010r. w sprawie okresowych stypendiów sportowych oraz nagród i wyróżnień przyznawanych przez Gminę Bralin za osiągnięte wyniki sportowe oraz Uchwały Nr XLI/216/2013 Rady Gminy Bralin z dnia 4 listopada 2013r. zmieniającej uchwałę w sprawie okresowych stypendiów sportowych oraz nagród i wyróżnień przyznawanych przez Gminę Bralin za osiągnięte wyniki sportowe zostały przyznane stypendia sportowe dla wyróżniających się zawodników, którzy osiągnęli w 2015 roku wysokie wyniki sportowe.

Nie żyje sołtys Stanisław Dębski

Droga Krzyżowa ulicami Bralina

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami miejscowości, pośród osiedli mieszkalnych, tuż przy domostwach wiernych na dobre zakorzeniło się w tradycji Parafii pw. św. Anny w Bralinie. Również w tym roku ks. proboszcz Roman Krzyżaniak zaprosił parafian do udziału i modlitewnego przeżycia nabożeństwa. Tradycją stało się, że ta Droga Krzyżowa uroczyście otwiera przeżywanie w parafii Wielkiego Tygodnia.

Ortograficzne potyczki

16 marca br. w Zespole Szkół w Nowej Wsi Książęcej odbył się finał XIII Gminnego Konkursu Ortograficznego  dla uczniów klas IV – VI  o tytuł ,,Mistrza Ortografii”.

Konkurs miał na celu promowanie poprawnej polszczyzny oraz rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych. Z zasadami poprawnej pisowni języka polskiego zmagało się 8 finalistów ze szkół podstawowych w Bralinie i Nowej Wsi Książęcej. Dyktando konkursowe przygotowała Teresa Michalska, dyrektor Przedszkola „Kwiaty Polskie” w Bralinie.

Bralin kolarstwem stoi

12 marca 2016 roku w Klęce nieopodal Jarocina odbyło się podsumowanie sezonu 2015, zorganizowane przez Wielkopolski Związek Kolarski z siedzibą w Kaliszu. Puchary i nagrody finansowe otrzymali najlepsi kolarze i trenerzy z terenu województwa wielkopolskiego.

 • kolarstwomarzec6
  kolarstwomarzec6
 • kolarstwomarzec7
  kolarstwomarzec7

Na zgrupowanie do Włoch

Od 10 marca 2016 r. kadrowiczka Polski Maja Drelak, na co dzień zawodniczka UKS Sport Bralin, przebywa na zgrupowaniu niedaleko Riva del Garda we Włoszech. Przed wyjazdem otrzymała nowy rower – Kellys STAGE 90. Jego sponsorem była firma „Kellys” z Oławy, która wspiera kadrę narodową juniorów.

13 marca bralinianka wystartowała w, zaliczanym do kalendarza UCI, Pucharze Włoch w Maser (region Wenecja Eaugenejska), zajmując 23. miejsce. Jej koleżanka z kadry narodowej, Magdalena Zielińska z „Sokoła” Kęty, była 9.  W sumie w zmaganiach rywalizowało 36 zawodniczek. Po prawie dwumiesięcznej absencji treningowej (w grudniu 2015 r. Maja przeszła poważną operację chirurgiczną) start zawodniczki z Bralina uznać należy za bardzo udany. Trenerzy D. Drelak i R. Hebisz zgodnie uważają, że szybki powrót do zdrowia i wyniki badań wydolnościowych 17-latki napawają optymizmem. 27 marca bralinianka rywalizować będzie w Mediolanie w kolejnej odsłonie Pucharu Włoch. Do Polski wróci 2 dni później.

 • kolarstwomarzec2
  kolarstwomarzec2
 • kolarstwomarzec3
  kolarstwomarzec3

Bralinianie na gali WZKol

12 marca 2016 roku w Klęce nieopodal Jarocina odbyło się podsumowanie sezonu 2015, zorganizowane przez Wielkopolski Związek Kolarski z siedzibą w Kaliszu. Puchary i nagrody finansowe otrzymali najlepsi kolarze i trenerzy z terenu województwa wielkopolskiego. W gronie wyróżnionych znalazły się siostry Drelakówny, Maja i Milena – medalistki Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i Mistrzostw Polski oraz ich ojciec, Dariusz Drelak, który jest trenerem obu dziewcząt. Podczas gali młodsza z sióstr, Milena, otrzymała pierwsze kółko olimpijskie – odznaczeniem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Warto dodać, że województwo wielkopolskie zdobyło pierwsze miejsce we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży w kolarstwie. Z pewnością do tego sukcesu przyczynili się bralińscy kolarze. - Od prezesa WZKol, Lucjusza Wasilewskiego usłyszeliśmy wiele ciepłych, motywujących słów za zdobycie medali i zaangażowanie rodziców i zarządu klubu w pracę z dziećmi – nie kryje zadowolenia D. Drelak. Mamy sukcesy w MTB, co bardzo cieszy nie tylko nas, ale również działaczy Wielkopolskiego Związku Kolarskiego.

 • kolarstwomarzec0
  kolarstwomarzec0
 • kolarstwomarzec1
  kolarstwomarzec1
 • autor: Jacek Kuropka

Omówiono zasady korzystania z obiektów sportowych

16 marca br. z inicjatywy wójta gminy Romana Wojtysiaka odbyło się spotkanie z przedstawicielami nowo wybranego Zarządu LKS „Sokół” Bralin.

Dwa skrzaty, dwa światy

11 marca br. Świetlica Profilaktyczno–Środowiskowa „Tęcza” z grupą 48 uczestników wybrała się do hali KOSiR w Kępnie na przedstawienie teatralne zorganizowane przez Impresariat Artystyczny Ha–Bart.

Gospodarstwo Głowików w konkursie Wielkopolski Rolnik Roku

13 marca 2016 r. w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się uroczysta gala podsumowująca XV edycję konkursu Wielkopolski Rolnik Roku. Gminę Bralin, ale i powiat kępiński reprezentował Hieronim Głowik z miejscowości Nosale.

Emeryci w teatrze

Ponad 100-osobowa grupa członków bralińskiego Oddziału Rejonowego PZERiI wybrała się  10 i 11 marca br. na pierwszą w tym roku wycieczkę. Tym razem celem był Teatr Muzyczny w Łodzi, a w nim operetka Franciszka Lehara „Wesoła wdówka” w reżyserii Zbigniewa Maciasa.

Turniej „Młodzież Zapobiega Pożarom” rozstrzygnięty

11 marca br. w Świetlicy Profilaktyczno-Środowiskowej „Tęcza” w Bralinie Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP w Bralinie wraz z Urzędem Gminy Bralin przeprowadzili eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Wsparcie dla sportowej inicjatywy

11 marca br. nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy Gminą Bralin reprezentowaną przez wójta gminy Romana Wojtysiaka a Ochotniczą Strażą Pożarną w Mnichowicach reprezentowana przez prezesa Jacka Gogoła na realizację zadania publicznego pn. „Otwarty Turniej Tenisa Stołowego w Mnichowicach”.

Mamy Małego Mistrza Ortografii

XIII Gminny Konkurs Ortograficzny przeszedł do historii. Tytuł „Małego Mistrza Ortografii 2015/2016” został przyznany. Otrzymała go Katarzyna Gogół ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Książęcej.

Ciągnie nas do kultury

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Bralińskiej w dwie pierwsze niedziele marca zabrało zainteresowanych mieszkańców „ze stacji Bralin”, by udać się na spotkanie z kulturą.

Zdublowali niemal wszystkich rywali

Czterech młodych zawodników z UKS Sport Bralin uczestniczyło w Otwartych Mistrzostwach Kalisza w Kolarstwie MTB. Zawody odbywały się na terenie Stadionu Miejskiego.

Sukces siatkarek z Nowej Wsi Książęcej

W  bieżącym  roku szkolnym   do  rozgrywek    siatkarskich    zgodnie    z   przepisami   minisiatkówki   przystąpiły   reprezentacje   dziewcząt   i   chłopców   ze   Szkoły  Podstawowej w  Nowej Wsi Książęcej.

Szkolne rekolekcje w Nowej Wsi Książęcej

Od 29 lutego do 2 marca br. dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Nowej Wsi Książęcej przeżywali rekolekcje wielkopostne.  Nauki głosił ksiądz proboszcz Daniel Wawrzyniak. Ten wspólnie spędzony czas pozwolił przybliżyć się do Chrystusa, pozwolił przypomnieć o odpowiedzialności za słowa i czyny.

Lokalne inicjatywy przy wsparciu samorządu

W pierwszych dniach marca w Urzędzie Gminy Bralin podpisane zostały umowy na wsparcie finansowe realizacji zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki i dziedzictwa narodowego oraz wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

Akademia Bralin gra drugi miesiąc

Drugi miesiąc działają zorganizowane przy Świetlicy Profilaktyczno-Środowiskowej „Tęcza” i w ramach projektu „Junior Sport” cztery grupy dzieci, które w ramach zajęć pozalekcyjnych rozwijają swoje zdolności i umiejętności w zakresie zajęć ogólnorozwojowych, gier zespołowych, sportów regionalnych i piłki nożnej.

Środki dla Gminy Bralin

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bralinie złożył do Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie wniosek o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne pracowników i został on rozpatrzony pozytywnie.

Tancerz baletu gościem gimnazjum

W środę, 17 lutego 2016 roku na zaproszenie Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego i Koła Artystycznego do Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Bralinie zawitał Bogumił Śliwiński, były pierwszy tancerz baletu klasycznego Opery Wrocławskiej.

Dominik Antczak laureatem konkursu

W ostatnią sobotę, 27 lutego, Dominik Antczak wziął udział w VII Międzynarodowym Konkursie Artystycznym im. Włodzimierza Pietrzaka.  Przesłuchania konkursowe odbywały się w Turku, w I Liceum Ogólnokształcącym. Mottem konkursu były słowa: „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”. Konkurs składał się z części plastycznej, fotograficznej i recytatorskiej.

Młodsi ścigali się, starsi trenowali

W sobotę, 27 lutego 2016 r. zawodnicy UKS Sport Bralin z powodzeniem wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Kalisza w Kolarstwie Przełajowym.

 • kolarz-kalisz0
  kolarz-kalisz0
 • kolarz-kalisz1
  kolarz-kalisz1

W minioną sobotę, podczas Otwartych Mistrzostw Kalisza w Kolarstwie Przełajowym, młodzi sportowcy na blisko kilometrowej pętli ścigali się w ośmiu kategoriach wiekowych. W pierwszej w tym roku rywalizacji bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy UKS Sport Bralin. Debiutująca wśród żaczek Kasandra Troianovska zajęła 5. miejsce, natomiast wśród żaków – najliczniejszej obsadzonej grupie – Nikodem Drelak do mety dotarł jako 8., a jego rówieśnik Bartłomiej Kuropka był 21. Wśród młodziczek srebrny medal wywalczyła Milena Drelak, natomiast wśród młodzików, startujący po raz pierwszy, Patryk Antczak na mecie zameldował się na 9. pozycji.

 • kolarz-kalisz2
  kolarz-kalisz2
 • kolarz-kalisz3
  kolarz-kalisz3
 • kolarz-kalisz4
  kolarz-kalisz4
 • kolarz-kalisz5
  kolarz-kalisz5
 • kolarz-kalisz6
  kolarz-kalisz6

- Najstarsi zawodnicy nie pojechali do Kalisza, bo struktura czasowa dzisiejszego  wyścigu nie spełniłaby zaplanowanych obciążeń, jakie sobie założyliśmy na dany makrocykl – wyjaśnia trener UKS-u, Dariusz Drelak. Jesteśmy w okresie przygotowawczym, a okres przygotowawczy, to taka faza makrocyklu, w której najistotniejsze cele treningowe dotyczą poprawy wydolności, poziomu motoryki, podniesienia na wyższy poziom umiejętności technicznych i taktycznych. Starty w zawodach w tym okresie mają znaczenie wyłącznie szkoleniowe. Najważniejsze zawody dla najstarszych chłopców to Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, a dla o rok starszej Mai – wyścigi kwalifikacyjne do mistrzostw Europy i mistrzostw świata.

 • autor: Jacek Kuropka

Kolejne środki na działalność sportową dzieci i młodzieży

25 lutego br. wójt Roman Wojtysiak podpisał porozumienie ze Szkolnym Związkiem Sportowym „Wielkopolska” w sprawie współfinansowania projektu „Junior Sport”. Bezpośrednimi beneficjentami będą dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych uczestniczące w zajęciach usprawniających prowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Oświadczenie

W związku z publikacją rozmowy z Pawłem Narękiewiczem, jaka ukazała się na portalu internetowym www.radiosud.pl 3 lutego 2016 roku w zakładce Sport, a także artykułu „Kto chce ustrzelić Sokoła?” w gazecie „Twój Puls Tygodnia” z dnia 23 lutego 2016 roku i na portalu internetowym www.kepno.dlawas.info w dniu 22 lutego br., które szkalują wizerunek Gminy Bralin i godzą w dobre imię wójta gminy Romana Wojtysiaka, publikujemy oświadczenie Wójta Gminy Bralin oraz pismo LKS „Sokół” Bralin, jakie wpłynęło do urzędu gminy w dniu 18 stycznia br.

Wydano zgodę

Urząd Gminy Bralin informuje, iż w związku z prośbą Zarządu Kępińskiego Klubu Sportowego „Polonia” z dnia 24.02.2016r. skierowaną do Wójta Gminy Bralin o udostępnienie boiska sportowego LKS „Sokół” Bralin ul. Namysłowska 9a wydano zgodę na rozegranie meczu sparingowego „Polonia” Kępno (IV liga OZPN Kalisz) – SKF Tor Dobrzeń Wielki (IV liga SALTEX Opole) w dniu 27 lutego 2016r. (sobota) o godz. 15.00.

Na obozie szkoleniowym EuroWeek

W dniach 14 – 18 lutego 2016 roku grupa uczniów klas IV – VI ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika wraz z nauczycielkami: Karoliną Tylżanowską i Iwoną Maciejewską uczestniczyła w obozie językowym EuroWeek w Długopolu Dolnym położonym w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej.

Dziadkowie gośćmi w szkole

„Kochamy Was!”- pod takim hasłem świętowano w Nowej Wsi Książęcej Dzień Babci i Dziadka. 11 lutego w sali Domu Ludowego w Nowej Wsi Książęcej miało miejsce uroczyste spotkanie dzieci z Zespołu Szkół z najstarszymi członkami rodzin. Z okazji Dnia Babci i Dziadka cała społeczność szkolna przygotowała dla licznie przybyłych seniorów wiele atrakcji.

Powstaje mapa zagrożeń bezpieczeństwa

12 lutego br. w sali kina „Niesob” w Bralinie odbyły się konsultacje społeczne dotyczące prac nad mapą zagrożeń bezpieczeństwa na terenie gminy Bralin.

Zajęcia akademii piłkarskiej

Od początku lutego br. Świetlica „Tęcza” proponuje nową atrakcyjną formę zajęć dla dzieci naszej gminy. Przy świetlicy powstała Akademia Piłkarska dla trzech grup wiekowych. Zajęcia sportowe odbywają się dwa razy w tygodniu, a prowadzą je: Jerzy Liebner i Michał Górecki. Udział dzieci w tych zajęciach jest bezpłatny.

 • Nowa ulica już nabiera kształtu. Właściciel drogi prowadzi...

Ulica Wiśniowa w Bralinie

Rada Gminy Bralin podczas sesji 27 stycznia 2016 r. podjęła uchwałę w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej obejmującej działki  414/6 i 414/13 w Bralinie. Jest to droga położona prostopadle do ulicy Południowej oraz równoległe do ulicy Jabłonkowej.

Trwają strażackie zebrania

Zgodnie z przyjętym przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Bralinie harmonogramem walnych zebrań sprawozdawczo-wyborczych w jednostkach OSP z terenu gminy Bralin, w dniu 19 stycznia  2016 r. odbyło się  Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi Książęcej. Oprócz miejscowych druhów strażaków w zebraniu wzięli udział zaproszeni goście:

Tematem drogi powiatowe

12 lutego br. w siedzibie urzędu gminy, z inicjatywy wójta Romana Wojtysiaka, odbyło się spotkanie z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Kępnie: Witoldem Jankowskim – Starostą Kępińskim, Magdaleną Osadą – sekretarzem powiatu, Maciejem Hojeńskim – dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg i Zenonem Kasprzakiem – członkiem Zarządu Powiatu, na które zaproszeni zostali również sołtysi z terenu gminy Bralin.

Trener kadry narodowej w Bralinie

W sobotę, 13 lutego 2016 r. szkoleniowiec kadry narodowej juniorów w MTB – dr Rafał Hebisz spotkał się w Bralinie z trenerem i zawodnikami Uczniowskiego Klubu Sportowego Sport Bralin.

Akademia piłkarska rozpoczęła działalność

Świetlica Profilaktyczno-Środowiskowa „Tęcza” prowadzi różnorodne zajęcia pozalekcyjne związane z potrzebami i zainteresowaniami wychowanków. W okresie ferii zimowych zajęcia te prowadzone były codziennie w wymiarze 4 godzin. Gmina Bralin z wielkim zaangażowaniem i starannością przygotowywała propozycję różnych zajęć, zabaw i wyjazdów mających sprawić, że feryjny pobyt dzieci w świetlicy był bardzo atrakcyjny i ciekawy.

Dotacja celowa dla UKS "Sport" Bralin

5 lutego 2016r. wójt gminy Roman Wojtysiak przy kontrasygnacie skarbnika Grażyny Mosch podpisali z Uczniowskim Klubem Sportowym „Sport” Bralin reprezentowanym przez prezesa klubu Janusza Przewdzięka oraz skarbnika klubu Urszulę Górecką umowę o dotację celową na 2016 rok w łącznej wysokości 22.554,00 zł.

 • Daria Talarek zajęła III miejsce

Olimpiada Wiedzy o Lesie

Już po raz piąty Nadleśnictwo Syców było organizatorem Olimpiady Wiedzy o Lesie. Finał konkursu przeprowadzono 10 grudnia w  Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sycowie. W kategorii szkół podstawowych i gimnazjów, spośród 300 uczniów startujących w eliminacjach szkolnych i gminnych na terenie działania Nadleśnictwa Syców, wyłoniono po dziesięciu finalistów w obu kategoriach.

II Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego

W niedzielę, 31 stycznia 2016 roku w sali gimnastycznej w Nowej  Wsi Książęcej odbyła się kolejna edycja Rodzinnego Turnieju Tenisa Stołowego. Formuła zawodów przewiduje rozgrywki między dwuosobowymi drużynami składającymi się z pary: dziecko plus rodzic lub rodzeństwo.

 • Weronka Grossek zdobyła tytuł „Czytelnik Roku 2015”

Wierni miłośnicy słowa pisanego

26 i 27 stycznia  br. w siedzibie Bibliotece Publicznej w Bralinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród książkowych najlepszym czytelnikom. Do laureatów konkursu „Czytelnik Roku 2015” zostali wytypowani czytelnicy, którzy przeczytali największą liczbę książek w 2015 roku.

 • W I kategorii – przedszkolaki pierwsze miejsce zajęła...
 • Angelika Poziemba – II miejsce w kategorii szkoły...

Wśród czytelników dorosłych, czyli w kategorii VI najlepsze okazały się: Beata Dirbach – I miejsce, Wioleta Laryś  - II miejsce i Patrycja Gudra – III miejsce. W kategorii tej przyznano również wyróżnienia, które otrzymali: Katarzyna Labryszewska, Anna Libner, Teresa Nawrocka, Elżbieta Misiak, Pelagia Kruszelnicka, Maria Chwalińska, Maria Bieda, Lech Herbich, Danuta Gudra, Teresa Słobodzian, Helena Marczyk, Małgorzata Nawrot, Krystyna Słobodzian, Urszula Górecka, Urszula Humelt, Maria Węgrzynowicz i  Elżbieta Pisuła.

 • Wyróżnienie dla pani Urszuli Humelt
 • czytelnik1
  czytelnik1
 • Stali, wierni czytelnicy
 • czytelnik3
  czytelnik3
 • Weronka Grossek zdobyła tytuł „Czytelnik Roku 2015”
 • czytelnik7
  czytelnik7

Dziadkowie Królowie

Trzy dni celebrowano obchody zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu „Kwiaty Polskie” w Bralinie. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, ze względu na warunki lokalowe przedszkola uroczystości miały miejsce w świetlicy terapeutycznej „Tęcza”.

Spotkanie na nowy rok

W poniedziałkowy poranek, 11 stycznia 2016 roku na tradycyjnym spotkaniu z okazji nowego roku wójt gminy Roman Wojtysiak gościł sołtysów. To już wieloletnia tradycja, że sołtysi spotykają się z włodarzem gminy w okolicach święta Trzech Króli.

24. Finał przeszedł do historii

10 stycznia br. w całej Polsce odbył się 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie też Orkiestra „zagrała” na terenie naszej gminy. Szkolny sztab Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Bralinie wraz ze Stowarzyszeniem ARTwarium zebrał w tym roku ogromną kwotę 10 tys. zł.

Finałowy koncert na Pólku

Przepiękne wykonanie polskich kolęd i pastorałek można było usłyszeć w środę, 6 stycznia 2016 r. w Sanktuarium Matki Boskiej Pólkowskiej w Bralinie, gdzie odbył się finałowy koncert IV Międzygminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

Noworoczne spotkanie Rolników Indywidualnych „Solidarność”

Początek roku to okazja do spotkań członków zrzeszonych w rozmaitych organizacjach. To czas kreślenia planów i zamierzeń na nowy rok, ale też okazja do złożenia sobie noworocznych życzeń.

 • wiosna6
  wiosna6
 • wiosna7
  wiosna7
 • wiosna8
  wiosna8

Także przedszkolaki z Nowej Wsi Książęcej świętowały pierwszy dzień wiosny. Zajęci swoimi sprawami mieszkańcy wsi mogli przegapić tę datę, ale nie przedszkolaki, które w tym dniu przemaszerowały ulicą z kolorowymi Marzannami z bibuły i słomy. Dzieci wybrały się na spacer, by w ten sposób nie tylko pożegnać zimę, ale także poszukać pierwszych oznak wiosny.

 • wiosna0
  wiosna0
 • wiosna2
  wiosna2

Wielkanocne szkolne tradycje

Okres przedświąteczny w przedszkolu to również czas poznawania zwyczajów i tradycji wielkanocnych. Niewątpliwie największą atrakcją tych świątecznych przygotowań jest szukanie wielkanocnego zajączka. 22 marca przedszkolaki tradycyjnie, jak co roku, wyruszyły w poszukiwaniu zajączka. Po krótkim spacerze odnalazły koszyczki ze słodyczami. Każde dziecko odnalazło swój koszyczek, a na pamiątkę tego wesołego wydarzenia zostały zrobione wspólne zdjęcie.

W środę, 23 marca podczas apelu szkolnego rozstrzygnięto świąteczny konkurs „Kolorowa Wielkanoc” organizowany przez szkolną bibliotekę i Samorząd Uczniowski. W zmaganiach artystycznych brali udział uczniowie klas I – VI. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie frontowej strony okładki  książki pt. „Kolorowa Wielkanoc”. Poziom konkursu był niezwykle wyrównany, o czym przekonała uczniów, rodziców i nauczycieli wystawa prac na szkolnym korytarzu. Najpiękniejsze okładki  wyróżniały się wyjątkową pomysłowością i starannością wykonania. Ostatecznie komisja konkursowa  przyznała osiem wyróżnień. Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali: Katarzyna Gogół, Maja Kupczyk, Anastazja Krowiarz, Oliwia Hełmińska, Adrian Białek, Szymon Głowik, Julia Sikora, Paulina Kurzawa. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

 • wiosna3
  wiosna3
 • wiosna4
  wiosna4
 • wiosna5
  wiosna5
 • autor: www.zsnowawiesksiazeca.szkolnastrona.pl

Stopka

Lizenz: CC BY 3.0